25.4 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 11 rugpjūčio, 2022
Reklama
PradžiaTenerifėPaaiškinti 4 pavojaus lygio apribojimai, ar jie turės įtakos atostogoms Tenerifėje?

Paaiškinti 4 pavojaus lygio apribojimai, ar jie turės įtakos atostogoms Tenerifėje?

- Advertisement 3-

Ketvirtadienio popietę (vakar) išanalizavusi pagrindinius pandemijos sveikatos rodiklius, Kanarų salų valdančioji taryba paskelbė, kad Tenerifė yra perkeliama į 4 pavojaus lygį. Pranešama, kad bus švelninamos kai kurios pradinės sveikatos apsaugos priemonės. Tokiu būdu bus siekiama mažinti verslui ir turizmui daromą ekonominę žalą.

Daugelyje šalių, įskaitant ir Didžiąją Britaniją, įvedamas taip vadinamas „Covid-19 sertifikatas”, kuris leis pilnai vakcinuotiems asmenims lankytis renginiuose, sporto varžybose, vidinėse barų ir restoranų zonose. Tai yra pagrindinis, jau galiojančių apribojimų papildymas.

Pilnai vakcinuoti poilsiautojai, atvykstantys iš Jungtinės Karalystės, norėdami įrodyti savo statusą naudojasi programėle „NHS APP”. Ši mobilioji programėlė galioja ir Kanarų salų teritorijoje. Ja galėsite naudotis ir būdami salose. Visi pilnamečiai svetingumo įstaigų klientai privalės pateikti vakcinacijos sertifikatą. Tokios taisyklės taikomos ir atvykstant į Kanarų salas.

Kanarų salų gyventojams galios skaitmeninis ES „Covid-19 sertifikatas”, kuriame bus nurodomas vakcinacijos statusas, visi Covid-19 tyrimų rezultatai ir tai, ar per pastaruosius 6 mėnesius sirgote ir/ar pasveikote nuo viruso. Gyventojams taikoma ta pati amžiaus riba, kaip ir turistams – visi, vyresni nei 18 metų asmenys, norintys patekti į vidines patalpų zonas, privalės pateikti skaitmeninį sertifikatą.

Jeigu jūs nesate pasiskiepiję ir į salą atvykote pateikęs PGR testą, norėdami patekti į vidines patalpų zonas turėsite pateikti ne anksčiau nei prieš 72 valandas atliktą PGR testą. Tačiau testas nebus privalomas, jeigu pasirinksite įsitaisyti lauko terasose, baruose ar kavinėse.

Du pagrindiniai, dažniausiai žmonių užduodami klausimai, į kuriuos bus atsakyta iki pirmadienio, yra šie: ar taisyklės galios mano viešbučio vidinėse zonose ir ar galėsiu pateikti į vidines zonas, jeigu esu vakcinuotas tik viena skiepo doze?

Tikimės, kad viešbučių atveju atsakymas bus neigiamas. Visą pandemijos laikotarpį buvo taikomi viešbučių užimtumo apribojimai. Tačiau kai buvo priimtas sprendimas uždaryti barų ir restoranų interjerus, esančius mieste, maitinimo įstaigos, esančios viešbučiuose dirbo įprastu režimu. Kodėl? Viešbučio administracija yra susipažinusi su jūsų vakcinacijos statutu bei turi jūsų asmens duomenis, padėsiančius jus identifikuoti.

Laukiamas patvirtinimas dėl situacijos, jeigu žmogus yra pasiskiepyjęs tik viena vakcinos doze. Vakar paskelbtame pranešime vis buvo kartojama „pilnas vakcinacijos planas”, t. y. dvi „Pfizer”, „Moderna“ ar „AstraZeneca“ vakcinos dozės arba viena „Janssen“ vakcinos dozė. Sertifikatas yra išduodamas bet kuriuo skiepijimo etapu ir jame aiškiai nurodyta, ar jo turėtojas buvo paskiepytas 1 iš 2 ar 2 iš 2, ar 1 iš 1, kaip „Janssen“ atveju. Laukiame atsakingų valdžios institucijų paaiškinimo.

Ar mano atostogų metu dirbs kavinės bei restoranai?
Taip. Barams ir restoranams leidžiama dirbti tomis pačiomis valandomis ir tais pačiais užimtumo lygiais, kaip ir anksčiau. Tačiau dalis jų dar nenusprendė atnaujinti savo veiklą.
Vakar Valdančioji taryba pranešė, kad darbo laikas lieka toks pat – vidurnaktis. Vidaus zonų užimtumo lygis – 50%, žmonių skaičius prie vieno staliuko – 6. Lauko terasų užimtumas – 75% (esant lauko terasose, vakcinacijos sertifikatas nėra reikalaujamas).

Kitos vietos, kuriose privalėsite pateikti įrodymą, kad esate pasiskiepijęs:

Skiepijimą patvirtinantį dokumentą turės pateikti asmenys, norėdami pasinaudoti vidinėmis sporto salių zonomis. Jų užimtumas sieks 33%. Primename, kad anksčiau 4 pavojaus lygio zonose šios paslaugos buvo draudžiamos.

Covid-19 sertifikatas taip pat bus privalomas norint patekti į kultūrinius renginius, įskaitant teatrus ir kino teatrus, kuriuose taikomi 3 lygio apribojimai ir galioja 55% užimtumas. Privalomas tarpasmeninis 1.5 metro atstumas.

Kanarų salų vyriausybė per kelias ateinančias dienas paskelbs likusias pakeistas 4 pavojaus lygio priemones. Mes jus apie tai informuosime.

Taigi, ar 4 pavojaus lygis turės įtakos jūsų atostogoms? Ne, tikrai ne. Tai tik bandymas to, kas taps nauja realybe ne tik Tenerifėje, bet ir kitose šalyse. Mėgaukitės saulės spinduliais!

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai