38.3 C
Tenerife
Trečiadienis, 24 vasario, 2021
Reklama
Pradžia Gyvenimas Kanarų salose vykdomas nelegalių migrantų repatriacijos planas

Kanarų salose vykdomas nelegalių migrantų repatriacijos planas

- Advertisement 3-

Kanarų salų migracijos departamento parengto „Kanarų plano“ metu žengtas dar vienas, ypač svarbus žingsnis. Vakar Tenerifėje atidarytas pirmasis centras, kuriame apgyvendinti nelegalūs, jūra į salas atplaukę migrantai.

Apgyvendinimo centrais tapo senosios „La Raises“ kareivinės La Laguna savivaldybėje, kur jie planuoja tuo pačiu tikslu įrengti dar vieną laikiną būstą kareivinėse, esančiose Las Canteras regione. Migracijos departamento vadovo José Luis Escrivá teigimu, planuojama suteikti prieglobstį 7 000 migrantų, gyvenančių penkiose salose, daugiau nei pusė bus dviejuose centruose La Lagunoje.

Pagrindinis šių laikinų centrų minusas yra tai, kad jie tampa nuolatinėmis migrantų apgyvendinimo vietomis, o tai kelia didžiulį nerimą Tenerifės valdžios institucijoms. Tokie įtarimai buvo iškelti trečiadienį įvykusiame ministrų atstovų susitikime „Las Raices“.

Susitikimo metu Tenerifės miesto tarybos prezidentas Pedro Martín tiesiai šviesiai kreipėsi į generalinį migracijos direktorių Maite Pacheco su klausimu apie repatriacijos planą. Norėdamas nuraminti susidariusią situaciją M. Pacheco patikino, kad skrydžiai į Afriką jau pradėti.

M. Pacheco teigimu, jau dabar paruošti keturi lėktuvai, skrendantys į Maroką. Artimiausiu metu bus pradėti repatriacijos skrydžiai į Mauritaniją ir Senegalą.

Ši žinia buvo pakankamai gerai įvertinta, tačiau Tenerifės miesto tarybos prezidentui Pedro Martín kartu su La Laguna ir Tacoronte merais to buvo maža, pasipiktinimas jų veiduose neišnyko. Vadovai reikalauja migrantų perkėlimo į žemyninę Ispanijos dalį. Tokiu atveju, vadovų teigimu, ši nemaloni situacija būtų išspręsta.

,,Kanarų salas paliko per 17 500 nelegalių migrantų. Tačiau niekas negali pasakyti, koks migrantų skaičius mūsų laukia ateityje“, – nuogąstauja Pedro Martín.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai