33.4 C
Tenerife
Sekmadienis, 21 balandžio, 2024
Reklama
PradžiaGyvenimas"Loro Parque" fondas nuo išnykimo išgelbėjo dar dvi rūšis

„Loro Parque” fondas nuo išnykimo išgelbėjo dar dvi rūšis

- Advertisement 3-


„Loro Parque Fundación” pavyko išgelbėti nuo išnykimo pavojaus dvi naujas papūgų rūšis: Fuerteso papūgą iš Kolumbijos ir Marguerite papūgą iš Venesuelos. Jos papildė sąrašą, kuris dabar reiškia, kad pavyko užkirsti kelią dvylikos rūšių išnykimui.

Dėl brakonieriavimo ir natūralių buveinių naikinimo Fuertes papūgai, kilusiai iš Kolumbijos Andų, ir Marguerite papūgai, gyvenančiai Venesuelos pakrantėse, grėsė kritinis išnykimo pavojus.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

„Loro Parque Fundación” kartu su organizacijomis „Provita” ir „Fundación Vida Silvestre” pavyko pakeisti jų kategoriją IUCN (Tarptautinės gamtos apsaugos sąjungos) nykstančių rūšių raudonajame sąraše

Jos techniškai ir finansiškai parėmė šių dviejų rūšių išsaugojimą, skirdamos daugiau nei 950 000 eurų. Kolumbijoje bendradarbiaujant su gamtosaugos organizacijomis ir sudarius aljansą su Fundación Vida Silvestre, pavyko pagerinti šių papūgų buveinių sąlygas, geriau suprasti jų biologiją ir didinti vietos gyventojų informuotumą apie gamtos paveldo apsaugą.  

Venesueloje kartu su Provita atlikti tyrimai ir ekologinių sargų dalyvavimas šioje srityje leido stebėti Marguerite papūgų lizdus ir sustabdyti brakonierių veiklą. Dirbtinių lizdų įrengimas buvo labai svarbus siekiant suteikti šiai rūšiai daugiau galimybių daugintis iškirstuose miško plotuose ir eksponentiškai padidinti jų populiaciją.

Daugiau nei du dešimtmečius Loro Parque Fundación sėkmingai daugina šią rūšį, veikdama kaip apsaugos tinklas šiai rūšiai laukinėje gamtoje ir teikdama žmonių globoje gimusių egzempliorių, kurie leidžia išnaikinti šios rūšies paklausą laukinėje gamtoje. „Auginimas žmonių globoje, aplinkos apsauga ir vietos gyventojų sąmoningumo ugdymas yra vienintelis būdas apsaugoti šias rūšis”, – teigia Loro Parque Fundación mokslinis direktorius Rafaelis Zamora.

Gelbėdama šiuos du egzempliorius, „Loro Parque Fundación” į savo nuo išnykimo išgelbėtų rūšių sąrašą įtraukė iš viso dvylika papūgų rūšių, tarp jų – pilkąją papūgėlę ir Lyro makaką.

undefined


Loro Parque fondas nuo isnykimo isgelbejo dar dvi rusis

- Advertisement 4-

Naujausi