24.5 C
Tenerife
Šeštadienis, 22 birželio, 2024
Reklama
PradžiaGyvenimasMokesčių inspekcija rimtai įspėja nuomojamo turto savininkus

Mokesčių inspekcija rimtai įspėja nuomojamo turto savininkus

- Advertisement 3-

Ispanijos mokesčių inspekcija (Agencia Estatal de Administración Tributaria) įspėja Kanarų salose nuomojamo nekilnojamojo turto savininkus apie tai, kaip svarbu vykdyti mokestines prievoles, nes nekilnojamojo turto nuoma ne tik duoda ekonominę naudą, bet ir lemia dideles mokestines prievoles, įskaitant būtinybę deklaruoti nuomos pajamas Gyventojų pajamų mokesčio (IRPF) deklaracijoje.

Pajamų mokesčio pateikimo laikotarpiu nekilnojamojo turto savininkams, kurie 2023 m. nuomojo savo nekilnojamąjį turtą, labai svarbu iki 2024 m. birželio 3 d. Mokesčių agentūrai pateikti deklaracijas. jeigu savininkai rezidentai ar nerezidentai to nepadarys, už nesumokėjimą gresia „rimtos“ baudos ir delspinigiai, kurie gali siekti „tūkstančius“ eurų.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Šios pajamos paprastai priskiriamos „nekilnojamojo turto kapitalo prieaugiui“, apimančiam pajamas, gautas tiek iš miesto, tiek iš kaimo vietovėse esančio nekilnojamojo turto, jei jos nėra tiesiogiai susijusios su ekonomine veikla, t. y. su verslu.

Remiantis Hacienda interneto svetainėje pateikta informacija, į mokesčių deklaraciją turi būti įtrauktos nuomos pajamos, gautos iš bet kokio tipo nekilnojamojo turto – gyvenamųjų būstų, komercinių patalpų ar automobilių stovėjimo aikštelių. Be to, savininkai gali pasinaudoti tam tikromis mokesčių lengvatomis už nuomojamą turtą.

Jei nuoma naudojama verslo veiklai, t. y. joje bent vienas visą darbo dieną samdomas darbuotojas, tuomet ją reikia deklaruoti kaip ekonominę veiklą, o ne kaip nekilnojamojo turto kapitalo pajamas.

Kalbant apie atostogų ir turistų nuomą, ji laikoma negyvenamųjų patalpų nuoma, o jos pajamos taip pat klasifikuojamos kaip nekilnojamojo turto kapitalo prieaugis, išskyrus atvejus, kai vykdoma ekonominė veikla, kurioje dirba visą darbo dieną dirbantys darbuotojai.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos