26.6 C
Tenerife
Antradienis, 28 kovo, 2023
Reklama
PradžiaIspanijaKas yra Ispanijos turizmo mokestis? Viskas, ką reikia žinoti apie mokesčius 2023...

Kas yra Ispanijos turizmo mokestis? Viskas, ką reikia žinoti apie mokesčius 2023 m.

- Advertisement 3-


Panaikinus COVID-19 apribojimus ir kitas priemones, turistų, nusprendusių aplankyti Ispaniją 2022 m., skaičius vėl išaugo ir priartėjo prie prieš pandemiją buvusio lygio. Vis dėlto ne visos Ispanijos turistinės vietovės tai sutiko palankiai, nes tos, kurios yra populiaresnės, išreiškė susirūpinimą dėl per didelio turizmo, todėl nusprendė pradėti taikyti arba didinti turistų mokesčius.

Šiuo metu Kanarų salose turistų mokestis nėra įvestas, tačiau vyksta išsamios diskusijos dėl to, ar jį reikėtų įvesti, kokio dydžio jis būtų ir kaip jį įgyvendinti.

Barselona yra viena iš turistinių vietovių, nusprendusių padidinti turistų mokestį lankytojams, o Valensijos regionas planuoja jį įvesti iki metų pabaigos.

Barselona:
Taip pat kaip ir Katalonija, Balearų salos (įskaitant Ibizą ir Maljorką) nuo 2016 m. visiems lankytojams taiko turistinį mokestį, o tuomet, kai buvo priimtas sprendimas, valdžios institucijos teigė, kad lėšos bus naudojamos siekiant užtikrinti tvaresnį turizmą.Barselona yra nuolat lankomiausias Ispanijos miestas, o nuo 2012 m. ji reikalauja, kad lankytojai mokėtų papildomą mokestį, papildantį viso regiono turistinį mokestį.

Barselonos taikomas mokestis priklauso nuo apgyvendinimo įstaigos, kurioje lankytojai nusprendžia apsistoti, tipo, o šia priemone siekiama padėti miestui kovoti su „per dideliu turizmu”.

Šiuo metu svečiai, atvykę į Barseloną ir apsistoję nuomojamame būste, turi mokėti 4 eurų mokestį už naktį, iš kurių 2 eurai – už nakvynę.Be to, penkių žvaigždučių viešbučiuose apsistojantys asmenys turi mokėti 5,25 EUR mokestį už naktį, iš kurio 3,50 EUR atitenka miestui, o kruizų keleiviai, kurie Barselonoje praleidžia daugiau kaip 12 valandų, taip pat turi mokėti mokestį, kuris sudaro 4,75 EUR (33,25 EUR per savaitę vienam asmeniui), ir šiuo atveju miestas pasilieka 3 EUR.

Nors šis mokestis gali atrodyti didelis, valdžios institucijos paskelbė, kad per ateinančius dvejus metus Barselonos turistų mokestis bus padidintas, kai kuriais atvejais net iki 2 eurų už naktį, ir teigia, kad tokios priemonės nusprendė imtis siekdamos pritraukti „kokybišką turizmą”, o ne didelį lankytojų skaičių.

„Mūsų tikslas – apriboti turistų skaičių ir padidinti pajamas iš turizmo, nes mūsų modelis – nebe masinis, o kokybiškas turizmas, kuris miestui sukuria pridėtinę vertę”, – pabrėžė mero pavaduotojas Jaume Collboni.

Be to, jis pažymėjo, kad padidintas turistų mokestis taip pat padės miesto metiniam biudžetui. Prognozuojama, kad šiais metais šis mokestis Barselonai atneš apie 53 mln. eurų, o 2024 m. – apie 100 mln. eurų.

Be Barselonos, turizmo mokestį taiko ir visas Katalonijos regionas. Apskritai Katalonijos regionuose apsistoję svečiai turi mokėti 3,50 EUR mokestį už naktį, jei apsistoja penkių žvaigždučių viešbutyje, ir 2,25 EUR mokestį, jei apsistoja nuomojamame būste.

Balearų salos:
Šiuo metu visi vyresni nei 16 metų asmenys, apsistojantys Balearų salose, turi mokėti nuo 1 iki 4 eurų mokestį už naktį.

Valdžios institucijos atskleidė, kad vienadienių stovyklautojų mokestis yra 1 euras už parą, kruizų keleiviai ir apsistojusieji pigesniuose viešbučiuose ir apartamentuose turi mokėti 2 eurų mokestį, apsistojusieji vidutinės klasės apgyvendinimo įstaigose – 3 eurų mokestį, o apsistojusieji prabangiuose viešbučiuose – 4 eurų mokestį.

Valdžios institucijų pateikti duomenys rodo, kad dėl turistų mokesčio kasmet surenkama apie 12 mln. eurų. Be to, pabrėžiama, kad šie pinigai naudojami regiono gamtiniams ištekliams saugoti ir prižiūrėti.

Valensija:

Valensijos regionas, kitaip nei Katalonijos regionas ir Balearų salos, kurios jau kelerius metus taiko turistų mokestį, Valensijos regionas jį pradės taikyti nuo šių metų pabaigos visiems keliautojams, apsistojantiems regione apartamentuose, nakvynės namuose, viešbučiuose, kempinguose ir kt.

Įsigaliojus turistų mokesčiui Valensijoje, atvykusieji į šį regioną turės mokėti nuo 50 centų iki 2 eurų už naktį. Tai reiškia, kad mokestis priklausys nuo apgyvendinimo vietos tipo.

 

Valstybės institucijos teigė, kad toks sprendimas padės regionui tvariai plėtoti turizmo sektorių. Be to, jos pabrėžė, kad šis mokestis bus vadinamas Valensijos mokesčiu už turistų apgyvendinimą ir per metus į regioną atneš apie 30 mln. eurų.

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai