32.6 C
Tenerife
Penktadienis, 2 birželio, 2023
Reklama
PradžiaLanzaroteLanzarote- Mums reikia mažiau britų turistų

Lanzarote- Mums reikia mažiau britų turistų

- Advertisement 3-


Lansarotė, kurioje gyvena vos 151 000 žmonių, per vienuolika mėnesių iki 2022 m. lapkričio mėn. sulaukė 2,5 mln. turistų, t. y. 17 kartų daugiau nei joje gyvenančių žmonių, todėl Kabildas pareiškė, kad sala yra „turistų prisotinta vietovė”, kurioje reikia sutelkti dėmesį į „aukštesnės kokybės” turizmą su mažesniu turistų skaičiumi, kad būtų „užtikrinta ateinančių kartų ateitis”.

FITUR metu Lansarotės kabildos pirmininkė Dolores Corujo teigė, kad šis pareiškimas yra ne tikslas, o ankstesnis žingsnis siekiant pradėti turizmo mažinimo etapą, kuris, jų supratimu, yra būtinas.

Prieš 30 metų jie sakė, kad nenori kurti daugiau lovų, kad patenkintų daugiau turistų, bet nori pritraukti geresnės kokybės turistus, turinčius didesnę perkamąją galią, kad išsiskirtų iš kitų Kanarų salų.

„Šiemet vykome į FITUR, kad pristatytume turizmo modelio pokyčius, kurių norime Lansarotėje, – tai, ko siekėme visą šią kadenciją, nepaisant nesėkmių ir apribojimų, atsiradusių dėl pandemijos. Ten mes patvirtinome, kad turistai grįžta į normalų gyvenimą, ir dar kartą pabrėžėme savo tvirtą įsipareigojimą siekti tvarumo ir tobulumo”, – spaudos konferencijoje sakė Corujo.

Mažiau turistų, neįmanomas be diversifikacijos:

Ji tvirtina, kad šis tikslas reiškia, jog reikia siekti, kad „atvyktų mažiau turistų, o jie daugiau išleistų, kad padidėtų visos salos ekonomikos gerovė.”

Kad tai pasiektų, pasak Corujo, jie turi sumažinti priklausomybę nuo Didžiosios Britanijos rinkos, nes daugiau nei pusė salos lankytojų atvyksta iš Jungtinės Karalystės, todėl reikėtų sukurti „diversifikavimo strategiją, kad būtų plėtojamos Prancūzijos, Italijos, Olandijos ir pusiasalio rinkos, kurios, kaip jie tikisi, turės tiesioginės įtakos turistų išlaidų didėjimui paskirties vietoje”.

Las Palmo svetingumo ir turizmo federacijos (FEHT) prezidentas José María Mañaricúa teigė, kad pritaria Cabildo siekiui padidinti turistų išlaidas Lansarotėje, sakydamas, kad „kiekvienas verslas siekia pagerinti savo pajamas. Norint pritraukti daugiau išleidžiančius turistus, reikės aiškiai įsipareigoti gerinti salos infrastruktūrą, gerinti paplūdimių paslaugas ir teikti diferencijuotas paslaugas, kaip tai daroma kitose Ispanijos vietovėse, pavyzdžiui, Balearų salose ar Andalūzijoje.”

Šia prasme jis sakė, kad „vien ketinimų deklaracijos nepakanka. Reikia sukurti strategiją, kaip pagerinti klientų paplūdimių, kultūros ir gastronomijos patirtį. Lansarotės gyventojai turėtų būti tie, kurie nustato savo salos ekonominį modelį, todėl turi būti gerbiama tai, ką jie nusprendžia šiuo klausimu”, pabrėždamas, kad sala turi vystyti kitus ekonomikos sektorius, jei nori sumažinti turizmo svorį.

Kalbėdamas apie galimybę pagerinti Lansarotės viešbučių infrastruktūrą, siekiant didesnių turistų išlaidų, pereinant prie 4 ir 5 žvaigždučių viešbučių, jis sakė, kad „saloje negalima sukurti nė vienos lovos daugiau, o pagerinti 20 ar 30 metų senumo viešbučius nėra taip paprasta, daugelis jų jau turi nusistovėjusią struktūrą ir dydį. Vienas dalykas yra atnaujinti viešbutį, o kitas – suteikti jam didesnę vertę. Tai galima išanalizuoti, bet tai nėra lengva”.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai