23.9 C
Tenerife
Trečiadienis, 22 rugsėjo, 2021
Reklama
PradžiaKanarų SalosNuo spalio mėnesio planuojami septyni skrydžiai per savaitę iš Vokietijos į Kanarų...

Nuo spalio mėnesio planuojami septyni skrydžiai per savaitę iš Vokietijos į Kanarų salas

- Advertisement 3-

TUI Vokietija pradeda darbą ir vėl skraidins turistus į Kanarų salas nuo šio šeštadienio (spalio 3 d.), praėjus vos mėnesiui po to, kai buvo sustabdyti skrydžiai, nes Vokietijos vyriausybė įtraukė salyną į keliautojams nesaugių krypčių sąrašą.
TUI pradės bendradarbiauti su salomis eksperimentiniu būdu, iš pradžių bus vykdomi septyni skrydžiai per savaitę, toliau jų skaičius didės priklausomai nuo paklausos. Planuojama skristi į Gran Kanariją, Tenerifę, Lanzarotę ir Fuerteventurą, o kai kurie skrydžiai bus „trikampiai“ – su dviem stotelėmis Kanarų salose.

Pirmąją savaitę prognozuojama 1 500 vietų lėktuvuose, jų skaičius padidės priklausomai nuo paklausos. ,,Šiuo metu kelionių organizatorius neturi jokių savo skrydžių spūsčių įvertinimų, nes „Covid-19″ sukeltas neapibrėžtumas reiškia, kad nėra tiksliai žinoma, kurie keleiviai pasirinks keliauti likus 48 valandoms iki išvykimo, o kurie savo skrydį atšauks“,- sako šaltiniai įmonėje.

Šį bandomąjį planą ketinama pradėti teikti jau nuo spalio mėnesio pirmojo šeštadienio, o darbą pilnu pajėgumu pradėti nuo lapkričio bei vėlesnių mėnesių, kurie sutampa su žiemos sezono įkarščiu Kanarų salose. Jei kelionės artimiausiu metu nebus atnaujintos, kils pavojus pačiam Vokietijos kelionių organizatoriui, todėl jis nusprendė atnaujinti skrydžius su salomis, nepaisant Vokietijos vyriausybės patarimo to nedaryti.

Pagrindinė priežastis, kodėl kelionių organizatorius pirmą kartą istorijoje ignoruoja Vokietijos vyriausybės rekomendacijas dėl kelionių yra epidemiologinės padėties pagerėjimas salose, kuriose per 7 dienas susirgusiųjų rodiklis pasiekė 56 ribą 100 000 gyventojų, ir yra labai artimas 50 ribai, kurią Vokietija nustatė paskelbdama Kanarų salas rizikos zona. Bet kokiu atveju gali būti, kad Vokietija, vakar išsaugojusi veto teisę salose, artimiausiomis dienomis išbrauks Kanarų salas iš rizikingos zonos šalių, turint omenyje teigiamą sergamumo lygio mažėjimo dinamiką. Jei taip nutiks, TUI jau bus pasirengusi pradėti skraidinti turistus.

Spalio 15-ąją dieną Vokietijos vyriausybė keičia dabartines priemones ir įveda penkių dienų karantiną turistams, atvykstantiems iš rizikos zonų, po kurio bus atliktas PCR tyrimas. Jei testas bus teigiamas, keliautojas turės likti karantine dar penkias dienas.

TUI planuoja testuoti keliautojus Vokietijoje, kol jie dar nepasiekė salų, bei atlikti dar vieną tyrimą prieš jiems grįžtant. Kanarų salų vyriausybė ir TUI šiuo metu rengia išsamų planą apie tai, kas finansuotų šį testą ir kur bei kada jis turėtų būti atliktas. Regiono vadovybė dirba su vadinamaisiais antigenų tyrimais, kurie yra greiti ir kainuoja apie 15 eurų.

Kanarų salų turizmo sektorius vakar sakė teigiamai vertinantis TUI sprendimą vėl skraidyti tarp Vokietijos ir Kanarų salų, tačiau skeptiškas paklausos aspektu, juk apribojimai ir karantinas vis dar tęsiasi.

FEHT prezidentas José María Mañaricúa patikino, kad skirtingų Europos šalių nustatyti apribojimai „trukdo turizmo verslo plėtojimą ir jo atgaivinimą“. Jis pasisakė už antigenų tyrimus ir atvykstant, ir išvykstant iš paskirties vietos bei apgailestavo, kad Europos ministrai pirmadienį negalėjo susitarti, kai reikėjo suvienodinti kriterijus.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai