24.6 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 6 spalio, 2022
Reklama
PradžiaIspanijaOficialu - Ispanijos vyriausybė pratęsia 20 ct nuolaidas degalams iki gruodžio 31...

Oficialu – Ispanijos vyriausybė pratęsia 20 ct nuolaidas degalams iki gruodžio 31 d.

- Advertisement 3-

Ispanijos vyriausybė ėmėsi veiksmų, kad padėtų šeimoms ir įmonėms įveikti „pragyvenimo išlaidų krizę“, teikdama įvairių formų pagalbą, kad sumažintų infliaciją ir vartotojų kainų augimą, be kita ko, perpus sumažindama PVM elektros energijai ir taikydama nuolaidas degalų kainoms.  

Vien likus kelioms dienoms iki jų „Antikrizinių priemonių plano“, skirto sušvelninti karo Ukrainoje poveikį ekonomikai, pabaigos ketvirtadienį, birželio 30 d., Ministrų taryba vakar (šeštadienį) surengė skubų posėdį, kuriame patvirtino tam tikrų priemonių, skirtų apsaugoti namų ūkius, pramonę ir įmones nuo šio kainų kilimo, pratęsimą

Naujų dekretų, kurie šiandien paskelbti BOE, biudžeto išlaidos sudaro daugiau kaip 9 mlrd. eurų. Iš jų 5,5 mlrd. eurų sudaro išlaidos, skirtos šeimas, įmones ir labiausiai nukentėjusius sektorius apsaugančioms priemonėms taikyti, o dar 3,6 mlrd. eurų – mokesčių mažinimo lengvatos.

Dvi pagrindinės priemonės, turinčios įtakos didžiajai daliai šeimų ir pramonės įmonių, yra degalų nuolaida ir elektros energijos kainos – abiem atvejais priemonės pratęsiamos arba taikomos naujos.

Degalų nuolaida:
Kita priemonė, kuriai pritarta, yra tolesnis PVM elektros energijai sumažinimas nuo dabartinių 10 % iki 5 %, o tai reiškia, kad vidutiniškai 100 eurų sąskaitoje bus sutaupyta apie penkis eurus. Vyriausybė apskaičiavo, kad dėl šio sumažinimo jos pajamos kas ketvirtį sumažės apie 220 mln. eurų.20 centų už litrą benzino, dyzelino, suskystintų dujų, suskystintų gamtinių dujų, suskystintų gamtinių dujų, bioetanolio ir biodyzelino nuolaida pratęsiama iki 2022 m. gruodžio 31 d. Iš jų 15 centų padengia Vyriausybė, o 5 centus – degalų bendrovės. Ši priemonė nuo balandžio 1

d. Vyriausybei per mėnesį kainavo apie 425 mln. eurų, o iki metų pabaigos kainuos apie 5,1 mlrd. eurų, remiantis iš Mokesčių agentūros gautais duomenimis, iš kurių matyti, kad 2019 m. vairuotojai sunaudojo 34 mlrd. litrų degalų, o naftos bendrovėms tai kainuoja 140 mln. eurų per mėnesį.


Reikia prisiminti, kad prieš metus, kai elektros energijos kaina pradėjo kilti ir siekė 85,73 euro už MWh, ji sumažino šį PVM nuo 21 iki 10 %. Šiuo metu, nepaisant įgyvendintų priemonių, pavyzdžiui, dujų kainos viršutinės ribos, kaina už MWh viršija 200 eurų.

Likusios su elektra susijusios priemonės taip pat išlieka, pavyzdžiui, socialinės premijos nuolaidos, kuri padeda beveik dviem milijonams namų ūkių, pratęsimas, gamybos vertės mokesčio sustabdymas ir elektros energijos mokesčio sumažinimas iki 0,5 proc.

Be šių priemonių, buvo įgyvendintos arba pratęstos ir kitos priemonės, padedančios kovoti su pragyvenimo išlaidų krize.

Viešojo transporto nuolaidos iki 50 %:

Ministrų taryba patvirtino, kad nuo rugsėjo 1 d. iki gruodžio 31 d. visų mėnesinių bilietų, kurie priklauso valstybei (pvz., „Renfe“), kaina bus sumažinta 50 %, be to, nuo rugsėjo 1 d. iki gruodžio 31 d. 30 % bus sumažinta bilietų, kurie priklauso regionų valdžios institucijoms ir savivaldybėms, pavyzdžiui, autobusų ir tramvajų.

Regionų valdžios institucijos gali viršyti šį 30 proc. dydį ir taip pat pasiūlyti 50 proc. nuolaidas, jei to pageidauja.

Nekilnojamojo turto nuomos kainos didinimas ribojamas iki 2 proc.:

Nuomos mokesčio, kuris turi būti peržiūrėtas 2022 m., didinimo apribojimas leidžiamas tik iki IPC (pragyvenimo kaštų), t. y. 2 proc. Tai buvo viena iš labiausiai sveikintinų pirmojo antikrizinio dekreto priemonių, nes ji taikoma ne tik tam tikroms pažeidžiamoms grupėms, bet ir visoms galiojančioms nuomos sutartims, kurias reikėjo atnaujinti nuo balandžio mėn.

Daugelio nuomininkų problema buvo ta, kad nuomotojai galėjo reikalauti padidinti nuomos mokestį, atsižvelgiant į praėjusio mėnesio IPC duomenis, daugiau nei 8 %.

200 eurų tiesioginė parama socialiai pažeidžiamoms šeimoms:

Šią paramą galės gauti šeimos, kurių pajamos yra mažesnės nei 14 000 eurų per metus, t. y. namų ūkiai, gaunantys mažiau nei minimalus tarpprofesinis darbo užmokestis, ir dėl jos bus galima kreiptis liepos mėnesį, kad ją gautų rugsėjo mėnesį.

Šią paramą gali gauti dirbantieji arba savarankiškai dirbantieji, kad būtų palengvinta jų padėtis dėl didelės infliacijos

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai