23.2 C
Tenerife
Sekmadienis, 5 vasario, 2023
Reklama
PradžiaUncategorizedLietuviški tautinio paveldo gaminiai internetu

Lietuviški tautinio paveldo gaminiai internetu

- Advertisement 3-

Lietuva yra labai unikali šalis, turinti paveldą ir tradicijas. Lietuvoje yra puoselėjamas tautinis paveldas, gaminami įvairūs rankų darbo gaminiai iš gintaro, odos, medžio, metalo, keramikos bei įvairūs autentiški patiekalai, kurių nerasite kitose valstybėse.

Gintaras

Gintaras- tai stebuklas kurį mums suteikia jūra. Suakmenėjęs medžio sakų lašas, kuriame glūdi tūkstantmečių jėgos ir gamtos stichijos. Mūsų protėviai sakydavo, kad gintaras saugo nuo piktų žmonių ir skatina kūrybiškumą. Galbūt todėl žmonės taip mėgsta gintaro papuošalus, o menininkai „saulės akmeniu“ puošia tauriuosius metalus. Senovinis panaudojimas dabar atsidūrė šiuolaikiniuose SPA centruose, kur aromaterapijai naudojami gintaro smilkalai, o į kremus dedama gintaro dulkių.

Linas

Kažkada mūsų laukuose tarsi atsispindėjo dangus – linų mėlynumas nuspalvino juos kaip menininko pastelę. Lino tradicija, apie kurią lietuviai dainuoja savo dainose, išliko per šimtmečius, o šiandien ypač vertiname natūralų, tikrą ir šiuolaikiškai pateiktą lininį audinį. Nešiojame patys, puošiame namus, gražiai supakuojame, kad galėtume padovanoti.

Vilna

Vilna Lietuvoje nuėjo ilgą kelią. Nuo avikailio, kuriuo lietuviai dangstydavosi peršalę, iki geriausių siūlų, kuriuos šiandien savo kolekcijose naudoja mados dizaineriai. Mylinčios mamos aprengia savo vaikus iš tvarios, aplinkai nekenksmingos medžiagos, o talentingi meistrai ja mezga antklodes, veltinio batus, kepures ir papuošalus.

Medis

Lietuviai visada turėjo ypatingą ryšį su medžiais. Galbūt dėl tikėjimo magiškomis medžių galiomis jie buvo paskutiniai europiečiai, atsivertę į krikščionybę. Vėliau sumanūs amatininkai iš tų pačių medžių pradėjo drožti kryžius, o kryždirbystė dabar UNESCO įtraukta į žodinio ir nematerialaus žmonijos paveldo šedevrų sąrašą. Mediena, kurią paglostė talentingos kruopštaus menininko ar drožėjo rankos, ir šiandien tampa itin vertingu ir ilgaamžiu daiktu, išsaugančiu į jį įdėtą kūrybiškumą ir šilumą. Ir nesvarbu, kas tai būtų – medinis šaukštas, dubuo, tradicinis kryžius ar vaikiškas žaislas.

Skilandis

Jis turi daug pavadinimų Lietuvoje, bet reikšmė visada ta pati. Skilandis – tai dešra, gaminama iš pasirinktos mėsos, įspaustos į kiaulės skrandį pagardinta šonine ir prieskoniais, rūkyta rūkykloje alksnio ar kadagio mediena, o kartais šiek tiek šaltai rūkyta, o vėliau džiovinama ir ilgai brandinama. Galbūt skamba ne taip gurmaniškai, bet skonis nuostabus. O jei pridėsite gabalėlį juodos duonos ir šviežiai iš sodo nuskintą agurką ar pomidorą… Jis ištirps burnoje.

Gaminių su užrašu pagaminta Lietuvoje galite rasti ne tik parduotuvėse ar turgavietėse, bet ir internete.

- Advertisement 4-

PALIKTI KOMENTARĄ

Įveskite savo komentarą!
Įveskite savo vardą čia

Naujausi

Naujausi komentarai