25.7 C
Tenerife
Šeštadienis, 13 liepos, 2024
Reklama
PradžiaIspanijaOficialu - dabar galite kreiptis į Civilinės metrikacijos skyrių ir pasikeisti lytį

Oficialu – dabar galite kreiptis į Civilinės metrikacijos skyrių ir pasikeisti lytį

- Advertisement 3-


Šiandien (trečiadienį) Oficialiajame valstybės oficialiajame leidinyje (BOE) paskelbtas naujasis „transįstatymas”, kuriame išvardytos visos nuo šiandien įsigaliojančios nuostatos. Tarp jų – vardo ir lyties pakeitimas civiliniame registre, kuriam keliami mažesni reikalavimai, nei tie, kurie galiojo translyčiams asmenims, kurie įstatyme apibrėžiami kaip asmenys, „kurių seksualinė tapatybė neatitinka gimimo metu suteiktos lyties.”

Pagal įstatymą kiekvienas „Ispanijos pilietybę turintis asmuo, vyresnis nei 16 metų”, gali „pats” kreiptis į registrą dėl lyties pakeitimo. Asmenys, kuriems yra nuo 14 iki 16 metų, taip pat gali tai padaryti „patys”, tačiau jiems turi „padėti jų teisėti atstovai”. Jei tėvai ir nepilnamečiai „nesutaria”, skiriamas „teisminis gynėjas”, o nuo 12 iki 14 metų jie taip pat gali prašyti šio ištaisymo, jei prieš tai turi „teisminį leidimą pakeisti registro įrašą apie jų lytį”.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

BOE leidinio pirmame skyriuje nurodoma, kad procedūrą galima atlikti „bet kurioje civilinės metrikacijos įstaigoje”, pas „atsakingą asmenį”, kuris „jokiu būdu” negali prašyti pateikti „medicininės ar psichologinės išvados, susijusios su neatitikimu gimimo įraše nurodytai lyčiai, taip pat su ankstesniu asmens išvaizdos ar kūno funkcijų pakeitimu medicininėmis, chirurginėmis ar kitomis procedūromis”

Asmuo, prašantis atlikti procedūrą, bus pakviestas atvykti kartu su savo teisiniais atstovais, jei taikytina. Šiame antrajame akte pasirenkamas naujas tikrasis vardas, nors galite pasilikti tą, kurį „nešiojate”, ir „jūsų pareiškimas, kad nesutinkate su gimimo įraše nurodyta lytimi, ir prašymas, kad dėl to būtų atliktas atitinkamas ištaisymas. Nenurodoma, ar tas pareiškimas pateikiamas tuo pačiu metu, ar susitikimas vyksta kitą dieną.

Lyties ir vardo pakeitimas turi „teisinių pasekmių”, apie kurias šia teise besinaudojantis asmuo bus informuotas ir kurios apima specialią apsaugą nuo diskriminacijos ir už vienodą požiūrį. Taip pat būsite informuotas apie asociacijas ir organizacijas, kurios gina jūsų teises. Nurodoma teisė, kuri atima „nepilnamečio asmens interesus”. Tuomet belieka pakartoti prašymą raštu.

Po trijų mėnesių jie turi atvykti į tą patį civilinės metrikacijos skyrių, kad patvirtintų „savo sprendimo pastovumą”. Sprendimas turi būti priimtas ne vėliau kaip per vieną mėnesį, skaičiuojant nuo paskutinio patvirtinimo. Ne vėliau kaip po šešių mėnesių lytį ir ankstesnį vardą ir pavardę galima susigrąžinti Civilinės metrikacijos skyriuje be papildomų formalumų.

Gytis, smurtas ir teisės:

Vienas iš vardo ir lyties pakeitimo registre padarinių yra tas, kad „asmeniui, kuris ištaiso lyties pakeitimą iš vyriškos į moterišką, gali būti taikomos pozityviųjų veiksmų priemonės, specialiai priimtos moterų naudai”.

Jei bus atvirkščiai, iš moters į vyrą, asmuo „išsaugos konsoliduotas ekonomines teises, kurios buvo įgytos taikant šias pozityviųjų veiksmų priemones, jų negrąžinant ir neperkeliant”. Tačiau šis pakeitimas „nepakeis teisinio režimo, kuris buvo taikomas asmeniui iki registracijos pakeitimo”, kalbant apie smurtą lyties pagrindu.” Bet kuriuo atveju, įspėja LGTBI grupės, įstatymo paskelbimas nereiškia, kad šiandien galima inicijuoti lyties ir vardo pakeitimą, nes, nors kai kurios jų abejonės buvo išsklaidytos, pavyzdžiui, į kurį Civilinės metrikacijos skyrių kreiptis, visada reikia laukti išankstinio susitikimo, kuris paprastai šiose administracijose yra primetamas.

Bet kokiu atveju, jei šiandien kai kurie žmonės nori pasinaudoti savo teise ištaisyti vardą ir lytį, šis prašymas įsigalios per keturis mėnesius.

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos