33.4 C
Tenerife
Sekmadienis, 21 balandžio, 2024
Reklama
PradžiaTenerifė"Loro Parque": kas mėnesį mes prarandame maždaug 2.5 milijono eurų

„Loro Parque”: kas mėnesį mes prarandame maždaug 2.5 milijono eurų

- Advertisement 3-

Pasaulinė Covid-19 pandemija paveikė dešimtis tūkstančių įmonių, vykdančių veiklą Kanarų salose. Didžioji jų dauguma, tai mažos arba vidutinės įmonės, kurios sugebėjo išlikti ERTE dėka. Tačiau yra viena įmonė, kuri, dėl savo savitumo, negalėjo pasinaudoti šia pagalba. Tai „Loro Parque”.

„Loro Parque” savininkas Wolfgang Kiessling interviu radijui COPE metu teigė, kad beveik pusė zoologijos sodo darbuotojų ir toliau tęsia darbus, juk „jie turi rūpintis gyvūnais, juos šerti, dresuoti ir garantuoti tinkamą priežiūrą”. Kita darbuotojų dalis lieka ERTE.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Iki šiol, „Loro Parque” išliko savarankiška ir nesinaudojo jokiomis Kanarų salų Vyriausybės subsidijomis. Tačiau dabar Wolfgang Kiessling baiminasi, kad zoologijos sodo žlugimas neišvengiamas, manoma, „kad dabartinėje situacijoje jis neišsilaikys ilgiau 2-3 mėnesių”.

Geriausio zoologijos sodo apdovanojimą Europoje pelnęs „Loro Parque” priešpandeminiu laikotarpiu buvo vienas iš labiausiai lankomų objektų Tenerifėje. Kasmet šį zoologijos sodą aplankydavo didžiulis kiekis turistų, metinis „Loro Parque Group” pelnas viršydavo 80 milijonų eurų. Anksčiau, per dieną zoologijos sode apsilankydavo daugiau kaip 3 000 svečių. Dabar šis skaičius siekia vos 27.

VIENA TONA ŽUVIES KASDIEN
Dar viena „Loro Parque” išlaidų rūšis – gyvūnų maistas ir priežiūra. Grupės savininkas pateikė pingvinų, kurių yra apie 300, pavyzdį, „kiekvienas iš jų suvalgo mažiausiai 10 kilogramų žuvies, panašų kiekį suvalgo ir jūrų liūtai bei delfinai”. Ką jau bekalbėti apie orkas, kurios suvartoja didžiausią maisto kiekį.

Wolfgang Kiessling pabrėžia, kad „Loro Parque” išlaidos yra milžiniškos, o pajamos beveik nulinės. Tačiau ne visos įmonės yra panašioje situacijoje. Pavyzdžiui, Botanico viešbutyje, esančiame Puerto de La Cruz mieste iš viso dirba tik 5-6 darbuotojai, kurie yra atsakingi už viešbučio apsaugą ir priežiūrą. Panaši situacija yra ir „Siam Park”, esančiame pietų Tenerifėje.

Situaciją išgelbėjo sustabdytas El Veril projektas

Vos prieš mėnesį Aukščiausiojo Teismo nuosprendžiu buvo panaikintas El Veril, esančio Mas Palomas regione, vyriausybės modernizavimo planas ir sustabdytos Siam Parko Gran Kanarijoje statybos. Šis sprendimas buvo priimtas dėl vandens resursų stygiaus.

Dar prieš mėnesį į šią žinią buvo reaguojama negatyviai, tačiau dabar Wolfgang Kiessling mato ir teigiamą pusę: „lėšos, kurios nebuvo panaudotos parko statyboms, paskirtos kitų išlaidų padengimui”. Žinoma, W. Kiessling neatsisakys statybų atnaujinimo plano.

Kalbėdamas apie galimą turistų sugrįžimą į Kanarų salas, jis mano, kad geriau būti atsargiems ir pateikė pavyzdį, kas nutiko Australijoje, kai vienas turistas su Covid-19 virusu užkrėtė dešimtis žmonių ir vyriausybė privalėjo atnaujinti sienų uždarymą. Paklaustas apie konkrečią kelionių atnaujinimo datą, W. Kiessling paminėjo gegužės mėnesį ir pabrėžė, kad tai priklauso nuo vakcinacijos spartos, tačiau ikipandeminės kelionių apimtys grįš tik artėjant žiemos sezonui.

- Advertisement 4-

Naujausi