23.7 C
Tenerife
Pirmadienis, 18 spalio, 2021
Reklama
PradžiaGyvenimasKlestintis „desokupación“ verslas: iškeldinimo įmonės, apsaugos sistemos, sargybiniai šunys ...

Klestintis „desokupación“ verslas: iškeldinimo įmonės, apsaugos sistemos, sargybiniai šunys …

- Advertisement 3-

Dėl pandemijos ir sunkios ekonominės padėties, kurią sukėlė koronavirusas, teko sutelkti dėmesį į neteisėto namų užgrobimo reiškinį. Ši nekontroliuojama problema pasėjo gyventojų mintyse nerimą, tačiau yra ir tokių, kurie pasinaudojo susiklosčiusia situacija ir net gavo ekonominės naudos. Pastaruoju metu kuriasi įmonės, kurios verčiasi iškeldinimu, apsaugos sistemomis ir sargybinių šunų paslaugomis. Aplink „desokupación“ iškilo ištisas klestintis verslas.

Bendrovę „Rekupera“ įkūrė rinkodaros specialistas Juan Víctor Mainer, kuris po septynerių metų darbo vyno sektoriuje dėl Covid-19 pandemijos tapo bedarbiu. Per televiziją rodomos naujienos jam suteikė įdėją, kuria linkme galėtų vystyti savo verslo planą. Telefonu kalbintas Juan Víctor Mainer pasakojo: „Mačiau, kad savininkams trūksta apsaugos, ir mačiau, kokiais metodais ši neteisybė yra šalinama, todėl pagalvojau, kad galėčiau atlikti tą patį darbą, bet žymiai produktyviau“.

Jis patikina, kad jo metodas pagrįstas tarpininkavimu. J. V. Mainer pasitiki savo darbuotojų kvalifikacija ir žiniomis – jie išmokyti, kaip veikti tam tikrose situacijose. Įmonėje dirba 7 asmenys. Jų paslaugų kaina yra apie 2 000 eurų (palyginimui, konkurentų kainos gali siekti net 5 000 eurų). Kiekvienos problemos sprendimui prireikia 10-15 dienų. Vos per 4 gyvavimo mėnesius įmonė išsprendė 32 „desokupación“ situacijas, o artimiausiu metu šių problemų spendimo kreivė pastebimai kils.

„Dirbame ir su privačiais asmenimis, ir su instituciniais fondais. Siekiame tarpininkavimo ir daugeliu atvejų bendradarbiaujame su socialinėmis tarnybomis. Mūsų sprendžiamos situacijos yra labiau susijusios su sutarties pažeidimais, probleminiais nuomininkais, kurie nemoka nuomos kelis mėnesius, arba nepatikimais nuomininkais, kurie, neturėdami tam teisės, lieka nuomojamame būste“.

Pasak J. V. Mainer, šios situacijos sudaro daugiau kaip 60% jų intervencijų, palyginus su tradiciniais skvoteriais ar smurtiniais įsilaužimais.

Sargybiniai šunys

Nerimas dėl įsilaužimo į namus skatina klientus kreiptis į daugiau kaip prieš 20 metų įkurtą Juan Manuel Morato įmonę „Corsos de X-Man“, kuri verčiasi cane corso veislės šunų veisimu. Šie gyvūnai nelaikomi pavojinga veisle, tačiau jų išvaizda yra pakankamai bauginanti, todėl daugelis šeimininkų susidomėjo jais ir naudoja juos kaip sarginius šunis savo valdose. „Turime didelę paklausą, savininkai nori, kad dideli šunys saugotų ir gintų jų namus“, – teigia J. M. Morato.

Kiekvieną dieną į juos kreipiasi 40-50 žmonių, norėdami sužinoti apie vieną iš šuniukų, kurių kaina svyruoja nuo 300 iki 10 000 eurų. „Šie šunys visada perspėja, jeigu kažkas įėjo į teritoriją, tačiau tiesiogiai nepuola“, – tęsia Juan Manuel Morato. Jis jau 20 metų specializuojasi šios rūšies šunų veisime. Didžioji dalis klientų buvo užsieniečiai, tačiau pastaraisiais mėnesiais šunimis susidomėjo ir ispanai.

Iš dalies šį susidomėjimą paskatino kita bendrovė – „Desocupa“, kuri verčiasi iškeldinimu bei kreipėsi į „Corsos de X-Man“ su prašymu parduoti sargybinį šunį.

„Į tokias įmones pradėjo kreiptis aukštą perkamąją galią turintys klientai, kurie įsigijo nekilnojamąjį turtą Marbella ar Balearų salose ir nori apsaugoti savo nuosavybę nuo skvoterių“.

Apsaugos sistemos, signalizacija

Dar vienas sektorius, išpešęs tiesioginės naudos iš „desokupación“ – apsaugos sistemos ir signalizacijos montavimas. Šių įmonių reklama radijo ir televizijos laidose pakilo į neregėtas aukštumas. Pramonės šaltiniai pripažįsta, kad dėl didėjančio susirūpinimo namų saugumu jau keletą mėnesių didėja šios rūšies paslaugų paklausa. Apsaugos sistemų įmonėms 2020 metai taip pat buvo pelningi.

SEGUROS DE IMPAGO

Daugėja draudimo nuo nuomos nemokėjimo atvejų. Pastaraisiais mėnesiais ypač išaugo nemokių nuomininkų skaičius. Ispanijos nekilnojamojo turto apsaugos tarnybos „Observatorio Español del Seguro del Alquiler“ prognozės rodo, kad dėl Covid-19 pandemijos nemokių nuomininkų skaičius artimiausiu metu patrigubės ir sieks 15 %.

Krizė tapo tikru įsilaužimo į namus katalizatoriumi, todėl vis daugiau nekilnojamojo turto savininkų stengiasi apdrausti savo nuosavybę.

„Rastreator“ draudimo bendrovių skyriaus vadovo Víctor López teigimu, „pastaraisiais mėnesiais labai išaugo susidomėjimas „Seguros de impago“, o sutarčių apimtis padidėjo daugiau kaip 51%“. Be abejonės to priežastis – Covid-19 pandemija. Draudimo agentai iš naujo derasi dėl sutarčių, nes, atsižvelgiant į dabartinę ekonominę padėtį ir mažėjančią nuomos paklausą, susidomėjimas šiuo modeliu ir toliau auga.

Nemokūs nuomininkai nėra vienintelė būsto savininkų problema. Víctor López teigimu, klientai stengiasi apsisaugoti nuo skvoterių, todėl renkasi būsto draudimo paslaugą. „Konkrečios draudimo apsaugos nėra, tačiau tiesa, kad būsto draudimas apima tam tikras kompensacijas, kurios gali būti naudingos, pavyzdžiui, vandalizmo atveju. Be to, turto savininkui teikiama teisinė apsauga, įvairios piniginės kompensacijos bei pagalba ginčytinose situacijose, tokiose kaip „cambio de bombín“.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai