35.7 C
Tenerife
Trečiadienis, 24 vasario, 2021
Reklama
Pradžia Gyvenimas Paskola Ispanijoje: ką turėtų žinoti užsienietis, ketinantis įsigyti būstą

Paskola Ispanijoje: ką turėtų žinoti užsienietis, ketinantis įsigyti būstą

- Advertisement 3-

Naujasis Ispanijos būsto paskolų įstatymas yra tikrai gera žinia visiems būsimiems pirkėjams, tačiau yra keletas svarbių dalykų, kuriuos reikėtų prisiminti, jei kreipsitės dėl nekilnojamojo turto paskolos Ispanijoje. Turėkite omenyje, kad sąlygos šalies rezidentams ir nerezidentams skiriasi.

Ispanijoje palankūs nauji būsto paskolos įstatymai

Anksčiau būsto paskolos įstatymai buvo palankūs juos išduodantiems bankams.

Tačiau 2019-aisiais metais Ispanijoje buvo priimti nauji būsto paskolos įstatymai, kuriuose numatytos ypač palankios sąlygos šalies piliečiams ir užsieniečiams (rezidentams ir nerezidentams).

Tai apima ilgesnius laikotarpius iki turto grąžinimo, bankams priskiriami didesni, nei anksčiau būsto paskolos mokesčiai, paskolos gavėjams suteikiama galimybė konvertuoti paskolas iš užsienio valiutos į eurus.

Ispanijoje nerezidentai mokės daugiau, nei rezidentai

Nerezidentai mokės didesnes palūkanas nei Ispanijoje gyvenantys užsieniečiai-rezidentai. Įmonės, konsultuojančios būsto paskolų klausimais „Tu Solución Hipotecaria“ direktoriaus Ricardo Gulias teigimu, palūkanos sieks apie 2.5% 20-čiai metų bei prie „Euribor“ indekso bus pridedama kintanti 3% norma.

To priežastis – nerezidentai Ispanijoje perka antrą būstą ir negali pasiūlyti papildomas garantijas, tokias kaip gyvybės draudimas ar atlyginimas, kuris būtų išmokamas Ispanijos banke, kuriame buvo paimta būsto paskola.

Nerezidentams bankai siūlys tik vieno tipo būsto paskolų sutartis.

Ispanijoje mažesnis finansavimas nerezidentams

Jei Ispanijoje praleidote mažiau, nei 183 dienas, tikimybė gauti būsto paskolą sumažėja. Be to pradinis įnašas bus didesnis.

Rezidentams bus paskolinta apie 70-80% nuo visos mokėtinos turto sumos ir siūlomos geresnės palūkanų normos. Nerezidentai gali tikėtis, kad Ispanijos bankas padengs ne daugiau, kaip 60% išlaidų.

Ir vėl, sumos skiriasi dėl to, kad vienintelė banko garantija nemokumo atveju – nekilnojamasis turtas Ispanijoje.

Ispanijoje iš nerezidentų reikalaujamas kredito reitingas

Kaip papildomą apsisaugojimo priemonę, Ispanijos bankas gali paprašyti jūsų kredito istorijos, kurią gali pateikti jūsų kilmės šalies bankas.

Kredito istorijas gali pateikti „Experian“, esantis Jungtinėje Karalystėje ir „Transunion“, įsikūręs Jungtinėse Amerikos Valstijose. Iš Lietuvos kartais prašoma pateikti Lietuvos Banko pažymos apie turimus įsiskolinimus ir kreditus

Kanarų salose populiariausios vietos įsigyti NT yra Tenerifė ir Fuerteventūra

Ispanijoje rezidentams siūlomas ilgesnis mokėjimo laikotarpis

Deja, nerezidentams Ispanijos bankai suteikia ne ilgesnius, nei 20 metų išmokėjimo terminus. Tuo tarpu rezidentams šis terminas gali siekti 40 metų. Tokiu būdu rezidentų mėnesinis mokestis yra kur kas mažesnis.

Ispanijoje parduodant nekilnojamąjį turtą nerezidentams – didesni mokesčiai

Štai dar vienas svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti skaičiuojant, kiek pinigų reikės pasiskolinti.

Pirkdami nekilnojamąjį turtą Ispanijoje, turite atsižvelgti į tai, kad turto sandorio kaina sudarys 10-12 procentų turto vertės (iki 2019 metų ši suma siekė 15%).

Tai taikoma tiek Ispanijos piliečiams, tiek užsieniečiams, nesvarbu ar jie yra rezidentai, ar ne.

Parduodant nekilnojamąjį turtą pardavėjai nerezidentai turi atsižvelgti į Nerezidentų pajamų mokestį (IRNR) bei Miesto gamtinės žemės vertės padidėjimo mokestį (IIVTNU arba savivaldybės kapitalo prieaugio mokestį).

Šie 3% IRNR tiesiogiai atitenka Ispanijos mokesčių tarnybai, o savivaldybių mokesčiai paprastai nustatomi vietiniu lygmeniu.

Atsižvelgiama į nerezidentų pilietybę

Egzistuoja galimybė, kad norėdamas patvirtinti būsto paskolą, Ispanijos bankas gali kreiptis į paskolos gavėjo banką, esantį jo kilmės šalyje.

„IMS Mortgages“ duomenimis, potencialūs klientai, kilę iš ES, JAV, Australijos, Naujosios Zelandijos, Honkongo ir Singapūro galėtų pakankamai lengvai gauti būsto paskolos finansavimą.

Tuo tarpu būsto paskolos gavėjams iš Artimųjų Rytų, Indijos, Kinijos, Rusijos ar Afrikos finansavimas bus išduodamas tik po ypatingai kruopštaus patikrinimo.
Iš pradžių galima buvo pamanyti, kad Ispanijos būsto paskolų sektorius yra vedamas diskriminacinės politikos, tačiau ,,Tu Solución Hipotecaria“ direktoriaus Ricardo Gulias teigimu, ,,bankai nuo šiol specializuojasi bendradarbiaujant su klientais iš šiaurinės, centrinės ir rytų Europos bei Kinijos regionų“.

Tai rodo, kad didžioji dalis biurokratinių kliūčių bus panaikintos, jeigu nekilnojamasis turtas Ispanijoje turės paklausą kylančios ekonomikos šalyse.

Ispanijoje nerezidentai privalės išversti ir legalizuoti dokumentus reikalingus bankui ar kitai kredito įstaigai

Jei nedirbate ir negyvenate Ispanijoje, kai kurie dokumentai, kuriuos turėsite pateikti savo būsto paskolos paraiškai, be abejonės, bus pateikti kita užsienio kalba. Tokie dokumentai priimti nebus, būtinas jų vertimas ir legalizavimą patvirtinanti pažyma (apostille).

Dokumentai turi būti išversti oficialaus vertėjo, be to
kai kurie bankai pareikalaus, kad ant kai kurių dokumentų būtų uždėtas Hagos Apostille spaudas, kuris patvirtins dokumentų legalizavimą ir galiojimą.

Rezidentai, norintys gauti būsto paskolą, taip pat privalės pateikti notaro patvirtintus dokumentus.

Būsto paskolos gavėjas turės gauti „Número de Identificación de Extranjeros“ (NIE), Ispanijos identifikavimo numerį visiems užsieniečiams.

Paprastesnės pirkimo sąlygos rezidentams

Kai kurie mažesni Ispanijos bankai nesuteikia paskolų asmenims, kurie nėra Ispanijos rezidentai. Tad automatiškai mažėja siūlomo būsto variantų kiekis.

Tačiau didesni bankai, tokie kaip „Banco Santander“, „BBVA“ ir „CaixaBank“, siūlo būsto paskolos sandorius ir nerezidentams. Paskolą galima gauti tarptautiniuose bankuose, tokiuose kaip „Chase“ ar ,,IMS“. Dar vienas variantas – kreiptis į būsto paskolų brokerius, kurie specializuojasi darbe būtent su užsienio klientais.

Iš tiesų situacija su nerezidentais nėra tokia jau sudėtinga

Nepaisant to, kad būsto paskola nerezidentams nėra tokia patraukli, kaip rezidentams, ši klientų grupė taip pat gali pretenduoti į keletą teigiamų aspektų.

Pradines išlaidas ir mokesčius, susijusius su būsto paskolos sutartimi, apmoka bankas, todėl paskolos išlaidos yra mažesnės.

Vieninteliai du mokesčiai, kurie priskiriami klientui nerezidentui, yra turto vertinimo (avalúo de la propiedad) ir atsiskaitymo mokesčiai (tarifa de acuerdo), už juos, beje, dažniausiai sumoka Ispanijos bankai.

Jeigu sutartyje yra numatyta, būsto paskolos gavėjai nerezidentai, kurie nepriklauso euro zonai, būsto paskolą gali mokėti savo šalies valiuta pagal tuo metu galiojantį valiutos kursą.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai