24 C
Tenerife
Trečiadienis, 22 rugsėjo, 2021
Reklama
PradžiaKanarų SalosKanarų salų vyriausybė patvirtino iki 25 000 eurų paramą MVĮ ir savarankiškai...

Kanarų salų vyriausybė patvirtino iki 25 000 eurų paramą MVĮ ir savarankiškai dirbantiems asmenims

- Advertisement 3-

Savarankiškai dirbantys asmenys ir MVĮ (mažos ir vidutinės įmonės), kurių pajamos per antrąją 2020 metų pusę sumažėjo bent 30%, galės pasinaudoti tiesiogine Kanarų salų vyriausybės parama, kuri svyruos nuo 1 000 iki 25 000 eurų. Šis sprendimas buvo priimtas vakar, pirmadienį, Valdančiosios tarybos posėdžio metu.

Tokiu būdu bus siekiama pagerinti padėtį labiausiai nuo Covid-19 pandemijos apribojimų nukentėjusiuose sektoriuose. Šiam tikslui skirti 85 milijonai eurų.

Kaip pabrėžė prezidentas Ángel Víctor Torres, ši suma ilgainiui gali didėti. Visos iniciatyvos detalės šiandien bus paskelbtos Oficialiajame Kanarų salų leidinyje (BOC).

„Tai precendento neturinti procedūra, kuria siekiama finansuoti fiksuotas verslo išlaidas -nuomos, ne socialinio draudimo įmokų ar tiekimo, pavyzdžiui, elektros, vandens ar ryšių išlaidas. MVĮ ir autonominės įmonės, kurių apyvarta antroje 2020 metų pusėje sumažėjo 30% ar daugiau, palyginti su tuo pačiu 2019 metų laikotarpiu, galės pretenduoti į šią išmoką. Vykdomosios institucijos vertinimu, „pretenduojančiųjų skaičius“ svyruos nuo 15 000 iki 18 000”, – teigė Á. V. Torres.

Nustatomos dvi pagalbos linijos:

  • Viena, skirta savarankiškai dirbantiems asmenims, neturintiems pavaldinių. Jiems skirti 18 milijonų eurų, kuriuos skirstys Kanarų salų įdarbinimo tarnyba (SCE).
  • Antra, skirta MVĮ ir savarankiškai dirbantiems asmenims, kurie turi pavaldinius. Jiems skirti 66 milijonai eurų, kuriuos skirstys Užimtumo ministerijos generalinis ekonomikos skatinimo direktoratas.
    MVĮ ir laisvai samdomi darbuotojai, kurie prašo šios pagalbos iš Kanarų salų vyriausybės, privalo pateikti pareiškimą dėl atsakomybės už savo mokestinių prievolių savalaikiškumą, bei įrodyti Socialinės apsaugos arba profesinio savitarpio fondams, kad tokiu pačiu tikslu nebuvo gauta jokia kita pagalba ir jie atitinka visus įstatyme nustatytus reikalavimus.

Be to, jie turi įrodyti, kad visos jų sąskaitos nuo 2020 metų antrojo pusmečio iki 2019 metų antrojo pusmečio sumažėjo daugiau nei 30%. Taip pat turi būti pateikta Socialinės apsaugos institucijos išduota 2020 metų gruodžio 31 dieną registruotų darbuotojų darbo jėgos ataskaita.

Ši informacija bus analizuojama tik siekiant patikrinti, ar laikomasi pateiktų reikalavimų ir ar buvo pridėti dokumentai, būtini paraiškos apdorojimui. Po šių procedūrų atlikimo bus apskaičiuojama ir apdorojama pagalbos suma. Paramą gaunančios MVĮ ir savarankiškai dirbantys asmenys privalės tęsti savo veiklą mažiausiai šešis mėnesius nuo kitos dienos po dekreto įstatymo paskelbimo BOC.

Paraiškų teikimo laikotarpis prasidės kovo 10 dieną ir truks 20 darbo dienų, iki balandžio 8-osios. Šiuo dekretu regioninė vyriausybė siekė kiek įmanoma supaprastinti procedūrą ir sutrumpinti terminus, kad pagalba verslo atstovus pasiektų kiek įmanoma greičiau.

Vakar prezidentas pareiškė, kad „galbūt jau dienų bėgyje pradėsime išmokėti po 1 000 – 25 000 eurų“. Norint nustatyti sumą, kurią gaus kiekvienas pareiškėjas, bus vertinami tokie aspektai kaip įdarbintų žmonių skaičius ir pajamų sumažėjimo dydis.

Šiam tikslui Finansų, užimtumo ir turizmo ministerija sukūrė subsidijų dydžio skaičiavimo modelį, kuris pritrauks Europos Sąjungos fondų investicinių veiksmų programą „REACT-EU“, kuri finansuos šią pagalbos liniją, nors pinigai jau yra išskirti Kanarų salų vyriausybės.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai