25.4 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 11 rugpjūčio, 2022
Reklama
PradžiaTenerifėPer 20 metų Tenerifės pietuose gyventojų skaičius beveik padvigubėjo

Per 20 metų Tenerifės pietuose gyventojų skaičius beveik padvigubėjo

- Advertisement 3-


Tenerifės pietuose (nuo Kandelarijos iki Santjago del Teidės) šį šimtmetį labai padaugėjo gyventojų – 12-oje pietų regiono savivaldybių gyventojų skaičius išaugo beveik dvigubai, todėl politikai nerimauja ir diskutuoja dėl nepakankamos infrastruktūros.

Nacionalinio statistikos instituto (INE) duomenimis, nuo 2002 m. šiose savivaldybėse gyventojų padaugėjo beveik 120 000 – nuo 188 899 iki 306 332, tačiau neatsižvelgiama į neregistruotus gyventojus ir į beveik 15 000 lankytojų, kurių per dieną sulaukia turistinės savivaldybės, o tai būtų dvigubai daugiau.

Toks gyventojų perteklius ima kelti nerimą pietų politikams, kurie reikalauja daugiau paslaugų ir geresnės infrastruktūros, įskaitant būstus, kelius, ligonines, automobilių stovėjimo aikšteles ir kt.

„Kai laivas turi antsvorio, jis nuskęsta, ir tai gali nutikti salai“, – perspėja San Miguel de Abona meras Arturo Gonzálezas, kurio savivaldybėje per dvidešimt metų gyventojų skaičius nuo 9 174 išaugo iki 21 827. „Vienas dalykas yra diagnozuoti, o kitas – duoti priešnuodį.“

Jis sako, kad Kanarų salų parlamentas turi rimtai apsvarstyti gyventojų pertekliaus klausimą, nes Tenerifėje nepakanka vandens išteklių, kad būtų galima išlaikyti tokį augimo tempą.

Toks augimas pietuose, kurį per pastaruosius dvejus metus pavyko sustabdyti dėl pandemijos, daugiausia įvyko dėl to, kad padaugėjo užsieniečių, ypač iš Italijos, nes Tenerifės pietuose gyvena daugiau italų nei bet kurios kitos ne ispanų tautybės žmonių.

Taip pat daugiau kanariečių šeimos narių iš Venesuelos, kurių daugelis neįtraukiami į užsieniečių surašymą, nes jie turi dvigubą pilietybę, taip pat daug argentiniečių, kolumbiečių, kubiečių ir urugvajiečių, kurių salos pietuose taip pat labai daug.

Dėl migracijos Kanarų salose 2021 m. gyventojų skaičius išaugo 0,36 % ir pasiekė 2 252 465 gyventojus, nes mirčių skaičius salose ir toliau viršija gimimų skaičių, kuris nuo 2010 m. toliau mažėjo.

AUGIMAS TURISTINIUOSE MIESTUOSE:

Nuo 1970 m., kai salos pietuose prasidėjo turizmas, pietinė salos dalis nenustojo augti. Daugelis paliko savo šeimas šiaurėje arba La Gomeroje ir persikėlė dirbti į Granadilją, Aroną, Adechę arba Guía de Isorą, nors kai kurie atvyksta iš kitų pietinių miestų arba didmiesčių, tačiau didžioji dauguma yra užsieniečiai.

Dėl nepakankamo Kanarų gyventojų išsilavinimo, ypač kalbų, į salą masiškai atvyksta darbininkai iš užsienio, tiek Europos, tiek Pietų Amerikos, o Azijos piliečiai (kinai ir indai) kartu su tarptautiniais prekybos tinklais perėmė didelę dalį mažmeninės prekybos, todėl pietinė Tenerifės dalis iš „slaptosios“ Tenerifės tapo salos ekonomikos varikliu.

Kalbant apie šį gyventojų skaičiaus augimą, verta pabrėžti didžiulį gyventojų skaičiaus augimą Adechėje ir Aronoje, kuriose šiuo metu yra atitinkamai daugiau kaip 48 700 ir 82 500 registruotų gyventojų; nors Ronos miesto taryba teigia, kad jų savivaldybėje gyvena beveik 100 000 gyventojų.

Kitose dviejose turistinėse savivaldybėse – Guía de Isora ir Santiago del Teide – gyventojų skaičius augo nuosaikiau, o Granadilla de Abona ir San Miguel de Abona taip pat pirmauja pagal augimą, ypač per pastaruosius dešimt metų, iš esmės dėl to, kad šios savivaldybės tapo gyvenamaisiais centrais dėl turistų darbo pietuose ir įperkamo būsto trūkumo kitose savivaldybėse.

Per pastaruosius dvidešimt metų tik viename pietų miestelyje sumažėjo gyventojų – Vilaflor de Chasna, mažiausiai apgyvendintoje iš 31 Tenerifės savivaldybės, kurioje gyvena 1 715 gyventojų.

José Julián Mena, Aronos, kuri yra labiausiai apgyvendinta pietų savivaldybė, meras, paklaustas apie gyventojų skaičiaus mažinimą, sakė, kad „tiek migracijos, tiek pasienio politika nepriklauso savivaldybės kompetencijai. Neabejotina yra tai, kad per pastaruosius du dešimtmečius gyventojų skaičius Pietų regione eksponentiškai išaugo, o paslaugų lygis išliko beveik toks pat.“

„Į XXI amžių įžengėme su XX amžiaus infrastruktūra ir paslaugomis. Tai matome ne tik keliuose ir apskritai judumo srityje, bet ir reikalavimuose, kuriuos keliame nuo 2015 m., kad būtų baigta statyti ligoninė su visomis Pietų regiono paslaugomis, taip pat nauji švietimo centrai ir sveikatos centrai.“

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai