24.3 C
Tenerife
Šeštadienis, 22 birželio, 2024
Reklama
PradžiaKanarų SalosOro linijų pranešimas: Jungtinėje Karalystėje kyla abejonės dėl vasaros sezono kelionių

Oro linijų pranešimas: Jungtinėje Karalystėje kyla abejonės dėl vasaros sezono kelionių

- Advertisement 3-

Painiava vasaros atostogų tvarkaraštyje. Pagrindinių kelionių organizatorių požiūris šiuo klausimu kardinaliai skiriasi. Vakar Jungtinės Karalystės transporto sekretorius Grant Shapps perspėjo, kad dar ,,per anksti” užsisakinėti vasaros keliones. Tuo tarpu TUI paskelbė, kad 2021-ųjų metų vasarai jau užsisakyta per 2.8 milijonų kelionių.

TUI vadovas Fritz Joussen praneša, kad oro linijų bendrovė planuoja veikti 80% pajėgumu, palyginus su 2019 metais. Jie pasitiki „greito vakcinavimo pažanga” ir tyrimų sistema, kuri pagaliau išves turizmo rinką iš „aklavietės”.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Tačiau atrodo, kad Jungtinės Karalystės vyriausybė laikosi santūresnio požiūrio ir Grant Shapps nėra tikras, ar Boris Johnson savo kalboje, numatytoje vasario 22-ajai dienai užsimins apie kelionių planavimą.

G. Shapps teigimu, ,,planuoti tiek vidines, tiek užsienio kelionės gerokai per anksti”. Ministras pirmininkas savo pranešime vasario 22-ąją palies valstybės karantino silpninimo planą. Tačiau dar labai anksti kalbėti apie poilsines keliones, nes nesame tikri, kokia bus susirgimų ir mirčių statistika, bei vakcinuotų asmenų skaičius.

Kelionių atgaivinimas priklauso ne tik nuo paskiepytų žmonių skaičiaus šalyje, bet ir nuo situacijos kitose valstybėse. Juk tai, G. Shapps teigimu, yra visos Europos visuomenės reikalas, todėl reikia atsižvelgti ir į paskiepytųjų skaičių kitose valstybėse.

Toliau pateiktos atnaujintos kai kurių oro bendrovių ir kelionių organizatorių taisyklės:

TUI

Dėl Covid-19 viruso TUI stabdo sekančias keliones:

  • visas keliones vykstančias iki 2021-ųjų metų vasario 28-osios dienos.
  • keliones, išvardintomis kryptimis iki 2021 m. balandžio 30-osios į:
  • Goa, Indija
  • La Palma, Kanarų salos
  • Phuketą, Tailandas
  • Gambiją
  • Floridą.

Jeigu jūsų kelionė atitinka bent vieną iš toliau pateiktų sąlygų, galite atlikti nemokamą skrydžio keitimą ne vėliau kaip likus 21 dienai iki išvykimo datos:

-užsakymai, atlikti iki vasario 28-osios, išvykimui iki balandžio 30 dienos, arba
-užsakymai, atlikti tarp gruodžio 22-osios ir vasario 28-osios, išvykimui iki spalio 31 dienos.

Naujausiame TUI vadovo Fritz Joussen pareiškime sakoma: ,,Anglijos rinka turi ypatingą reikšmę mūsų įmonei. Ten matome įspūdingą skiepijimo tempą ir ambicingus tikslus. Skiepai ir greitieji testai leistų atnaujinti keliones. Aš tikiuosi, kad greitųjų testų kiekis ir vakcinacijos tempo skatinimas visame pasaulyje grąžins galimybę keliauti. Mes turime daryti viską, kad grįžtų pagrindinės žmogaus laisvės ir atnaujintume galimybę keliauti”.

TUI vadovas tęsia: ,, Kaip ir tikėtasi, klientai poilsines keliones vasaros periodui šiais metais užsisakys žymiai vėliau nei įprasta. Žmonės nori keliauti, kelionių paklausa didelė, tai rodo nemažas rezervacijų skaičius”.

JET2

Antradienį, vasario 9-ąją dieną buvo paskelbta, kad Jet2 ir Jet2holidays atšaukia visus skrydžius ir poilsines keliones iki balandžio 14 dienos. Skrydžių atnaujinimas planuojamas ne anksčiau nei po Šv. Velykų.

Anksčiau JET2 buvo paskelbusi kovo 25-ąją, tačiau planai pasikeitė, skrydžiai atšaukti dar kelioms savaitėms į priekį. JET2 skelbia: ,,Dėl tebesitęsiančios neaiškios situacijos, kurią sukėlė Covid-19 pandemija ir vyriausybės kelionių apribojimų, JET2 priėmė sprendimą pratęsti visų skrydžių sustabdymą iki 2021 metų balandžio 14 dienos”.

Jeigu jūsų kelionė yra atšaukiama dėl naujų apribojimų, mes automatiškai atšauksime jūsų kelionę bei grąžinsime pinigus. Tačiau poilsiautojai, kurie patys nusprendė nekeliauti, neturi teisės į papildomą kompensaciją.
Ryanair

Sausio 26-ąją dieną Ryanair paskelbė pratęsianti nemokamą skrydžio keitimą visiems klientams, užsisakiusiems keliones iki kovo 31-osios dienos. Bendrovė patvirtina, kad iki šių metų spalio 31-osios keleiviams bus leidžiama atlikti po du datos keitimus. Teigiama, kad tokios sąlygos yra priimtos atsižvelgiant į ,,nuolat kintančius su Covid-19 pandemija susijusius apribojimus”.

Ryanair pareiškė, kad norėdami nuraminti savo klientus, jiems suteikiama galimybė užsisakyti velykinės ir vasaros sezono keliones tada, kai bus tikimasi kelionių atnaujinimo. Bendrovės teigimu, sėkminga vakcinacijos kampanija Jungtinėje Karalystėje, Danijoje ir daugelyje kitų ES valstybių artimiausiu metu atvers duris kelionėms ir turizmo industrijai.

WIZZ AIR

Wizz Air paskelbė ateinančio žiemos sezono skrydžių tvarkaraštį. Išankstinis pardavimas dabar yra atviras klubo nariams, keliautojai bilietus gali užsisakyti nuo vasario 18 dienos.

Vyriausybės reglamentai riboja keliones, tačiau Wizz Air įsitikinusi, kad iš karto po sienų atidarymo siulys savo keliautojams keliones 144 kryptimis iš 12 Jungtinės Karalystės oro uostų.

Pigių skrydžių bendrovė pristatė naują savo mobiliosios programėlės funkciją, kuri leis klientams suaktyvinti įspėjimus apie dominančių skrydžių kainas. Ši funkcija automatiškai informuos vartotojus apie bilietų kainų padidėjimą ar sumažėjimą, kad klientai galėtų operatyviai užsisakyti bilietus kainų kaitos momentu.

Wizz Air korporatyvinės komunikacijos vadovė Paulina Gosk praneša: ,,Mes suprantame, kad planuodami savo keliones keleiviai ieško prieinamų kainų. Įspėjimo funkcija leis Wizz Air klientams užsitikrinti geriausius skrydžių pasiūlymus, naudojant atnaujinimus, siunčiamus tiesiai į jų išmanųjį telefoną”.

,,Žinome, kad keliautojai svajoja apie atostogas, iš karto pasibaigus apribojimams, todėl mes džiaugiamės galėdami pristatyti šią funkciją, kuri garantuos, kad mūsų klientai gaus geriausią, tik jiems tinkantį pasiūlymą”.

EASY JET

Easy Jet atstovas ragina vyriausybę kaip įmanoma greičiau priimti karantiną lengvinančius apribojimus ir paaiškinti žmonėms, kokios taisyklės bus įvedamos keliautojams bei pagaliau suteikti viltį, kad artimiausiais mėnesiais atsinaujins poilsinių kelionių pradžia.

Vakar ryte kalbėdamas CAPA aviacijos konferencijoje Lundgrenas sakė: „dabar svarbiausias oficialus vyriausybės pranešimas, kuriame bus paaiškintos visos saugumo priemonės”.

Easy Jet atstovas teigia, kad pigių oro linijų bendrovė orientuojasi į tradicines vasaros sezono kelių kryptis. Tikimasi, kad sėkminga vakcinacijos kampanija suteiks galimybę atnaujinti keliones pačiu artimiausiu metu.

Thomas Cook

Thomas Cook tikina, kad klientai aktyviai rezervuoja skrydžius ir keliones bei tikisi jau vasaros laikotarpiu džiaugtis kelionėmis ir saulėtomis pakrantėmis.

Thomas Cook generalinis direktorius Alan French, vakar (vasario 10 d.) „Sky News” sakė: „Matome galimybę atnaujinti keliones jau šią vasarą”.

A. Frensh sakė, kad pagrindinis kompanijos tikslas yra žmonių noras keliauti. Thomas Cook garantuoja, kad visiems keleiviams, kurie dėl vyriausybės apribojimų privalės atidėti keliones, galės tai padaryti nemokamai arba susigrąžinti visus pinigus”.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos