24.6 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 6 spalio, 2022
Reklama
PradžiaGyvenimasNaujuoju įstatymu moterims bus leista pasiimti nedarbingumą esant dideliam mėnesinių skausmui

Naujuoju įstatymu moterims bus leista pasiimti nedarbingumą esant dideliam mėnesinių skausmui

- Advertisement 3-


Ispanijos vyriausybė priėmė Lytinės ir reprodukcinės sveikatos įstatymą ir nusiuntė parlamentui projektą, kuriuo ginama visų moterų teisė savanoriškai nutraukti nėštumą arčiausiai namų esančioje ligoninėje ir užtikrinama, kad nė vienai moteriai nereikės eiti į darbą, kai ją kankina skausmingos ir negalią sukeliančios menstruacijos, ir paprašė kuo greičiau jį patvirtinti.

Įstatyme, kuris, kaip tikisi vyriausybė, įsigalios iki metų pabaigos, numatytas registras, kad gydytojai, nepasirengę atlikti abortų, galėtų pasinaudoti savo teise atsisakyti daryti abortus pagal sąžinę, ir regioninės vyriausybės bus įpareigotos užtikrinti, kad kiekvienoje ligoninėje būtų bent vienas gydytojas, kuris laikytųsi moterų teisės savanoriškai nutraukti nėštumą

Šiuo metu yra būdų, kaip užkirsti kelią šiai teisei įgyvendinti, ir tai paaiškina, kodėl 85 proc. abortų atliekama privačiose klinikose. Madrido 38 ligoninėse abortai neatliekami, o devyniose provincijose nuo 1985 m., kai abortai buvo įteisinti, nė vienas iš jų nebuvo atliktas.

Tai pirmas tokio pobūdžio įstatymas Europoje, kuriame menstruacijų sutrikimas bus įtrauktas į nedarbingumo pažymėjimą kaip priežastis, dėl kurios galima nedirbti, nenustatant minimalaus įmokų laikotarpio ir neribojant dienų skaičiaus. „Daugiau nebereikės eiti į darbą kenčiant didelius skausmus. Mėnesinės nebebus tabu“, – sakė lygybės ministrė Irene Montero. lytinės ir reprodukcinės sveikatos įstatymas, kuriame taip pat numatytos mokamos nėštumo atostogos nuo 39-osios nėštumo savaitės ir garantuojama teisė į apmokamą sveikimą visiems, kurie pasidarė abortą ar persileido, suteiks 16 ir 17 metų mergaitėms teisę nutraukti nėštumą, nereikalaujant tėvų sutikimo.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai