24.6 C
Tenerife
Sekmadienis, 29 gegužės, 2022
Reklama
PradžiaGyvenimasKokius daiktus verta turėti automobilyje ir kaip jais naudotis

Kokius daiktus verta turėti automobilyje ir kaip jais naudotis

- Advertisement 3-

Kiekvieną kartą leidžiantis į ilgesnę kelionę automobiliu į Kanarų salas, reikia pasirūpinti nenumatytomis situacijomis, kurios gali nutikti kelyje. Ypatingai svarbu su savimi turėti tinkamą inventorių, galėsiantį padėti susidoroti su tokiais atvejais.

Kokius daiktus verta turėti automobilyje ir kaip jais naudotis

Kokius daiktus verta turėti automobilyje ir kaip jais naudotis

Paveikslėlis paimtas iš euautodalys.lt


Kai kurių daiktų turėjimą automobilyje reglamentuoja kelių eismo taisyklės, t.y. juos yra būtina visada vežiotis su savimi ir stebėti, kad jie atitiktų keliamus reikalavimus. Tačiau yra ir kitų daiktų, kurių turėjimas nėra privalomas, bet jie gali būti naudingi patekus į avarinę situaciją. Taigi, šį esminį inventorių galima suskirstyti į dvi grupes:

Automobilyje privalomi turėti daiktai:


●Avarinis ženklas.

Tai trikampio formos ženklas su šviesą atspindinčiais elementais. Įvykus avariniam sustojimui ar avarinei situacijai pavojingoje zonoje, šis ženklas yra statomas kelis metrus toliau nuo automobilio, kad atvažiuojantys vairuotojai laiku pastebėtų atsiradusią kliūtį. Šio ženklo naudojimą taip pat reglamentuoja KET.

● Gesintuvas.

Viena iš svarbiausių saugos priemonių automobilyje, kuri dažnai gelbsti jei po eismo įvykio automobilyje kas nors užsiliepsnoja. Gesintuvo tinkamumas ir galiojimo laikas tikrinami techninės apžiūros metu, todėl šį komponentą privaloma nuolat prižiūrėti, kas labai svarbu ir jūsų pačių saugumui.

● Pirmosios pagalbos rinkinys.

Šis inventoriaus elementas taip pat yra labai svarbus automobilyje, kadangi padės greitai sureaguoti ir suteikti būtinąją pagalbą įvykus eismo įvykiui arba nutikus kitoms nenumatytoms aplinkybėms. Rekomenduojama visada papildyti arba pakeisti pirmosios pagalbos rinkinį, jeigu kurios nors jo sudedamosios dalys buvo panaudotos. Vaistinėlę įprastai sudaro sterilūs ir palaikomieji tvarsčiai, pleistras, pirmosios pagalbos žirklės, medicininės pirštinės ir pirmosios pagalbos teikimo atmintinė.

● Šviesą atspindinti liemenė.

Šis produktas yra skirtas užtikrinti, kad vairuotojas bus gerai matomas kitiems eismo dalyviams, kai išlipa iš automobilio avarinio sustojimo metu. Liemenę privaloma užsidėti bet kuriuo paros metu, tačiau tai ypatingai svarbu naktį, kai matumas smarkiai suprastėja.

Neprivalomi, tačiau naudingi turėti daiktai:


●Avarinis kūjis.

Ši nedidelė priemonė gali būti labai naudinga įvykus rimtesniam eismo įvykiui. Jis skirtas paprastam ir greitai automobilio stiklo išdaužimui, pavyzdžiui, norint kuo greičiau pasišalinti iš apvirtusio automobilio, kurio durys užspaustos, arba bandant pagelbėti kitiems į eismo įvykį patekusiems žmonėms. Avarinių atvejų metu kartais viską lemia minutės ar net sekundės, todėl turėti šią priemonę automobilyje išties pravartu.

● Žibintuvėlis.

Šio mažojo pagalbininko gali pririekti įvairiose situacijose, pavyzdžiui, kai tenka sustoti ir apžiūrėti automobilį tamsiuoju paros metu arba kai reikia apšviesti variklio skyrių, norint nustatyti potencialų gedimą. Jis užima visai nedaug vietos, todėl žibintuvėlį tikrai verta įsidėti į automobilį, ir ne tik ilgesnių kelionių metu.

Kaip matote, visi šie daiktai atlieka tam tikras svarbias funkcijas kelionėje. Jų turėjimas automobilyje užtikrins dvasios ramybę kelionės į Kanarų salas metu, net jeigu jums neteks jų panaudoti, ko mes Jums ir linkime!

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai