25.7 C
Tenerife
Šeštadienis, 13 liepos, 2024
Reklama
PradžiaTenerifėNaujas įstatyminis dekretas: Kol bus pandemija, nebus jokių festivalių ir karnavalų

Naujas įstatyminis dekretas: Kol bus pandemija, nebus jokių festivalių ir karnavalų

- Advertisement 3-

Pirmadienį įsigaliojusiame naujajame įstatyminiame dekrete nenumatyta galimybė švęsti populiarias Kanarų salų šventes tol, kol yra pandemija. Kiekviena vyriausybė su pandemija tvarkosi savaip, kaip jai atrodo geriausia, ir, kaip teigiama dekreto tekste, šis naujas įstatyminis dekretas galioja tol, kol Ispanijos sveikatos apsaugos ministerija oficialiai paskelbs pandemijos pabaigą nacionaliniu mastu.

Nors dekretas jau įsigaliojo, jis vis dar laukia, kol regioninis parlamentas jį priims kaip įstatymo projektą (tam jie turi vieną mėnesį), jo tekstas yra II skyriaus 25 straipsnio 9 punkte, kuriame numatytos priemonės, taikytinos skirtingais pavojaus lygiais, jis negali būti aiškesnis ir glaustesnis, nurodant, kad net pirmojo lygio atveju „negalima švęsti vakarėlių, festivalių ir kitų populiarių renginių”.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Gali būti, kad priimant dekretą parlamente jis bus šiek tiek pakeistas, tačiau šios taisyklės griežtumas sukėlė ne tik festivalių ir karnavalų gerbėjų sąmyšį, bet neliko nepastebėtas ir Santa Cruz miesto tarybos.

Santa Cruz dėl šio sprendimo patirs didžiausią nuostolį, nes mieste rengiami karnavalai yra vieni geriausių pasaulyje po Rio de Žaneiro, o Ispanijoje užima aukštą vietą tarp kitų populiarių švenčių su Kadiso, Sevilijos balandžio mugės, Pamplonos bulių bėgimo ir Valensijos Fallas (karnavalo) šventėmis.

Šiuo metu Santa Cruz taryba yra sakiusi, kad spalio mėnesį paskelbs, ar 2022 m. bus galima rengti karnavalą, ar ne, po to, kai bus priimtas įstatymo projektas, kuriame bus numatyta, ar jis bus koreguotinas taip, kad būtų palankus tokio pobūdžio renginiams, ypač atsižvelgiant į jų ekonominį poveikį salai.

Kol kas Kanarų salų vyriausybė, kuri, regis, nesureikšmina šių prieštaringų svarstymų, skelbia susitikimus su įvairių sektorių atstovais, kad paaiškintų dekreto, kuriuo siekiama tapti regioniniu teisiniu visų su COVID-19 susijusių nuostatų rinkiniu, turinį, o opozicinės partijos jau parodė, kad jam nepritaria.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos