30.1 C
Tenerife
Šeštadienis, 9 gruodžio, 2023
Reklama
PradžiaKanarų SalosNaujausias nežinomas triukšmas virš Kanarų salų, kaip manoma, yra meteoritas

Naujausias nežinomas triukšmas virš Kanarų salų, kaip manoma, yra meteoritas

- Advertisement 3-


Neaiškios kilmės sprogimas sukėlė nerimą Lansarotėje, kur nedidelis drebėjimas buvo juntamas pietinėje salos dalyje ir Fuerteventuros šiaurėje. Viskas rodo, kad tai galėjo būti dar vieno meteorito, kurio garsą užfiksavo astronomas Ramonas Lopezas, praskriejimas pro salyną.

Vakar (penktadienį) 15.30 val. dešimtys gyventojų iš Fuerteventuros šiaurės ir Lansarotės pietų nustebo išgirdę stiprų triukšmą ir pajutę drebulį savo namuose ir darbo vietose, nes pastatai „drebėjo”, o langai „barškėjo”, todėl paskambino numeriu 112 ir vietos policijai ir pranešė apie tai.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Nepaprastųjų situacijų koordinavimo centras (CECOES) nepatvirtino triukšmo kilmės, tačiau nurodė, kad IGN neužfiksavo jokių seisminių judesių, o jūrų gelbėjimo tarnybos nepranešė apie jokį sprogimą jūroje.

Be to, atlikus papildomus tyrimus, atmesta galimybė, kad triukšmą sukėlė reaktyvinis lėktuvas, tačiau jis gali būti susijęs su tuo metu užregistruotu audros branduoliu netoli salų, tačiau svarstoma ir bolido ar meteorito patekimo į Žemės atmosferą galimybė, kaip tai įvyko prieš kelias savaites netoli Gran Kanarijos.

Nacionalinis geografijos institutas (IGN) pranešė, kad ankstyvą ketvirtadienio rytą Kanarų salose buvo užregistruoti keli požeminiai smūgiai, kurių didžiausias siekė 3,1 mbLg. Pastarasis žemės drebėjimas įvyko netoli Lansarotės ir Fuerteventuros salų, 33 kilometrų gylyje.

- Advertisement 4-

Naujausi