26.6 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 29 vasario, 2024
Reklama
PradžiaKanarų SalosNaujoji neapmokestinamųjų pajamų sistema Kanarų salose bus sudėtinga ir brangi turistams

Naujoji neapmokestinamųjų pajamų sistema Kanarų salose bus sudėtinga ir brangi turistams

- Advertisement 3-


Kanarų salų vyriausybė patvirtino naują „neapmokestinamąją” sistemą, pagal kurią nuo vasario 23 d. turistai iš trečiųjų šalių (įskaitant Jungtinę Karalystę po „Brexit”) galės susigrąžinti IGIC mokestį už atostogų metu įsigytus pirkinius.rdKaip nurodyta Kanarų salų oficialiajame leidinyje (BOC), kuris buvo išleistas praėjusį trečiadienį ir kuriame pateikiamos naujosios sistemos (patvirtintos gruodžio 29 d.) nuostatos ir ypatybės, keliautojai turi turėti teisę susigrąžinti IGIC mokestį, lygų arba didesnį nei 40 eurų, kad galėtų pasinaudoti šia sistema.

Ši suma verčia turistus vienam ar keliems pirkiniams išleisti ne mažiau kaip 380 eurų, kai prekėms taikomas 15 % IGIC, ir 816 eurų, jei tai prekės, kurioms taikomas 7 % IGIC, o tokių Kanarų salose yra dauguma. Visos prekės turi būti įsigytos tos pačios kelionės metu ir per 90 dienų, o apsistojusiems salose – per maksimalų leistiną laikotarpį.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Sumos apribojimas yra dar viena „neapmokestinamosios” sistemos, kurią pasirinko vyriausybė, naujovė, palyginti su nacionaliniu lygmeniu ir pagrindiniuose pasaulio miestuose bei vietovėse veikiančia sistema, kurioje nėra minimalios sumos, kad būtų galima pasinaudoti grąžinama suma. Be to, Kanarų sistema nusprendė neįtraukti didelių „neapmokestinamų” operatorių, kurie už nedidelę grąžinamąją išmoką grąžina pinigus.

Turistai ir mažmenininkai nėra patenkinti šia nauja sistema, kurią valdys Kanarų salų mokesčių agentūra, teigdami, kad ji yra pernelyg sudėtinga keliautojams, kurie galės pateikti prašymus tik per tris valandas prieš išvykdami iš salų, naudodamiesi interaktyviais terminalais, kurie bus įrengti uostuose ir oro uostuose, bankai ims mokestį už pervedimus į jų sąskaitas, o tai reiškia, kad jie negaus visos sumos, be to, prireiks iki šešių mėnesių, kol ją gaus.

DIVA modelis žemyninėje Ispanijos dalyje:

Pagal žemyninėje Ispanijos dalyje veikiantį DIVA modelį, kuris yra panašus į veikiantį likusiame pasaulyje, grįžimą su didžiaisiais operatoriais galima atlikti keliaujant, o tai reiškia, kad pinigus turėsite pirkimo metu ir, labiau tikėtina, kad atostogų metu juos išleisite daugiau pirkinių. Kanarų salose pinigus keliautojas gaus jau grįžęs į savo šalį, o tai nepadeda skatinti didesnės ekonominės veiklos.

Mažiau nei 40 eurų neverta grąžinti:

Kanarų salų mokesčių agentūros direktorė Raquel Peligero pateisina tai, kad buvo nustatyta minimali suma, kad keliautojai galėtų pasinaudoti naująja „neapmokestinama” sistema, sakydama, kad perkant nedidelės vertės pirkinius „neverta tvarkyti grąžinimo dėl valdymo išlaidų. Minimalios sumos nustatymas yra normalus dalykas, nes negalime pradėti grąžinti 50 centų ar poros eurų sumų.”

„Turi būti nustatyta minimali suma, nes viskas susiję su valdymo išlaidomis ir ateina momentas, kai to daryti neapsimoka. Tai įprasta”, – daro išvadą Peligero, kuriam neapsimoka grąžinti mažiau, nei kainuoja proceso vykdymas.

40 kioskų, kurie buvo įsigyti ir kurie bus įrengti salų uostuose ir oro uostuose, bus įrengti prieš keleivių kontrolę. „Buvo nagrinėjama, ar juos įrengti viduje, ar išorėje, ir prieita prie išvados, kad geriau padaryti taip, kad darbuotojams būtų lengviau prieiti”, – sako Peligero, kuris pabrėžia, kad keleivių aptarnavimo biurai bus įrengti terminaluose.

Taip pat bus sugriežtinta kontrolė, kad salose gyvenantys užsieniečiai, nesilaikydami reikalavimo išvykti iš Kanarų salų, negalėtų vykti į oro uostus tvarkyti jų įsigytų pirkinių grąžinimo reikalų.

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Aptiktas Ads Blocker!!!

Prašome palaikyti mus ir nenaudoti reklamų blokavimo įskiepių ADBLOCK.

Mes neturime kitų pajamų šaltinių, todėl išjunkdami reklamų blokatorius palaikote mus.

Dėkojame Jums už tai

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 

 

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO