24.7 C
Tenerife
Sekmadienis, 3 liepos, 2022
Reklama
PradžiaKanarų SalosNuo gruodžio 1-osios keliautojai, atvykstantys iš JK privalės pateikti skiepų sertifikatą

Nuo gruodžio 1-osios keliautojai, atvykstantys iš JK privalės pateikti skiepų sertifikatą

- Advertisement 3-

Ispanija nusprendė sugriežtinti pasienio kontrolę keliautojams, atvykstantiems iš kai kurių Afrikos šalių. Jie privalės pateikti neigiamą testą net ir tuo atveju, jeigu yra paskiepyti pagal pilną vakcinavimo programą. Toks sprendimas priimtas dėl naujos Covid-19 atmainos – „Omicron“ varianto. Keliautojai, atvykstantys iš Jungtinės Karalystės (išskyrus Ispanijos gyventojus) nuo gruodžio 1-osios dienos galės įvažiuoti į šalį tik turėdami įrodymą, kad yra pilnai vakcinuoti.

Šeštadienį Sveikatos apsaugos ministerija bei Vidaus reikalų ministerija pranešė, kurioms šalims bus taikomi papildomi apribojimai. Sąraše minima Jungtinė Karalystė, Šiaurės Airija, Namibija, Botsvana, Esvatinis, Lesotas, Mozambikas, Pietų Afrikos Respublika ir Zimbabvė.

Asmenys, atvykstantys iš didelės rizikos šalių, turi pateikti neigiamą Sars-CoV-2 diagnostinį testą, atliktą ne vėliau kaip likus 72 valandoms iki atvykimo, neatsižvelgiant į tai, ar jie yra paskiepyti ar persirgę.

Tai teigiama Generalinio visuomenės sveikatos direktorato įsakymo bendrojoje nuostatoje, kurioje įspėjama, kad Pietų Afrikoje, Belgijoje, o dabar ir Jungtinėje Karalystėje aptikta naujoji Covid-19 atmaina – „Omikron“, pasižyminti „daugybe mutacijų, susijusių su galimu užkrečiamumo padidėjimu ir antikūnų veiksmingumo sumažėjimu“.

„Ši situacija rodo, kad reikalingas operatyvus mechanizmas, kuris leistų priimti papildomas sveikatos kontrolės priemones žmonėms, atvykstantiems iš aukštos rizikos šalių“, – teigiama įstatyme.

Trečiųjų šalių piliečiams taikomas laikinas nebūtinų kelionių apribojimas visoje ES. Ispanijoje jis reglamentuojamas Vidaus reikalų ministerijos įsakymu.

Pasak BOE, nuo gruodžio 1-osios, trečiadienio, Ispanijoje iki metų pabaigos, Naujųjų metų išvakarių vidurnakčio, į šalį bus leidžiama įvažiuoti tik tiems asmenims iš Jungtinės Karalystės ir Šiaurės Airijos, kurie turės pilną vakcinaciją patvirtinantį pažymėjimą.

Naujoji taisyklė taikoma visiems, vyresniems nei 12 metų asmenims.

Ispanijoje galima skiepyti visus 12-19 metų vaikus. Jungtinėje Karalystėje taisyklės yra kitokios – 12-15 metų amžiaus vaikai nėra skiepijami. Todėl jei turite šiai amžiaus kategorijai priklausančių vaikų, negalėsite jų įvežti nei į Ispaniją, nei į Kanarų salas.

Nuo gruodžio 1 dienos keliautojams, kurie negalės pateikti Sveikatos apsaugos ministerijos pripažįstamo skiepijimo pažymėjimo (keliautojams iš Jungtinės Karalystės – NHS), gali būti neleidžiama įvažiuoti į Ispaniją.

Šalys, kurioms kol kas nėra taikomi kelionių apribojimai sąrašas:
Argentina, Australija, Bahreinas, Kanada, Čilė, Kolumbija, Indonezija, Jordanija, Kataras, Kuveitas, Naujoji Zelandija, Peru, Ruanda, Saudo Arabija, Pietų Korėja, Jungtiniai Arabų Emyratai, Urugvajus, Kinija, taip pat Honkongas, Makao ir Taivanas.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai