30.4 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 30 birželio, 2022
Reklama
PradžiaĮvykiaiNacionalinė policija susekė ir suėmė kriptovaliutų klastotoją Santiago Fuentesą viename iš jo...

Nacionalinė policija susekė ir suėmė kriptovaliutų klastotoją Santiago Fuentesą viename iš jo namų Tenerifėje

- Advertisement 3-

Santiago Fuentes yra Arbistar 2.0, įsikūrusios Playa Las Americas savininkas. Jis yra kaltinamas per 32 000 žmonių apgaule ir sukčiavimu susijusiu su bitcoin, kurių vertė gali siekti 850 milijonų eurų.

Jo areštas įvyko vakar Tenerifės pietuose viename iš keturių jam nuosavybės teise priklausančių namų. Sulaikytasis tvirtino, kad periodiškai keitė gyvenamąją vietą, nes jautėsi nesaugus.

Teismo agentai atliko kratas ir namuose, kur buvo areštuotas S. Fuentes, ir kituose trijuose jo valdomuose namuose. Sulaikytasis buvo perkeltas į Las Americas policijos komisariatą, kur praleido naktį.

Policijos šaltinių teigimu, šiandien Santiago Fuentes turėtų pasirodyti 3-čiajame Aronos teisme, kur jam bus pateikti kaltinimai sukčiavimu, priklausymu nusikalstamai grupuotei ir pinigų plovimu. Iškart po arešto, teisminė institucija nusprendė panaikinti tyrimo slaptumą.

Tyrimas prasidėjo rugsėjo mėnesį, po kai kurių klientų pareikštų ieškinių dėl, jų manymu, tariamo finansinės piramidės sukčiavimo. Skandalas kilo, kai „Arbistar 2.0“ rugsėjo 12-ąją dieną nustatė vieno iš bendrovės produktų – „Community Bot“ – atšaukimą. Tai reiškė, kad daugiau nei 32 000 šeimų negalėtų naudotis bitcoin santaupomis, kurias investavo į bendrovės produktus, o tai turėtų įtakos investicijoms, kurių vertė ne mažesnė kaip 9.3 milijono eurų.

Tuo metu pats Santiago Fuentes vaizdo konferencijoje, paskelbtoje RTVC paaiškino, kad netinkamas valdymas sukėlė ,,Community Bot“ kritimą. Tai buvo arbitražinis robotas, kompiuterinis procesas, kuris buvo atsakingas už pigių kriptovaliutų pirkimą ir automatišką brangų jų pardavimą“.

Savo kalboje S. Fuentes patvirtino dėl minėtojo produkto kilusias problemas, „tačiau netiesa, kad yra sukčiavimas ar bankrotas“,-kalbėjo Fuentes, užtikrinamas, kad likusi grupė ir toliau funkcionavo įprastu ritmu. ,,Savo klientų perspėjimo, kad būtent šis produktas yra uždaromas, metu buvau savo namuose, suprantama, kad jei norėčiau sukčiauti, nebūčiau taip pasielgęs“,-teigė S. Fuentes.

Arbistar 2.0 savininkas paaiškino, kad kompanija ir toliau dirbo bei ieškojo geriausių sprendimų nukentėjusiems žmonėms, kartu užtikrindami ,,tiesioginius veiksmus su kiekvienu klientu, kad šie galėtų uždirbti kuo daugiau pinigų“.

Tiesa ta, kad, nepaisant tokio gero nusistatymo, įmonių biurai ,,Zentral“ centre užsidarė. Santiago Fuentes pripažino ir paaiškino, kad biurai buvo uždaromi dėl saugumo priežasčių. „Mums buvo grasinama“,-teigė savininkas.

Maždaug 32 000 nukentėjusiųjų: Iš pradžių Tenerifėje buvo pateikta keliolika skundų dėl Arbistar 2.0, vertų daugiau nei 300 000 eurų ir dar penki žemyninėje Ispanijos dalyje už dar 100 000 eurų. Firmos direktorius Santiago Fuentesas tuo metu sutiko, kad „yra apie 32 000 nukentėjusių šeimų“, ir tvirtino, kad visa tai įvyko dėl „kompiuterinės klaidos“, gindamasis, kad jie niekada nebandė „užsidaryti ir dingti“.

Pasak ,,Tulip Research“ bendrovės, atsakingos už apgaulingų operacijų tyrimą, bendrovės Arbistar 2.0 atveju apgaulės apimtis gali siekti 850 milijonų eurų.

Geriausias jaukas, pritraukiantis vadinamųjų piramidžių sukčių aukas yra didžiulė grąža, kuri yra žadama klientams, investuojantiems į bitcoin. Kai kuriais atvejais ekspertai pažymi, dažniausiai apgautieji yra tie žmonės, kurie nusprendžia pradėti investicijų verslą neturėdami žinių ir nelinkę konsultuotis su investicinio verslo specialistais bei ekspertais.

Sandorių anonimiškumas taip pat yra dar vienas elementas, sukeliantis didžiulį potraukį šio tipo produktams, ypač tiems žmonėms, kurie yra susiję su prekyba narkotikais ir organizuotu nusikalstamumu, kurių pagrindinis tikslas yra pinigų plovimas.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai