25.9 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 29 vasario, 2024
Reklama
PradžiaKanarų SalosNekilnojamąjį turtą Kanarų salose norintys įsigyti britai privalės gauti Krašto apsaugos ministerijos...

Nekilnojamąjį turtą Kanarų salose norintys įsigyti britai privalės gauti Krašto apsaugos ministerijos leidimą

- Advertisement 3-

Nuo sausio 1-osios dienos britai, norintys įsigyti nekilnojamąjį turtą Kanarų salose, tačiau nesantys Ispanijos rezidentais, turės gauti Krašto apsaugos ministerijos leidimą. Ši naujovė įvesta dėl ,,Briexit”, pakeitusio Jungtinės Karalystės piliečių statusą iš Europos Sąjungos piliečių į trečiųjų šalių užsieniečius.

Trečiųjų šalių užsieniečiai, norintys įsigyti krašto gynybai svarbiose srityse esantį nekilnojamąjį turtą, turi turėti išankstinį Krašto apsaugos ministerijos leidimą. Du Ispanijos salynai – Balearų ir Kanarų salos – yra strategiškai svarbios nacionalinės gynybos sritys, todėl užsieniečiams nuosavybės naudojimosi galimybės yra ribotos. Šis įstatymas buvo priimtas dar 1975 metais, likus keliems mėnesiams iki jo iniciatorius diktatorius Francisco Franco mirties ir galioja iki mūsų dienų.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Kalbama apie kovo 12 dienos įstatymą Nr. 8/1975, kuriuo reglamentuojamos aukščiau minėtos krašto gynybos sritys ir objektai. Tai buvo Karališkasis dekretas 689/1978, kuris buvo paskelbtas mirus diktatoriui, visai netrukus prieš patvirtinant Konstituciją, kuri nustatė, kad tuos regionus, kurie yra ypač svarbūs šalies saugumui, reikia apriboti nuo pašalinių asmenų.

Tokiu būdu visos salos ir salelės tapo „teritorijomis, kuriose ribojamos užsieniečių galimybės naudotis nuosavybe”. Tai reiškia, kad trečiosios šalies piliečiams, norintiems Kanarų salose įsigyti bet kokį nekilnojamąjį turtą: butą, namą, vilą, poilsio namus, komercines patalpas ar netgi garažą, reikalingas Krašto apsaugos ministerijos pritarimas.

Pasak Las Palmas provincijos Registrų kolegijos dekano Rafael Robledo, Krašto apsaugos ministerijos leidimas yra būtina sąlyga norint sudaryti nekilnojamojo turto sandorį, be jo pardavimas negali būti tęsiamas.

Naujosios sąlygos galioja ne tik privatiems asmenims, bet ir įmonėms. Londone įsikūręs tarptautinis ar investicinis fondas norėdamas įsigyti nekilnojamąjį turtą salyne, privalo gauti Krašto apsaugos ministerijos leidimą, kuris iki gruodžio 31 dienos nebuvo reikalingas, nes JK piliečiai buvo išsaugoję Europos Sąjungos piliečių teises.

Deja, „Brexit” turi savo pasekmes, kurios, kaip šiuo atveju, nebuvo matomos iš pat pradžių. Visi ES valstybių narių piliečiai, taip pat Islandijos, Norvegijos ir Šveicarijos piliečiai ir toliau gali įsigyti nekilnojamąjį turtą salose. Tačiau Jungtinė Karalystė nebėra valstybė narė, be to, Londono bendruomenės klubo pasitraukimo sutartyje ,,nėra specialios nuostatos civiliniam bendradarbiavimui”, primena Ispanijos registratorių kolegijos tarptautinių santykių direktorius Enrique Maside.

,,Susitarimo taisyklės, susijusios su paslaugų ir investavimo režimu bei kapitalo judėjimo liberalizavimu, nepateisina vienodo požiūrio į Didžiosios Britanijos piliečius įsigyjant nekilnojamąjį turtą, kuriam taikomi krašto apsaugos apribojimai”, – kolegijos paskelbtame straipsnyje
apibendrina E.Maside. Taigi britai, norintys Kanarų salose įsigyti nekilnojamąjį turtą, daugelio pensijinio amžiaus žmonių svajonę, pirmiausia turi turėti Krašto apsaugos ministerijos leidimą, bent jau tol, kol Ispanija ir Jungtinė Karalystė nepasirašys susitarimo, kuris reglamentuotų šį klausimą.

Jungtinės Karalystės piliečiai turi tik dvi galimybes išvengti būtinojo Krašto apsaugos ministerijos patvirtinimo:

  • jiems nereikės prašyti leidimo, jei turtui įtakos turi bendrasis valdymo planas, o Krašto apsaugos ministerija pateikia teigiamą išvadą, kuri galiausiai laikoma oficialiu leidimu.
  • kita išimtis taip pat yra susijusi su Francisco Franco įstatymais, šiuo atveju įstatymu Nr. 197/1963, nustatančiu nacionalinio turizmo sritis, tačiau tik tas, kurios buvo patvirtintos 1964–1975 metų laikotarpiu. Šios sritys yra Playa de las Gaviotas ir Playa de las Teresitas (Santa Cruz de Tenerifė). Taip pat joms priskiriami Tenerifės pietuose esantys regionai – El Guincho (San Miguel de Abona) ir Callao Salvaje (Adejė). Bei Los Gigantes (Santiago del Teide) ir Costa Tauritos (Mogán) esantys Gran Kanarijoje.

Kas reikalinga, norint gauti Krašto apsaugos ministerijos leidimą?

Nuo šiol, kol tarp šalių nebus pasiektas dvišalis susitarimas, daugybės procedūrų ir dokumentų, susijusių su nekilnojamojo turto pirkimu, sąrašą papildys Krašto apsaugos ministerijos leidimas.

Norint gauti leidimą, reikės pateikti dokumentus, kuriuose nurodomas nekilnojamojo turto planas, bei išrašą apie pirkėjo kriminalinę praeitį, kuri yra labai svarbi, kai kalbama apie krašto saugumą.

Primename, kad užsieniečių tarpe britai, yra didžioji dalis nekilnojamojo turto pirkėjų, nors pastaraisiais metais juos pasiekė ir net bando aplenkti italai. Tipiškas salų nekilnojamojo turto pirkėjas ieško būsto atostogoms arba pensijiniam laikotarpiui.

Nuotrauka: El Pais

- Advertisement 4-

Naujausi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Aptiktas Ads Blocker!!!

Prašome palaikyti mus ir nenaudoti reklamų blokavimo įskiepių ADBLOCK.

Mes neturime kitų pajamų šaltinių, todėl išjunkdami reklamų blokatorius palaikote mus.

Dėkojame Jums už tai

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 

 

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock