25.4 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 11 rugpjūčio, 2022
Reklama
PradžiaKanarų SalosKanarų salų laukia drėgnas ir vėjuotas trečiadienis

Kanarų salų laukia drėgnas ir vėjuotas trečiadienis

- Advertisement 3-

Valstybinė meteorologijos agentūra (Aemet) prognozuoja drėgną, vėjuotą ir lietingą trečiadienį įvairiose salyno vietovėse su intensyviais vėjo gūsiais dėl šaltos audros, judančios link šiaurinės Ispanijos dalies. Toks oras ,,Aemet“ žadamas ne tik šiandien, bet ir artimiausiomis dienomis.

Pirmąją dienos pusę Tenerifės ir Gran Kanarijos salų šiaurėje numatomi nuolatiniai krituliai, dangus bus apniukęs debesuotais intervalais, o temperatūra šiek tiek aukštesnė nei per kelias pastarąsias dienas.

Pūs vidutinio stiprumo šiaurės rytų vėjas, salyno šiaurės vakaruose ir pietryčiuose bus stiprūs gūsiai, kurie, vidurdienį pasukę į šiaurę, gali pasiekti 70 kilometrų per valandą greitį. Lengvas vėjelis tikėtinas tik pietvakarių pakrantėse.

Šiuo metu „Aemet“ suaktyvino geltonos spalvos lygio įspėjimą dėl lietaus, galinčio atnešti iki 60 litrų kvadratiniame metre per 12 valandų vandens. Šis pranešimas ypač aktualus La Palma regione, nuo šio ryto (trečiadienio) 6:00 valandos iki 18:00 valandos vakaro. Manoma, kad didžioji lietaus dalis vidurdienį pasieks centrinių salų, Tenerifės ir Gran Kanarijos šiaurę.

Be to, nuo 8:00 ryto iki 20:00 valandos vakaro La Palma rytuose ir vakaruose yra paskelbtas geltonas įspėjimo lygis dėl jūrinių sąlygų – ypač didelių bangų. Šiaurinėje Tenerifės pakrantėje pranešimas galios iki 15:00 valandos. Abiejais atvejais numatomos iki keturių metrų aukščio bangos.

Orų prognozė likusiai savaitės daliai

Rytoj, ketvirtadienį, numatomas debesuotumas ir lietūs, ypač šiauriniuose kalnų šlaituose. Vėlyvą popietę jie bus intensyvesni ir labiau paplitę salyno vakaruose (La Palma ir El Hierro regionuose), temperatūra šiek tiek nukris. Vakarų vėjas bus silpnas, vakarinėse salose nuo vidurdienio stiprės, o po pietų sustiprės visose salose bei pasuks į pietvakarius.

Kalnuočiausiose Tenerifės dalyse jis pūs iš vakarų į pietvakarius tvirtais intervalais ir su labai stipriais gūsiais ypač nuo vidurdienio.

Rudeniški orai tęsis ir penktadienį, dangus bus debesuotas nesmarkiai palis, ypač vakariniuose salų šlaituose ankstų rytą ir rytiniuose šlaituose po pietų.

Lanzarotėje ir Fuerteventuroje dangus bus debesuotas, pirmoje dienos pusėje laukiamas silpnas lietus temperatūra nežymiai pakils. Vakarinėse salose pūs vakarinis, rytinėse – pietvakarių vėjas. Tenerifės aukštumose laukiami stiprūs pietvakarių vėjai, o ankstų rytą galimi stiprūs vėjo gūsiai.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai