32.6 C
Tenerife
Penktadienis, 2 birželio, 2023
Reklama
PradžiaLanzaroteKELIONĖS - Timanfajos nacionalinis parkas Lansarotėje

KELIONĖS – Timanfajos nacionalinis parkas Lansarotėje

- Advertisement 3-


Lansarotės saloje esantis Timanfajos nacionalinis parkas yra vienas unikaliausių ir įspūdingiausių gamtos stebuklų pasaulyje. Parkas užima 50 kvadratinių kilometrų plotą, o jo kraštovaizdis yra vulkaninės kilmės, kurį per šimtmečius suformavo daugybė išsiveržimų.

Parkas yra vakarinėje salos dalyje ir buvo įkurtas 1974 m., po paskutinio saloje 1730 m. įvykusio ugnikalnio išsiveržimo.

Pagrindinė parko lankytina vieta – Ugnies kalnai, ugnikalnių kūgių grandinė, kuri ilgainiui susiformavo dėl saloje vykusių dažnų išsiveržimų. Ugnies kalnai liudija gamtos galią ir nuostabius geologinius pokyčius, kurie per daugelį metų įvyko saloje.

Timanfajos nacionalinio parko lankytojai gali dalyvauti ekskursijose su gidu, kurių metu galima susipažinti su unikaliais kraštovaizdžiais ir geologiniais dariniais. Šios ekskursijos paprastai pradedamos važiavimu per parką, kurio metu lankytojai turi galimybę iš arti pamatyti Ugnies kalnus ir kitus vulkaninius darinius.

Ekskursijos metu lankytojai taip pat gali sužinoti apie parko istoriją, įskaitant čia vykusią vulkaninę veiklą ir jos poveikį vietos aplinkai bei žmonėms.


KELIONES Timanfajos nacionalinis parkas Lansaroteje

Vienas iš įdomiausių Timanfajos nacionalinio parko bruožų yra Ugnies kalnai (Montañas del Fuego, arba Ugnies kalnai) – tai vulkaninių kūgių grandinė, kuri ilgainiui susiformavo dėl saloje vykusių dažnų išsiveržimų. Ugnies kalnai sudaryti iš juodos, raudonos ir pilkos spalvos vulkaninių uolienų, juos supa juodais vulkaniniais pelenais nusėtas kraštovaizdis. Ugnikalnių kūgiai yra statūs ir turi aštrias keteras, todėl jų vaizdas yra nepakartojamas ir įspūdingas.

Kitas populiarus lankytinas objektas – parko centre esanti Hilario sala (Islote de Hilario) – ugnikalnio kūgis. Šis kūgis laikomas vienu svarbiausių parko geologinių darinių ir yra populiari lankytojų fotografavimosi ir grožėjimosi vaizdais vieta. Hilario salą supa unikalus ir gražus kraštovaizdis, kuriam būdingos raudonos ir juodos vulkaninės uolienos ir pelenai.

Be Ugnies kalnų ir Hilario salos, Timanfajos nacionaliniame parke taip pat yra keletas kitų unikalių ir įdomių geologinių darinių, įskaitant vulkaninius urvus, kraterius ir lavos laukus.

Vienas unikaliausių ir įdomiausių Timanfajos nacionalinio parko geologinių darinių yra parko viduje esantis El Diablo restoranas. Šis restoranas pastatytas virš geoterminio lauko, kurį įkaitina saloje vykęs ugnikalnių aktyvumas.

KELIONES Timanfajos nacionalinis parkas Lansaroteje 1

Geoterminio lauko šiluma naudojama maistui gaminti, kuris vėliau patiekiamas restorano lankytojams. Tai unikali ir įdomi patirtis lankytojams, nes jie gali pamatyti, kokį poveikį ugnikalnio veikla padarė vietos aplinkai, ir sužinoti apie geologinius procesus, kurie per daugelį metų suformavo salą.

Timanfajos nacionaliniame parke taip pat gyvena įvairūs augalai ir gyvūnai, įskaitant daugybę endeminių paukščių, roplių ir žinduolių rūšių. Unikali parko aplinka ir įvairus kraštovaizdis yra daugelio augalų ir gyvūnų rūšių, kurių nerasite niekur kitur pasaulyje, buveinė.

Dėl to Timanfajos nacionalinis parkas yra unikali ir svarbi biologinės įvairovės išsaugojimo teritorija, todėl jis saugomas kaip nacionalinis parkas.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai