26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaTenerifėOrai Tenerifėje. Geriausias laikas atostogoms.

Orai Tenerifėje. Geriausias laikas atostogoms.

- Advertisement 3-

Tenerifė tai amžinai žaliuojanti, dažnai vadinama ,,amžino pavasario” sala. Esanti Afrikos kaiminystėje, Tenerifė jaučia didžiulę šio žemyno įtaką. Tenerifėje nebūna alinančio karščio, turistinis sezonas trunka ištisus metus (kaip ir Seišeliuose). Čia atostogauja karščio nemėgstantys turistai, kurie renkasi poilsinį ir pažintinį turizmą.

Tenerifės saloje yra keletas klimato juostų, o tai reiškia, kad orai šiaurės Tenerifėje skiriasi nuo orų pietinėje jos dalyje. Teidės ugnikalnio viršūnė net ir vasaros metu lieka apsnigta.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Toliau aprašyti vyraujantys orai salose kiekvieną mėnesį, išdėstyti bendri patarimai klimato ir kitokiais klausimais.

Salos iš tiesų yra skirtingų klimato zonų sankirtoje, todėl turistai jaučia ne tik oro permainas, bet ir gamtos skirtumus. Tenerifės šiaurė žalesnė, o pietūs sausringesni.

Turistinis sezonas Tenerifėje tęsiasi ištisus metus, maudytis vandenyne galima net šalčiausią metų mėnesį (sausį), vandens temperatūra nenukrenta žemiau 19°C.

Oro temperatūra Tenerifėje kas mėnesį

vidutine oro temperatura Tenerifeje 1

Didžiausias turistų antplūdis Tenerifėje laukiamas rugsėjo ir spalio mėnesiais taip vadinamojo ,,aksominio sezono” metu. Vanduo vandenyne šilčiausias, o klimatas švelniausias. Sezono metu nuomos kainos sparčiai kyla, lėktuvų bilietai brangsta, turistų skaičius saloje auga.

Ne karštojo sezono metu (gruodį, sausį, vasarį, kovą, balandį ir gegužę) turistų skaičius neženkliai, bet mažėja. Tenerifėje nėra tokio aštraus skirtumo tarp sezonų. Oras čia praktiškai visada išlieka panašus, atostogauti malonu net ir šalčiausiu laikotarpiu.

Maudymosi sezonas Tenerifėje trunka ištisus metus, vanduo šiltėja nuo balandžio ir laikosi iki lapkričio mėnesio. Tačiau šilčiausias vanduo vandenyne pastebimas rugsėjo ir spalio mėnesiais.

Tenerifėje vyrauja sausas ir šiltas subtropinis klimatas. Pietuose ir vakaruose šilčiau, nei šiaurinėje salos dalyje.
Lietūs yra retas reiškinys. Lietingo sezono Tenerifėje nebūna visai. Kartais gruodžio ar sausio mėnesiais gali palyti.

Vidutinė metinė temperatūra Tenerifėje svyruoja tarp +15°C naktį ir +25°C dieną.

Pavasarį vyrauja saulėti orai, vandens temperatūra kyla iki +20°C, vidutinė oro temperatūra dienos metu siekia +21°C kovą, +22°C balandį, +24°C gegužę. Pavasaris Tenerifėje tai pasivažinėjimų po salą kupinas laikas, kurio metu galima stebėti po žiemos bundančią gamtą visiškoje ramumoje, be pirmųjų turistų.

Daugeliui keliautojų Tenerifė priimtina net vasarą, nes čia nėra alinančio karščio būdingo kitoms atostogų kryptims. Šių metų laiku vyrauja šilti, žemo drėgnumo orai. Vidutinė oro temperatūra birželį, liepą ir rugpjūtį siekia +26 +29°C, vandens temperatūra svyruoja ties +21 +23°C riba. Vasarą šiauriniuose salos rajonuose pučia vėjai, kurie yra ypač patrauklūs vandens sporto mėgėjams.

Rudens metu oro temperatūra nepastebimai krenta, tačiau orai lieka malonūs. ,,Aksominis sezonas” Tenerifėje daugelio turistų yra labai vertinamas, nepaisant to, kad lietingų dienų skaičius pakyla iki 8 per mėnesį. Vanduo vandenyne išlieka šiltas (+22°C), keliautojai plūsta pasimėgauti rudeninėmis maudynėmis. Vidutinė dienos temperatūra rugsėjo, spalio ir lapričio mėnesiais siekia +23 +28°C.

Žiema žavi keliautojus minkštu bei švelniu klimatu. Nepaisant išaugusio kritulių skaičiaus gruodžio, sausio ir vasario mėnesiais, orai vis dar lieka šilti, o poilsiautojai ne lietingas dienas praleidžia paplūdimiuose. Žiemos metu šilčiausia pietų Tenerifėje. Tačiau reiktų nepamiršti, kad vakarais ir naktimis oras atvėsta.

Gruodį, sausį ir vasarį vandens temperatūra atvėsta iki +19°C, oro iki +20°C. Ne tik šiltas oras, bet ir krentančios kainos Tenerifės kurortuose yra vienas pagrindinių žiemos sezono pliusų.

- Advertisement 4-

Naujausi