25.2 C
Tenerife
Trečiadienis, 27 sausio, 2021
Reklama
Pradžia Gyvenimas Kokie apribojimai bus įvedami Kanarų salose nuo sekmadienio?

Kokie apribojimai bus įvedami Kanarų salose nuo sekmadienio?

- Advertisement 3-

Rytoj, ketvirtadienį, Vyriausybė planuoja susitikti su Visuomenės sveikatos ir mokslo komiteto patarėjais naujų statistinių duomenų įvertinimui ir apribojimų peržiūrėjimui. Jau nuo šio sekmadienio naujieji pakeis senuosius, ,,Kalėdinio laikotarpio apribojimus“. Ar bus atšaukta komendanto valanda, ar sporto klubai atvers savo duris, ar kavinės ir restoranai priims lankytojus?

Kaip jau buvo nurodyta, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją kiekvienoje saloje „šviesoforo signalų“ sistema bus periodiškai atnaujinama. Šiuo metu iki sekmadienio Tenerifėje dega ,,raudonas šviesoforo signalas“, La Gomera regione iki rytojaus – ,,geltonas“. Visose kitose salose įjungtas ,,žalias šviesoforo signalas“.

Per pastarąsias kelias dienas susirgimų dažnis Tenerifėje sumažėjo – dabar IA7 rodiklis siekia 84.00, o A14 177.05. Aukščiausias Kanarų salyno IA7 rodiklis, siekiantis 209.70 nustatytas El Hierre, Lanzarote regione skaičiai taip pat kyla – 84.71.

Žinoma, yra ir kitų rodiklių, į kuriuos būtina atsižvelgti, tačiau dažniausiai sergamumo rodikliai yra pagrindiniai faktoriai, į kuriuos kreipiamas didžiausias dėmesys skiriant ,,šviesoforo signalo“ spalvą.
Šiuo metu savivaldybės suskirstytos tokiu būdu:

Tenerifėje: 4 raudonos; 22 geltonos; 5 žalios.
Gran Kanarijoje: 1 raudona; 11 geltonų; 9 žalios.
Lanzaroteje: 1 raudona; 4 geltonos; 2 žalios.
Fuerteventuroje: 3 raudonos; 2 geltonos; 1 žalia.
La Palme: 2 raudonos; 6 geltonos; 6 žalios.
La Gomeroje: 1 raudona; 1 geltona; 4 žalios.
El Hierre: 2 raudonos; 1 geltona; 0 žalių.

Jeigu saloje yra savivaldybė, kurios IA7 viršija 100, ji automatiškai indikuojama ,,raudona šviesoforo spalva“. Šiuo metu salyne yra aštuonios šios kategorijos savivaldybės:

Arrecife (Lanzarote): 184.16
Breña Alta (La Palma): 180.46
Granadilla de Abona (Tenerifė): 109.68
La Laguna (Tenerifė): 123.81
Santa Cruz (Tenerifė): 184.75
Las Palmas (Gran Kanarija): 122.92
San Sebastián (La Gomera): 131.97
Valverde (El Hierro): 399.60

Galima daryti išvadą, kad penkiose iš septynių Kanarų archipelago salų yra po vieną savivaldybę, kurioje susirgimo dažnis viršija 100 ribą. Tenerifėje šią ribą viršija net 3 savivaldybės.
Kitas, ypač svarbus veiksnys – spaudimas, daromas sveikatos apsaugos sistemai, kuris ypatingai suaktyvės po šventinio laikotarpio pabaigos.

Šiuo metu Kanarų salose dėl Covid-19 viruso į ligonines pateko 356 žmonės. Skaičius neatrodo toks didelis, tačiau net 75% pacientų yra Tenerifėje, 24% – Gran Kanarijoje, o kitose penkiose salose – tik 1%.
Pagrindinis klausimas Tenerifės ir Gran Kanarijos ligoninėms – ar jos sugebės susidoroti su Covid-19 ligonių ir įprastų pacientų sumariniu skaičiumi, ar turės pakankamai fizinių išteklių ir medicinos personalo?

Būtent dėl ​​šios priežasties tokios šalys kaip Didžioji Britanija yra ypatingai atsargios ir, siekdamos užkirsti kelią ne tik viruso plitimui bet ir spaudimui, daromam sveikatos apsaugos sistemai, įvedė visuotinį karantiną. Kanarų salose šiuo metu yra tik dvi geltonos ar raudonos ,,šviesoforo spalvos“ ligoninės, gavusios šį statusą dėl aukšto pacientų skaičiaus. Tai ,,Nuestra Señora del Perpetuo Socorro“ ir ,,Hospitalario Universitario de Gran Canaria Dr. Negrín“ ligoninės Gran Kanarijoje.

Ligoninės, dirbančios Tenerifės saloje vidutiniškai užpildytos 70-čia procentų, todėl galima teigti, kad jos dar gali priimti pacientus, tačiau tik tuo atveju, jei susirgimų kreivė kris, o atvejų skaičius mažės.

Taigi, kokie nauji apribojimai bus įvedami salyne ateinančioms 14-ai dienų?

Nematoma, kad Tenerifė, El Hierro ir Lanzarote regionuose bus įvestas ,,raudonas šviesoforo signalas“. La Gomeroje ir Gran Kanarijoje planuojama ,,geltona šviesoforo spalva“. Tuo tarpu Fuerteventura išliks ,,žalia“. Kol kas neaiški padėtis lieka La Palma regione. Pagal dabartinius duomenis ji turėtų išlikti ,,žalia“, tačiau jeigu saloje pasitvirtins „JK viruso atmaina“, La Palma taip pat pereis į ,,raudonąją“ zoną.

Dabar belieka laukti, ar įprastiniai apribojimai bus pratęsti.
Taip pat išlieka naujų saugos priemonių įvedimo galimybė. Savaime aišku, kad jie būtinai turi būti pratęsti Tenerifės saloje tol, kol neabejotinai sumažės naujų atvejų skaičius ir sergamumo rodikliai.

Šiuo metu, kai salose yra visiškai sustabdytas turizmas, Jungtinė Karalystė paskelbė apie visuotinį karantiną, įvesti kelionių apribojimai Vokietijoje ir vykdoma vakcinacijos kompanija, būtų protinga įvesti papildomus apribojimus, viršijančius standartines ,,raudono šviesoforo“ taisykles.

Primename, kad pagal standartinius ,,raudono šviesoforo signalo“ apribojimus leidžiami ne didesni, kaip 10 asmenų grupių susibūrimai, viešojo maitinimo paslaugas teikiančios įmonės yra atviros iki vidurnakčio bei turi teisę priimti naujus klientus ne vėliau kaip 23:00 valandą. Nėra įsigaliojusi komendanto valanda, taikomos standartinės saugaus socialinio atstumo ir sveikatos apsaugos priemonės.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai