26.5 C
Tenerife
Sekmadienis, 21 balandžio, 2024
Reklama
PradžiaTurizmasKELIONĖS- Mažiau žinomos autentiškos patirtys Tenerifėje

KELIONĖS- Mažiau žinomos autentiškos patirtys Tenerifėje

- Advertisement 3-


Tenerifė yra didžiausia iš Kanarų salų, kurioje dominuoja Teidės kalnas – miegantis ugnikalnis, aukščiausia Ispanijos viršukalnė. Tenerifė geriausiai žinoma dėl saulės, jūros, smėlio ir Santa Kruso karnavalo, tačiau ši sala gali pasiūlyti kur kas daugiau, nei daugelis supranta. Štai aštuonios patirtys, kurios įrodo, kad sala yra daugiau nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.

1 Keliaukite į urvus
Turėsite daugybę istorijų, kurias galėsite papasakoti apie nuotykius, patirtus važinėjant dviračiais ir keliaujant pėsčiomis po Tenerifės vulkaninę vietovę. Kanarų salynas susiformavo dėl prieš milijonus metų vykusių išsiveržimų. Dėl lavos ir magmos jie tapo tokie, kokie yra šiandien.Atsisakykite maudymosi kostiumėlių ir šlepečių, dėvėkite ilgas kelnes ir protingą avalynę, kad ištyrinėtumėte Icod de los Vinos urvą Cueva del Viento (Vėjo urvas). 18 km ilgio tunelis yra didžiausias vulkaninis vamzdis ES. Atskridę į Tenerifę pamatysite Icod de los Vinos brumą – rūką, kuris salos miškus paverčia užburtais miškais. iš anksto užsisakę vietą, galėsite mėgautis 45 minučių ekskursija urvo viduje, kurios metu galėsite ištyrinėti apie 250 metrų ilgio vamzdį.  

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

KELIONES Maziau zinomos autentiskos patirtys Tenerifeje

2 Pažvelkite į spindintį naktinį dangų.

Dėl mažos Kanarų salų šviesos taršos Tenerifėje galima mėgautis žvaigždžių stebėjimu. Stebėkite Pieno kelią plika akimi arba priartėkite prie jo iš arti naudodami teleskopą.

Dieną iš automobilių stovėjimo aikštelės prie Parador de las Cañadas del Teide atsiveria įspūdingi Mėnulio kraštovaizdžio vaizdai. Naktį galėsite stebėti stebuklingą Mėnulio ir ne tik Mėnulio pasirodymą. Profesionalus astronomas padės jums sujungti Didžiojo lokio ir Oriono, Medžiotojo žvaigždynų, taškus.

KELIONES Maziau zinomos autentiskos patirtys Tenerifeje 1

3 Keliaukite stebėti paukščių.

Tenerifės atogrąžų klimatas yra populiarus tarp migruojančių paukščių ir sparnuočių iš Šiaurės Amerikos, pavyzdžiui, mažųjų geltongalvių ir giesmininkų, kurie keliauja į pietus ieškodami palankesnių orų. Taip pat amerikietiškosios žieduotosios antys ir žalvarniai.

Anga kaimo parke esanti atogrąžų mišką imituojanti laurisilva yra fantastiška paukščių stebėjimo vieta. Šiame laurų miške gyvena atlantiniai kanariniai paukščiai, kurių pavadinimas kilo nuo salų, o ne atvirkščiai.

KELIONES Maziau zinomos autentiskos patirtys Tenerifeje 2

Gegužės mėnesį čia atsinaujina didžiųjų dančiasnapių populiacija, o šios rūšies patelės vienu metu sudeda iki septynių kiaušinių. Atkreipkite dėmesį ir į Kanarų kėkštą – vieną iš įspūdingiausių plėšriųjų paukščių. Dar vienas gražus paukštis, kurį galima pamatyti, yra dudukas, kurio galvos plunksnos tarsi karūna.

4 Tyrinėkite ugnikalnius.

 
Teidė yra daugiau nei 3700 m aukščio. Tai aukščiausias Ispanijos kalnas. Netoli viršūnės galite pakilti keltuvu, tačiau norint pasiekti viršūnę, kur oras tampa vis retesnis, o sieros dūmai, sklindantys iš miegančio ugnikalnio, vis stipresni, reikia leidimo, kurį reikia užsisakyti iš anksto.

KELIONES Maziau zinomos autentiskos patirtys Tenerifeje 3

Siete Fuentes ugnikalnis susiformavo XVIII a. pradžioje. Prieš ispanus Tenerifę užėmę berberų kilmės gvančai manė, kad Teidėje gyvena demonas. Tokios nuomonės laikėsi ir Tenerifės vyskupas, kuris ant paveiktų kalnų atlikdavo egzorcizmus, o šiais laikais nusileisti į Pedro Gil kraterį yra velniškai sunku.

5 Patirkite vietines šventes.

Didžiausias Tenerifės renginys – Santa Kruso karnavalas, antras pagal dydį karnavalas pasaulyje po Rio de Žaneiro karnavalo. Judėkite kojomis pagal pašėlusį vakarėlių lankytojų ritmą, kuris salos sostinę užvaldo ištisas dvi savaites.

Kai karnavalo datos kiekvienais metais skiriasi (paprastai karnavalas kasmet vyksta sausio pabaigoje-vasario mėnesį), San Andreso fiestos visada vyksta tą pačią dieną – lapkričio 29-ąją. Tai vakarėlis, kurio laikas sutampa su naujo vyno išleidimu į rinką. Icod de los Vinos miestelyje vietiniai gyventojai naktimis stačia Calle del Plano gatve leidžiasi medinėmis lentomis, kurias naudoja kaip rogutes.

KELIONES Maziau zinomos autentiskos patirtys Tenerifeje 4

Jei lankotės gegužės arba birželio mėnesį, pabandykite suspėti į San Isidro Labradoro piligriminę kelionę La Orotavoje. Pirmą kartą piligriminė kelionė prasidėjo XVII a., kai žmonės, apsirengę tradiciniais drabužiais, žygiavo per miesto centrą. Šiandien šis renginys toks pat gyvas – čia gausu kanarietiškų patiekalų, dainų, šokių ir ryškių spalvų.

6 Eikite ragauti vyno

Tenerifė yra didžiausia vyno gamintoja visose Kanarų salose. Vulkaninės kilmės reljefas ir sūrus Atlanto vandenyno purslas suteikia vynuogėms ypatingą skonį, o vynuogių veislių Tenerifėje yra daugiau nei bet kurioje kitoje Iberijos saloje.

Tenerifėje yra penki vyno regionai. Daugiausia vyndarių yra salos šiaurėje. Galite apsilankyti ir paragauti bei nusipirkti vynų iš maždaug 70 viešai prieinamų vyninių. Neformalus restoranas „guachinche” yra gera vieta paragauti vyno, derinamo su klasikiniais Kanarų virtuvės patiekalais.

KELIONES Maziau zinomos autentiskos patirtys Tenerifeje 5

7 Pasivaikščiokite po kaimus.

Šiaurėje esantys tradiciniai kaimeliai ir gyvenvietės suteikia galimybę pabėgti nuo turistinių burbulų pietuose. Juose galima keliauti laiku į Tenerifės kaimo praeitį, iš kurios iki šiol pragyvena daugelis salos gyventojų.

Giliai šiaurės vakaruose esančiuose Teno kalnuose yra Masca. Elektra čia neseniai buvo įvesta, o ant keterų balansuojantys nameliai nesaugiai išsidėstę. Anksčiau ją buvo galima pasiekti tik taku, o ne keliu. Tuo tarpu baltai dažyti Tagananos pastatai kontrastuoja su žaliais Anagos kalnais. El Bailadero – tai vieta, į kurią verta užsukti, kad pamatytumėte panoraminius vaizdus.

KELIONES Maziau zinomos autentiskos patirtys Tenerifeje 6

8 Leiskitės į nuotykius gamtoje.

Salą juosia apie 900 km pėsčiųjų takų, todėl ją lengva tyrinėti pėsčiomis. Keliaukite į žemyno gilumą, norėdami užkopti į garsųjį Teidės kalną, arba keliaukite į Parque Rural de Anaga ir atsistokite šiauriausiame salos taške.

Tenerifę taip pat lengva tyrinėti ir ant dviejų ratų, nesvarbu, ar mestumėte iššūkį į kalną, ar švelniai pasivažinėtumėte dviračiu palei jūros pakrantę. Atlanto vandenyne taip pat galima patirti daugybę nuotykių, įskaitant jėgos aitvarų sportą. Keliaukite į El Medano, esantį pietuose, ir lankykite jėgos aitvarų pamokas. Toliau pakrantėje yra Los Gigantes Marina, kur galite išsinuomoti baidarę ir paplaukioti po uolas.

KELIONES Maziau zinomos autentiskos patirtys Tenerifeje 7

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi