26.6 C
Tenerife
Antradienis, 28 kovo, 2023
Reklama
PradžiaGyvenimasNedarbas Kanarų salose sumažėjo iki žemiausio lygio per 15 metų

Nedarbas Kanarų salose sumažėjo iki žemiausio lygio per 15 metų

- Advertisement 3-


Naujausi aktyvių gyventojų apklausos (EPA) rezultatai patvirtina, kad salų ekonomika stebėtinai atsigauna dėl veiksnių, kurie iš tikrųjų mažai susiję su sėkme, o daugiausia su Ispanijos vyriausybės vykdomos darbo reformos veiksmingumu ir nuolatiniu įsipareigojimu saloms, kaip turistų traukos vietai, nepaisant tarptautinio nestabilumo.

Tačiau Kanarų salos, palyginti su likusia Ispanijos dalimi, pirmauja kovoje su nedarbu – rykšte, pasmerkusia šalį dešimtmečius nematytam skurdo ir vargo lygiui.

Netikėtų nelaimių seka buvo ypač žiauri archipelagui: 2019 m. bankrutavo „Thomas Cook”, pagrindinis kelionių organizatorius, kurio veikla sudaro bent trečdalį salų BVP, po to sekė didžiausia per 30 metų kalima, vėliau – Kovido pandemija, dėl kurios turizmas išnyko, ugnikalnio išsiveržimas La Palmoje, „Brexit”, dėl kurio nukentėjo salose dirbantys britai ir ilgiau nei 90 dienų jose besilankantys „lastelės”, o dabar – karas Ukrainoje ir pragyvenimo išlaidų krizė.

Dėl to atrodo stebuklas, kad nedarbo lygis Kanarų salose vėl yra 14.5 %, t. y. procentas, kuris nebuvo fiksuojamas nuo 2007 m., prieš pat nekilnojamojo turto krizę, sukėlusią nedarbo lygį, viršijantį 20 %. 2021 m. pirmąjį ketvirtį, EPA duomenimis, jis buvo 25,4 %, o kai kuriose vietovėse siekė 30 %, taigi vos per dvejus metus sumažėjo daugiau kaip 10 %, o tai yra nepaprastas pasiekimas.

Kanarų salų vyriausybės atstovas spaudai Julio Pérezas teigė, kad, atsižvelgiant į šiuos duomenis, tai, jog salos pirmauja ekonomikos atsigavimo srityje, susijusioje su nedarbu tokioje šalyje kaip Ispanija, yra todėl, kad Pedro Sánchezas buvo neginčijama žvaigždė, turint omenyje puikius šios šalies rezultatus, palyginti su kitomis tokioje pačioje aplinkoje esančiomis šalimis.

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai