25.7 C
Tenerife
Šeštadienis, 13 liepos, 2024
Reklama
PradžiaTenerifėNauju 103 mln. eurų vertės kabeliu Tenerifė bus aprūpinama elektra iš La...

Nauju 103 mln. eurų vertės kabeliu Tenerifė bus aprūpinama elektra iš La Gomeros salos

- Advertisement 3-


Tenerifės ir La Gomeros salas sujungsianti bendra elektros energijos sistema netrukus taps realybe, kai dar šį mėnesį bus gauta poveikio aplinkai ataskaita (PAV), kuria remiantis bus pradėtas 42 kilometrų ilgio povandeninio kabelio, iš kurių 36 kilometrai bus nutiesti jūros dugnu, projektas, sujungsiantis abi salas tarsi bambagyslė, panašiai kaip tai jau padaryta su Fuerteventura ir Lansarote.

La Gomera turi tapti elektros energijos eksportuotoja į Tenerifę, viršydama 8 megavatų (MW) poreikį per dieną, pradėjus veikti penkioms vėjo jėgainėms, iš kurių trys jau pastatytos El Verodal San Sebastiane, kurios iš pradžių generuos beveik 12 MW.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

„Red Eléctrica Española” ir Ekologinių permainų ministerijos šaltiniai patvirtino, kad poveikio aplinkai ataskaita bus pateikta Valdančiajai tarybai šį mėnesį, „po šešių mėnesių intensyvaus ministerijos darbo”, pabrėždami, kad povandeninio kabelio tarp Lansarotės ir Fuerteventuros tiesimas užtruko penkerius metus.

Praėjusių metų vasario mėn. Kanarų salų vyriausybės pirmininkas Ángel Víctor Torres ir Red Eléctrica Española prezidentė Beatriz Corredor pristatė jungties tarp El Palmar elektrinės San Sebastián de La Gomera ir Chío pastotės Guía de Isora projektą.

Torresas projektą apibūdino kaip „svarbiausią Kanarų salų energetikos pertvarkos skatinimo elementą” ir pridūrė, kad „jis siūlomas atsižvelgiant į Europos ir nacionalinius ekonomikos dekarbonizavimo ir didesnės atsinaujinančiųjų energijos išteklių integracijos tikslus, kol 2040 m. Kanarų salose bus pasiektas 100 proc. ekologiškas elektros energijos sektorius, t. y. dešimčia metų anksčiau nei ES nustatyta data.”

Tenerifės kabineto pirmininkas Pedro Martínas palankiai įvertino naująjį projektą, sakydamas, kad „Kanarų salų elektros sistema yra trapi. Dėl šios priežasties visos jungčių iniciatyvos reiškia neabejotiną pagerėjimą saloms”.

Investicijos, skirtos šiai jungčiai tarp salų įgyvendinti, siekia 103 mln. eurų ir užtruks maždaug 2 metus.

La Gomera bus pirmoji sala, kuri pagamins daugiau atsinaujinančios energijos, nei sunaudoja per metus, ir taip išvengs kitų brangesnių iškastinio kuro gamybos sistemų bei teršalų.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos