24.6 C
Tenerife
Šeštadienis, 8 gegužės, 2021
Reklama
PradžiaKanarų SalosKanarų salyną Kalėdiniu laikotarpiu aplankys vos 10% nuo praeitų metų keliautojų skaičiaus

Kanarų salyną Kalėdiniu laikotarpiu aplankys vos 10% nuo praeitų metų keliautojų skaičiaus

- Advertisement 3-

Nepaisant aukštos temperatūros, užregistruotos šventiniu laikotarpiu Tenerifėje, turizmo sektorius saloje išlieka užšalusiu. Trečioji Covid-19 viruso banga žingsniuoja per Europą, praktiškai visos valstybės, bandydamos apsisaugoti nuo koronaviruso, uždaro sienas ir žemyne lieka vis mažiau žmonių, pasiryžusių keliauti.

Kaip ir ankstesniais mėnesiais, Kalėdiniu laikotarpiu, viešbučių užimtumo lygis buvo labai žemas. Apgyvendinimo įmonės patyrė nesuskaičiuojamus nuostolius. Skaičiuojama, kad šiais metais salyną aplankys vos 10% nuo 2019-ųjų metų turistų skaičiaus.

Prie jų priskaičiuojami ir vietiniai gyventojai, kurie nuo gruodžio 24-osios iki sausio 10-osios dienos padės didinti salos viešbučių užimtumą. Kai kuriais atvejais tikimasi iki 30%, tačiau ekspertų nuomonės pesimistiškesnės, teigiama, kad pavyks pasiekti vos 15% užimtumą. Tačiau šiuos skaičius reikia vertinti perspektyvoje, juk šiuo metu dirba mažiau, nei 40% visų viešbučių ir apartamentų kompleksų.

Las Palmas Svetingumo ir Turizmo Verslininkų Federacijos (FEHT) prezidentas José María Mañaricúa pažymi, kad dabartinis turizmo lygis salose, palyginus su praeitų metų statistika sumažėjo iki 10-15%.

Po naujosios Covid-19 viruso atmainos atsiradimo Jungtinėje Karalystėje buvo sustabdyta visa turizmo rinkos veikla. Pažymima, kad JK sustabdė keliones oro transportu. Oro linijų bendrovė ,,Jet2″ paskelbė, kad iki sausio 7-osios dienos stabdo visus reisus, skrendančius į Kanarų salyną. Į Fuerteventuros salą lėktuvai neskraidys net iki 2021 metų vasario 7-osios.

Nepaisant didelių vilčių, nacionalinis turizmas Ispanijoje, deja, taip pat neatsigavo. Apribojimai, kurie buvo nustatyti regionuose bei uždaryti perimetrai neleido Ispanijos keliautojams atvykti iš žemyninės šalies dalies ir praleisti Kalėdinį laikotarpį salyne. Taigi, kaip ir vasaros sezono metu, viešbučių klientais išlieka vietiniai gyventojai. Tačiau, kaip nurodė tinklo „Be Cordial Hotels & Resorts“ generalinis direktorius Nicolás Villalobos, nors vietinis turizmas ir padeda kurortams, teigiamas poveikis yra laikinas.

Po Trijų Karalių šventės (sausio 6-osios dienos) salyne ir vėl numatomas štilis. ,,Yra tam tikra turizmo rūšis, skirta vietiniams gyventojams, tačiau bet kokiu atveju rinka yra žlugusi“, – konstatuoja N. Villalobos. Nepaisant iškilusių sunkumų visi šio tinklo viešbučiai Kanarų salyne lieka atviri ir toliau tęs darbą.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai