26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaNaujienosPavasaris į priekį, kritimas atgal. Ar Kanarų salose keičiasi laikrodžiai?

Pavasaris į priekį, kritimas atgal. Ar Kanarų salose keičiasi laikrodžiai?

- Advertisement 3-


Jungtinėje Karalystėje laikrodžių rodyklės keičiasi du kartus per metus – kovo pabaigoje ir spalio pabaigoje, o šį savaitgalį (kovo 26 d.th) sekmadienio rytą (1:00 val.) laikrodžių rodyklės bus persukamos viena valanda į priekį – iki 2:00 val. Tačiau ar jie keičiasi čia, Kanarų salose

Daugelį Kanarų salose atostogaujančių žmonių klaidina tai, kad nors šis salynas priklauso Ispanijai, kuri yra viena valanda priekyje prieš Jungtinę Karalystę, salos yra toje pačioje laiko juostoje kaip ir Jungtinė Karalystė.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Bet kad viskas būtų dar painiau, nusileidę čia atostogauti iš Jungtinės Karalystės, savo mobiliuoju telefonu prisijungiate prie Ispanijos tinklo, kurio numatytasis laikas yra valanda į priekį, kaip ir Ispanijoje, nors laikas čia toks pat kaip ir Jungtinėje Karalystėje. Nesijaudinkite, nes laikrodžių rodyklės Ispanijoje persukamos į priekį lygiai tą pačią dieną kaip ir Jungtinėje Karalystėje, t. y. visada paskutinį kovo sekmadienį, todėl Kanarų salose galioja tas pats laikas kaip ir Jungtinėje Karalystėje, o vakarais, kaip ir Jungtinėje Karalystėje, bus tamsiau.

Ar žinojote?

Sikeičiant laikrodžių rodyklėms gali pasikeisti medžiagų apykaita ir atsirasti nuovargis, o organizmas šį pokytį pastebi, pavyzdžiui, jūsų darbo grafikas lieka toks pat, todėl nukenčia mūsų biologinis laikrodis, todėl atsiranda neatitikimas, dėl kurio keliamės valanda anksčiau nei įprastai, sutrinka mūsų miego režimas, todėl nepakankamai pailsite, o žmonės lengviau suserga depresija ir pavargsta.

Panašus efektas pasireiškia ir su „jet-lag”, kai lėktuvu keliaujate į šalį, esančią kitoje laiko juostoje. Labiausiai nuo laiko keitimo nukenčia vaikai ir vyresnio amžiaus žmonės, nes jie jautriau reaguoja į hormonų pokyčius.

Kada laikrodžių rodyklės vėl persikels atgal?

Kanarų salose, kaip ir Jungtinėje Karalystėje bei likusioje Europos Sąjungos dalyje, laikas vėl bus keičiamas ankstyvą sekmadienio, spalio 29 d., rytą

ir taip bus paskelbta žiemos pradžia.thundefined

- Advertisement 4-

Naujausi