25.9 C
Tenerife
Antradienis, 28 kovo, 2023
Reklama
PradžiaSveikataKinijoje nustatyti 35 pavojingo naujo gyvūnų platinamo viruso atvejai žmonėms

Kinijoje nustatyti 35 pavojingo naujo gyvūnų platinamo viruso atvejai žmonėms

- Advertisement 3-

Antradienį valstybinė žiniasklaida pranešė, kad atlikus mokslinį tyrimą paaiškėjo, jog dviejose Kinijos provincijose aptikti 35 žmonių susirgimai nauju per gyvūnus plintančiu Henipaviruso tipo virusu.

Pasak oficiozinio laikraščio „Global Times”, kuris remiasi Kinijos ir Singapūro mokslininkų straipsniu, paskelbtu viename prestižiškiausių pasaulyje medicinos žurnalų „New England Journal of Medicine”, nė vienas iš jų nebuvo sunkus, šie atvejai nustatyti Šandongo (rytuose) ir Henano (viduryje) regionuose.

Virusas, nuo kurio šiuo metu nėra nei vakcinos, nei gydymo, buvo aptiktas gerklės tepinėliuose, paimtuose iš pacientų, neseniai turėjusių kontaktą su gyvūnais, ir yra susijęs su tokiais simptomais kaip karščiavimas, nuovargis, kosulys, apetito praradimas, galvos ir raumenų skausmas bei pykinimas.

Pasak laikraščio, tolesnis tyrimas parodė, kad 26 iš 35 Henipaviruso viruso nešiotojų pasireiškė šie klinikiniai simptomai, be dirglumo ir vėmimo.

Valstybinio naujienų portalo „The Paper” duomenimis, Henipavirusas yra viena iš pagrindinių Azijos ir Ramiojo vandenyno regione atsirandančių ligų, kuriomis užsikrečia žmonės nuo gyvūnų (vadinamasis zoonozės procesas), priežasčių.

Straipsnyje rašoma, kad vienas iš viruso pernešėjų yra vaisėdžiai šikšnosparniai, kurie laikomi natūraliais dviejų žinomų Henipavirusų – Hendros viruso (HeV) ir Nipah viruso (NiV) – šeimininkais.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pažymi, kad Hendra virusas sukelia įvairias žmonių infekcijas – nuo besimptomių iki ūmių kvėpavimo takų infekcijų ir sunkaus encefalito, o mirštamumas siekia 40-75 %, kuris „gali skirtis priklausomai nuo vietinių epidemiologinio tyrimo ir klinikinio gydymo galimybių”.

Šiuo metu, kaip rašo „Global Times”, nėra įrodyta, kad infekcija perduodama nuo žmogaus žmogui, nors ankstesni pranešimai rodo, kad negalima atmesti ir tokio perdavimo būdo.

„Koronavirusas nebus paskutinė užkrečiamoji liga, sukėlusi pandemiją, nes naujos ligos darys vis didesnį poveikį kasdieniam žmonių gyvenimui”, – sakė Huašano ligoninės, priklausančios Fudano universitetui Šanchajuje, Infekcinių ligų departamento direktoriaus pavaduotojas.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai