25.7 C
Tenerife
Šeštadienis, 13 liepos, 2024
Reklama
PradžiaNaujienosNauji protestai Kanarų salose - "Šį kartą išeisime į gatves turistinėse vietovėse

Nauji protestai Kanarų salose – „Šį kartą išeisime į gatves turistinėse vietovėse

- Advertisement 3-


Grupės, kurios balandžio 20 d. organizavo masinius protestus prieš masinio turizmo modelį, kai Kanarų salose, keliuose žemyninės Ispanijos miestuose ir net užsienyje (Berlyne ir Londone) į gatves išėjo daugiau kaip 200 000 žmonių, vėl paragino surengti antrą „masinę demonstraciją”.

Priežastis – po vadinamųjų 20A demonstracijų, jų teigimu, „niekas nepasikeitė”, o masiniu turizmu grindžiamas plėtros modelis ne pagerėjo, o pablogėjo. „Balandžio 20 d. įvyko didžiausia demonstracija Kanarų salų istorijoje. Tai verčia manyti, kad po kelių mėnesių bent jau būtų pasikeitusi archipelago institucijoms vadovaujančių vyriausybių kryptis, tačiau niekas nepasikeitė. Priešingai: jos dar labiau sustiprino dešimtmečius puoselėtą teritorijos plėtros ir grobuonišką modelį”, – aiškina organizacija „Tenerifės gamtos draugai” (ATAN).

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

„Salos valdžia toli gražu nereagavo į daugiau nei 200 000 žmonių, kurie išėjo į gatves reikalaudami pakeisti ekonominį ir socialinį salų modelį, o sistemingai atmetė jų reikalavimus įvesti turizmo moratoriumą, priemones, ribojančias būsto įsigijimą nerezidentams, ekologinį mokestį, sustabdyti aplinkosaugos ir miestų planavimo taisykles pažeidžiančius projektus, ir tai darė tiek parlamento balsavimuose, tiek viešuose pareiškimuose. Jie ir toliau mūsų gamtines erdves laiko vietomis, kurias galima išnaudoti turizmui. „20A taip pat neatrodo, kad jie būtų turėję įtakos įstatymų projektams, pavyzdžiui, įstatymui dėl būsto naudojimo turizmo reikmėms – nerealistiškam reglamentui, kuris yra labai liberalus, kalbant apie jame leidžiamą atostogų būstų procentą, ir kuriame net nenumatytas patikrinimų ir sankcijų režimas, kad būtų užtikrintas jo vykdymas, – aiškino jie.

„Jie taip pat nesugebėjo sustabdyti projektų su aiškiais pažeidimais, tokių kaip Cuna del Alma, leisdami pasibaigti drausminėms procedūroms ir, be to, teikdami pirmenybę schemai, kuri leidžia jį tęsti.”

Grupė pridūrė, kad: „Nepaisant to, kad oficialiai paprašė regioninės vyriausybės sėsti prie derybų stalo, jokio atsakymo kol kas negauta. Kanarų salose mūsų valdžios atstovai ir toliau nepaiso ir ignoruoja reikalavimus, nors ir toliau mėnuo po mėnesio švenčia turistų rekordus.”

„Kad pasiektų pokyčius, kurių reikalaujame, vyriausybės turi sutelkti dėmesį į žmones, gamtą ir šių salų paveldą, o ne toliau vykdyti verslą teritorijos sąskaita, atimant iš žmonių gyvenimo kokybę. Todėl vienos demonstracijos nepakanka, kad pasiektume esminių pokyčių, kurių mums reikia, turime būti nuolatiniai ir dar kartą parodyti jiems tai, ką jie, atrodo, pamiršo: mes esame daugiau nei jūs.”

„Dėl visų šių priežasčių, po diskusijų su grupėmis iš visų Kanarų salų ir jų diasporos, nusprendėme vėl išeiti į gatves. Šį kartą išeisime į gatves pačiame šio plėtros modelio centre – pagrindiniuose turistiniuose rajonuose.”

„Prašome žmonių iš visų salų kampelių tęsti kovą prieš šį neteisingą modelį, kuris naikina mūsų gyvenimus ir teritoriją. Dar kartą parodykime pavyzdį ir tvirtai bei oriai susigrąžinkime tai, kas mums priklauso: Kanarų salos turi ribą, kurios vis dar nepaisoma.”

„Kanarų salų vyriausybę, salų tarybas, rotušes, turizmo lobistus ir kitus žmones bei subjektus, kurie naudojasi salų padėtimi, įspėjame dėl vieno dalyko: mūsų nenuslopinsite, o mūsų protestai tik stiprės, jei nebus imtasi neatidėliotinų priemonių sustabdyti gilų aplinkos ir socialinį Kanarų salų būklės blogėjimą.”

New protests in the Canaries: ‘This time we will take to the streets in tourist areas’

Grupė baigia pridurdama: „Mes dalyvausime kuriant naują modelį, kurio šios salos nusipelnė, kolektyviai ir realiai dalyvaujant. Kito kelio nėra.”

undefined

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos