24 C
Tenerife
Trečiadienis, 22 rugsėjo, 2021
Reklama
PradžiaKanarų SalosKetvirtadienį Kanarų vyriausybė sieks patvirtinti naują kovos su Covid-19 pandemija priemonių...

Ketvirtadienį Kanarų vyriausybė sieks patvirtinti naują kovos su Covid-19 pandemija priemonių dekretą

- Advertisement 3-

Kanarų salų prezidentas Ángel Víctor Torres vakar dienos popietę (pirmadienį) paskelbė, kad dekreto įstatymas, kuriuo bus apsaugotos priemonės kovai su COVID-19 pandemija, bus patvirtintas ketvirtadienį. Toks sprendimas buvo priimtas po vakarykščio neeilinio Valdančios tarybos posedžio, kur buvo nagrinėjami Aukščiausiojo Teisingumo Teismo (TJSC) veiksmai, susiję su pandemijos metu priimtomis taisyklėmis, tokiomis kaip Covid-19 sertifikatas, skirtas patekti į svetingumo vietas, aukštos rizikos salų perimetro uždarymas bei komendanto valanda.

„Tai svarbus, didelės apimties dokumentas, turintis daugiau nei 75 puslapius, 28 straipsnius ir įvairias nuostatas. Siekiama, kad jis būtų patvirtintas kitame Tarybos posėdyje, vyksiančiame ketvirtadienio popietę. Norime apibendrinti visą darbą, kurį Kanarų salų vyriausybė atliko šiais pandemijos piko metais. Jis bus perduotas Kanarų salų parlamentui ir bus svarstomas kaip įstatymo projektas. Jį pritaikys įvairios vyriausybinės institucijos, o po to kiekvienoje saloje bus nustatytos skirtingos saugumo priemonės“, – patikslino Ángel Víctor Torres.

Taisyklėse bus išsaugota ankstesnė Covid-19 pavojaus lygių sistema. Tačiau tikimasi, kad ji bus reformuota. Atmetama komendanto valandos, pagrįstos pagrindinėmis teisėmis, idėja.

Įstatyminis dekretas (išskyrus nenumatytus atvejus) bus patvirtintas ketvirtadienį. Ángel Víctor Torres teigimu, „jis skirtas didesniam mūsų piliečių saugumui ir neprieštarauja niekieno teisėms“.

Naujojo dekreto įsigaliojimo atveju, jis bus priimtas ir patvirtintas Kanarų salų parlamente. Nuo jo įsigaliojimo pradžios bus baigtos taikyti visos šiuo metu galiojančios priemonės bei pradėtos taikyti tos, kurios įrašytos į naująjį sveikatos apsaugos dekretą-įstatymą, įskaitant visas pastaraisiais mėnesiais patvirtintas priemones, kuriomis siekiama sustabdyti Covid-19 pandemijos plitimą. „Šiai dienai, Kanarų salose yra paskiepyti 70% nuo visų gyventojų. Tikslas pasiektas – visiškai paskiepyta 77% tikslinės populiacijos. 12-19 metų amžiaus grupėje paskiepyta 40% gyventojų. Kanarų salos yra regionas, kuriame paskiepytas didžiausias skaičius šiai asmenų grupei priklausančių asmenų“, – teigė Ángel Víctor Torres.

Ángel Víctor Torres patikslino, kad rengiant šį dekretą-įstatymą buvo bendradarbiaujama su Ispanijos vyriausybe, taip pat su Aragono ir Baskų krašto vyriausybėmis, kurios turi teisinį dokumentą, panašų į tą, kurį Kanarų salos tikisi patvirtinti šį ketvirtadienį. „Sprendimus priimdavome beveik kiekvieną savaitę, kartais sukeldami tam tikrą sumaištį, už kurią atsiprašau. Mes visada siekiame išsaugoti gyventojų sveikatą bei gyvybę“, pabrėžė Kanarų salų prezidentas.

Galiausiai Ángel Víctor Torres įspėjo, kad pandemija dar nesibaigė. Jis pabrėžė, kad mokslo metų pradžia visai netoli, mes turime ir toliau laikytis saugos priemonių. „Būtų idealu, jei visi regionai turėtų vienodus parametrus, tačiau taip nėra. Manau, kad svarbu nustatyti vieningą kriterijų, kuris padės piliečiams aiškiau suprasti situaciją“. „Šis mūšis dar nebaigtas“, – pabrėžė Ángel Víctor Torres.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai