25.7 C
Tenerife
Šeštadienis, 13 liepos, 2024
Reklama
PradžiaOraiOrai Kanaruose: Dėl dviejų artėjančių audrų Kanarų salų laukia lietinga savaitė

Orai Kanaruose: Dėl dviejų artėjančių audrų Kanarų salų laukia lietinga savaitė

- Advertisement 3-

Nuo šiandien, pirmadienio, Kanarų salas pasieks du audrų frontai, kurie visų pirma paveiks Tenerifės, La Palma, La Gomera, ir El Hierro regionus. Aemet anksčiau jau įspėjo apie orų permainas.

Aukštas slėgis virš Šiaurės Atlanto blokuoja audrų judėjimą link vakarinės žemyninės Europos dalies, todėl jos neįprastomis trajektorijomis žemesnėse platumose juda į pietus, kur maišosi su nestabiliomis oro masėmis.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Manoma, kad dvi iš artėjančių audrų pasieks Kanarų salas atnešdamos ypač gausius kritulius, žvarbų vėją ir blogas jūrines oro sąlygas. Nuo vakar popietės su pirmąja audra susiję frontai paveikė labiausiai į vakarus nutolusias salas – regionus skalavęs lietus šiandien pereis per visą salyną iš vakarų į rytus. La Palma regione ir Tenerifėje paskelbtas oranžinis oro pavojaus signalas, kitose salose – geltonas.

Tikimasi, kad pirmoji audra atslūgs antradienį, tačiau laukia tik laikinas pagerėjimas. Jau trečiadienį salyną apgobs nauja audra. Ji ypač paveiks aukštesnio reljefo vakarines ir pietvakarines archipelago salas, atnešdama stiprų vėją ir kritulius.

Aemet duomenimis, audra turėtų atslūgti jau šeštadienį, o sekmadienį, sausio 10-ąją dieną, prognozuojami giedri orai.

Kalbant apie jūrines sąlygas, tikimasi, kad nuo trečiadienio, Trijų Karalių dienos, šiaurės vakarų vėjas šiaurinėse salose sustiprės iki Gale 7 ribos. Dienos metu vėjo gūsiai palaipsniui suks į rytus, bangos sieks 3-4 metrų aukštį. Ketvirtadienį ir penktadienį Gale indeksas pakils iki 8, bangų aukštis iki 5 metrų.

Oro temperatūra, ypač nakties metu, bus žemesnė, nei įprasta. Vietomis vos +10°C. Dienos metu termometro stulpeliai sieks +18-19°C. Trečiadienį, dieną tarp dviejų audrų, numatomi šiltesni orai. Dėl žemos oro temperatūros savaitės pabaigoje Teidės viršukalnėje laukiamas sniegas.

Šaltinis AEMET

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos