25.9 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 29 vasario, 2024
Reklama
PradžiaĮdomybėsMeteoritas su didžiuliu trenksmu nusileido į vandenyną šalia Gran Kanarijos

Meteoritas su didžiuliu trenksmu nusileido į vandenyną šalia Gran Kanarijos

- Advertisement 3-


Pirmiausia jis dideliu greičiu, tarsi žaibas, perskrodė dangų virš La Palmos, La Gomeros ir Tenerifės, skleisdamas žalios ir raudonos spalvos atspalvius, o paskui virš Gran Kanarijos sukėlė tokį riksmą, kad buvo girdimas daugelyje salos vietų, kol galiausiai įkrito į vandenyną ir sukėlė nuostabą salos gyventojams, kurie iš pradžių nežinojo, kas tai buvo.

Mokslininkai patvirtino, kad tai buvo meteoritas, kuris, nors ir ne pirmas, nukritęs archipelage, neturi precedentų tam, kas įvyko vakar, nes jį lydėjo drebėjimas. Laimei, nepaprastųjų situacijų tarnybos paskelbė, kad nėra duomenų, jog jis būtų sukėlęs sužeidimų ar materialinės žalos.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Incidentas įvyko vakar (trečiadienį) šiek tiek po 15 valandos, nors tikslus smūgio laikas, užfiksuotas „Involcan” ir Nacionalinio geografijos instituto (IGN) įrengtomis matavimo sistemomis, rodė skirtingus duomenis nuo 15.16 iki 16.35.

Pirmąjį pranešimą nepaprastųjų situacijų tarnybos gavo iš Tenerifės provincijos dėl pranešimų apie labai greitą žalios ir raudonos spalvos objektą danguje.

Tačiau tai, kas iš tikrųjų sukėlė visus pavojaus signalus, įvyko iškart po to, kai virš Gran Kanarijos pasigirdo didžiulis ūžesys, dėl kurio visos salos savivaldybių, įskaitant Agaetę, San Bartolomé de Tirajaną, Santa Bygidą ir Las Palmasą, gyventojai susirūpinę reikalavo informacijos apie triukšmą ir drebėjimą.

Meteoritas su didziuliu trenksmu nusileido i jura salia Gran Kanarijos 1

„Drebėjo net langų stiklai ir žaliuzės”, – pasakoja tie, kurie paskambino numeriu 112 ir pranešė apie tai. Jų liudijimai apie garsą sklido pernelyg plačiai, kad tai būtų, pavyzdžiui, garso barjerą pralaužęs lėktuvas – tokia buvo viena iš pirminių hipotezių.

Seisminis aktyvumas taip pat buvo atmestas, mokslininkams nepaliekant vietos abejonėms per mažiau nei valandą. Nors buvo skubiai patikrinta, kad niekam negresia pavojus ir kad nebuvo jokios su šiuo reiškiniu susijusios ekstremalios situacijos, viskas rodė, kad tai objektas, atskridęs iš kosmoso.

Kanarų salų vyriausybė po pietų pateikė oficialų pareiškimą, kad iš tiesų minėtas „garso bumas buvo sukeltas ugnies kamuolio, kuris kirto dangų virš Kanarų salų ir palietė šios salos atmosferą, sukeldamas galingą akustinę bangą”.

Iki tol Kanarų salų astrofizikos instituto (Instituto de Astrofísica de Canarias) direktorius Rafaelis Rebolo jau buvo patvirtinęs Kanarų salų spaudos dekano pateiktą informaciją: tai buvo meteoritas, kurio dydis, laikantis natūralių atsargumo priemonių, atsižvelgiant į laiko spaudimą, vertinamas maždaug kaip „metro ilgio”, o svoris viršijo „kelias tonas”.

- Advertisement 4-

Naujausi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Aptiktas Ads Blocker!!!

Prašome palaikyti mus ir nenaudoti reklamų blokavimo įskiepių ADBLOCK.

Mes neturime kitų pajamų šaltinių, todėl išjunkdami reklamų blokatorius palaikote mus.

Dėkojame Jums už tai

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 

 

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock