24.8 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 11 rugpjūčio, 2022
Reklama
PradžiaKanarų SalosNuomos bendrovės įspėja, kad šią vasarą Kanarų salose labai trūksta automobilių

Nuomos bendrovės įspėja, kad šią vasarą Kanarų salose labai trūksta automobilių

- Advertisement 3-


Automobilių nuomos sektorius įspėja poilsiautojus, kad Kanarų salose vasarą trūks transporto priemonių, nes jų paklausa viršija pasiūlą, o tai didina kainas, tuo tarpu bendrovės bando rasti būdų, kaip išplėsti savo automobilių parkus, kad jų būtų daugiau.

Kai kurios bendrovės ėmėsi pirkti naudotas transporto priemones, kai kurios jas importuoja arba turi naudoti automobilius, kurių rida gerokai didesnė nei įprastai. Kitos, norėdamos kompensuoti transporto priemonių trūkumą, pradėjo teikti motociklų nuomos paslaugas salose.

Šio sektoriaus atstovai sakė naujienų agentūrai EFE: „Nėra kitos išeities, kaip tik nuomotis senesnius automobilius, kurių rida didesnė nei anksčiau. Įprastomis aplinkybėmis jie būtų parduodami automobilių salonuose, bet kadangi jų nepakanka paklausai patenkinti, mes vis dar juos naudojame.“

Toks transporto priemonių trūkumas taip pat paveikė kainas, kurios tradiciškai vasarą pakyla, tačiau šiemet kainos išaugo neįtikėtinai – kai kurios automobilių nuomos bendrovės už įprasto dydžio automobilį prašo iki 200 eurų per dieną.

„Gegužės-rugsėjo mėnesiais uždirbama daugiau kaip 60 % pasaulinės šio sektoriaus apyvartos“, – aiškina Nacionalinės transporto priemonių nuomos verslo federacijos prezidentas Chuanas Luisas Barahona, kuris patikslina, kad kai kurioms bendrovėms „didžiausia paklausa“ reiškia 70 %.

„Tai bus vasara, kai labai trūks automobilių, ir tai turės įtakos turistų patirčiai“, – perspėja Barahona, kuris primena, kad automobilių jau trūko 2021 m., nors turizmo atsigavimas buvo daug silpnesnis nei šiemet.

„Šiemet turime daug didesnę paklausą nei pernai, tačiau automobilių turime mažiau“, – sakė jis, nes, jo duomenimis, automobilių nuomos bendrovės Ispanijoje paprastai turi apie 820 000 automobilių, kuriuos galima išsinuomoti, tačiau šią vasarą šis skaičius bus 40 proc. mažesnis ir sieks apie pusę milijono.“ Nuomos bendrovės, norėdamos išgyventi pandemiją, turėjo iškrauti automobilius, todėl „Covid“ sukrėtė šio sektoriaus pamatus ir pastatė jį ant menčių, o, pavyzdžiui, tokiai pasaulinei milžinei, kaip „Hertz“, buvo iškelta bankroto byla. Dabar problema yra ta, kad trūksta naujų automobilių, kuriais būtų galima pakeisti tuos parkus, ypač dėl konflikto Ukrainoje.

Po pandemijos automobilių nuomos bendrovės sulaukė pirmosios naujų automobilių „bangos“, kad galėtų atkurti parkus, tačiau dabar automobilių pardavėjai pirmenybę teikia ne savo, o privačių asmenų užsakymams, ir sektorius atsidūrė užburtame rate.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai