36.4 C
Tenerife
Šeštadienis, 31 liepos, 2021
Reklama
PradžiaGyvenimasPasiūlymas Velykoms: 14 dienų besitęsiantis karantinas, komendanto valanda ir draudimas švęsti

Pasiūlymas Velykoms: 14 dienų besitęsiantis karantinas, komendanto valanda ir draudimas švęsti

- Advertisement 3-

Ispanijos Sveikatos apsaugos ministerija šiandien pateiks siūlymą visiems Ispanijos regionams, o kartu ir Kanarų saloms, kovo 10-ąją dieną, ketvirtadienį, susirinkti į tarp teritorinės tarybos posėdį ir susitarti dėl papildomų apribojimų, kurie būtų įvedami Velykų laikotarpiu. Siekiama, kad pagaliau būtų sustabdytas Covid-19 paplitimas, nes šalis rengiasi priimti tarptautinius turistus nuo gegužės pabaigos ar birželio pradžios.

Pasiūlymas yra panašus į karnavalinius apribojimus, kurie Kanarų salose buvo įgyvendinti praėjusį mėnesį – komendanto valanda, besitęsianti nuo 22:00 iki 6:00 valandos, susibūrusių asmenų skaičiaus mažinimas iki 4-6 bei renginių ir susitikimų atšaukimas. Taip pat siūloma drausti giminių susibūrimus ir bus draudžiama svečiuotis kitų asmenų namuose. Planuojama 14 dienų uždaryti salų perimetrus ir įgalinti kelionių stabdymą. Studentai iš žemyninės Ispanijos dalies nebus įleidžiami į salas, kaip tai buvo kalėdiniu laikotarpiu.

Pasiūlymo esmė – priimti vieningą sprendimą: autonominių regionų perimetro uždarymas, truksiantis nuo kovo 26 dienos, penktadienio iki balandžio 9 dienos, penktadienio. Draudimas galios ne tik Velykų bet ir Verbų sekmadienį ir kelias dienas po jo.

Be to, trijų puslapių ilgio dokumentas, pavadinimu „Visuomenės sveikatos veiksmų pasiūlymas prieš Covid-19 2021 metų velykiniam laikotarpiui“, siūlo įvesti nacionalinę komendanto valandą, truksiančią nuo 10 valandos vakaro. 1 ir 2 pavojaus lygio zonose bus automatiškai atšaukta komendanto valandos pradžia nuo 23:00 ir paankstinta iki 22:00.

Sveikatos apsaugos ministerija taip pat prašo uždrausti „bet kokio pobūdžio renginius, susijusius su aglomeracija ar žmonių susibūrimais“, „sumažinti susibūrusių asmenų skaičių iki 4-6“, „drausti kelių namų ūkių susibūrimus uždarose erdvėse ir namuose“.

Pasiūlymas galioja ir mobilumo atžvilgiu, „susirgimų rizika bus mažinama vakcinacijos pagalba, tačiau tuo metu valstybėje dar nebus paskiepytas pakankamas skaičius gyventojų. Todėl rizika vis dar išliks aukštame lygyje, – teigiama dokumente. „Šalyje ir toliau galios sanitarinės normos, kurios suteiks didžiausią apsaugos lygį“, – tvirtina ekspertai.

Be rekomendacijų riboti viruso perdavimą ir užkirsti kelią ketvirtajai bangai, Visuomenės sveikatos komisija taip pat ragina administraciją pradėti institucinę kampaniją siekiant kovoti su „pandemijos nuovargiu“. Pabrėžiama, kad Velykų laikotarpio karantinas turėtų tapti paskutine tokio masto pastanga kovoje su Covid-19, nes artimiausiu metu prasidės didžiausia vakcinacijos kampanija.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai