30.4 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 30 birželio, 2022
Reklama
PradžiaKanarų SalosNuo šiandien Kanarų salos įgalina antigenų testus atvykstantiems iš užsienio

Nuo šiandien Kanarų salos įgalina antigenų testus atvykstantiems iš užsienio

- Advertisement 3-

Kanarų salų vyriausybės prezidentas Ángel Víctor Torres šią popietę (trečiadienį) pasirašė dekretą, kuriuo leidžiama visiems tarptautiniams keliautojams atvykstant į Kanarų salas pateikti antigenų tyrimą kaip alternatyvą PCR testui. Turistai yra laukiami iš visų regionų, įskaitant tuos, kurie vadinami „rizikingais“.

Dekretas įsigalios nuo šiandienos, gruodžio 10 dienos, ketvirtadienio, praėjus vienai dienai po jo paskelbimo Oficialiajame Kanarų salų leidinyje (BOC).

Primename, kad Valdančioji taryba praėjusį ketvirtadienį patvirtino Sveikatos ministerijos siūlymą naudoti greituosius antigenų tyrimus. Kanarų salų vyriausybė palaiko tokį sprendimą ir nuo šiol laiko antigenų tyrimą, taip pat kaip ir PCR testą, galiojančiu.

Labiau prieinama sistema:
Nutarimas, nustatantis autonominės bendruomenės perimetro uždarymą (Kanarų salyno), netrukdo keliautojams atvykti į salyną. Atvirkščiai, kadangi yra naudojamos saugaus atvykimo reguliacijos sistemos, kurios yra prieinamos visiems keliautojams tai padaryti tampa dar paprasčiau“, – teigia regioninė vyriausybė.

Šis nutarimas, tęsia vyriausybės atstovai, ,,išduotas remiantis dėl ekstremalios situacijos įvedimo kylančiais įgaliojimais, kuriuos paskelbė kompetentingas regiono deleguotas asmuo – prezidentas; šioje, Ultraperiferinio regiono būsenoje, kurią Kanarų salynui nustatė Europos Sąjunga; išskirtinės geografinės vietos; autonominio statuto; visuomenės sveikatos ir mikrobiologijos technikų nurodymų; ir patirties, įgytos taikant turizmo įstatymų potvarkį, nustatantį įpareigojimą pateikti antigeno tyrimą arba PCR tyrimą prieš apsistojant oficialiose Kanarų salų apgyvendinimo įstaigose“.

Regiono vykdomosios valdžios manymu ,,Kanarų salų vyriausybės propaguojama novatoriškoji sistema pasirodė esanti patikima“. Per pastarąsias penkias savaites „į salas atkeliavo apie 250 000 keliautojų, iš kurių labai mažas turistų skaičius sulaukė teigiamų testų rezultatų“.

Kanarų salų vyriausybė tęsia derybas su ministerija:
Pranešama, kad ,,Kanarų salų vyriausybė tęsia derybas su Sveikatos apsaugos ministerija Madride, siekdama suderinti regioninį ir nacionalinį standartus“. Praėjusį ketvirtadienį paskelbus šią priemonę regiono vykdomosios valdžios atstovas spaudai, Julio Pérez, pripažino, kad ji bus vykdoma su „ryškiu nuomonių skirtumu“.

Be to, oficialioje pastaboje daroma išvada, kad ,,šiandien yra daroma pažanga reglamentuose, kurie nustatys vietinių keliautojų kontrolę, ir suteiks galimybę Balearų salų ir pusiasalio teritorijoje esančių Kanarų salų gyventojų, grįžti į Kanarų salas Kalėdinių švenčių laikotarpiu.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai