26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaTurizmasKanarų salose užfiksuotas didžiausias privačių poilsio namų užimtumas per visą istoriją

Kanarų salose užfiksuotas didžiausias privačių poilsio namų užimtumas per visą istoriją

- Advertisement 3-


2018 m. Aukščiausiasis Teismas panaikino vyriausybės dekretą dėl atostogų nuomos, kuriuo bandyta užkirsti kelią privačių atostogų namų statybai turistinėse vietovėse, ir nuo to laiko ji nenustojo augti. Šiuo metu Kanarų salose yra daugiau kaip 40 000 turistinių apartamentų, o tai sudaro 30 % visų turistams prieinamų lovų, t. y. 10 % daugiau nei prieš pandemiją, per metus salose apsukant daugiau kaip du milijardus eurų.

Šis augimas iš esmės įvyko todėl, kad po pandemijos daugelis lankytojų dėl Kovido rizikos pirmenybę teikė apsistoti individualiuose namuose, o ne viešbutyje, o išbandę šią kelionės galimybę daugelis ir toliau grįždavo tuo pačiu būdu, todėl užimtų vietų skaičius yra rekordinis.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Šią žiemą vidutinis privačių poilsio namų užimtumas siekė 85 %, o pagrindinėmis datomis, pavyzdžiui, per Kalėdas ar Velykas, jie būdavo visiškai užpildyti

Vasario mėnesį užimtumas siekė beveik 88 %, o tai reiškia, kad tai buvo „geriausias mėnuo per visą istoriją”, teigia Kanarų atostogų nuomos asociacijos (ASCAV) prezidentė Doris Borrego. Kaip pabrėžia ji, dauguma turistų, nuomojančių atostogų namus ir vilas, yra iš Šiaurės ir Vidurio Europos ir vidutiniškai apsistoja 14 dienų, o apgyvendinimui išleidžia 2 500 eurų.

„Daugelis mūsų klientų yra nuolatiniai klientai. Tiesą sakant, jau turime užsakymų kitai žiemai”, – sako ji ir patvirtina, kad per šias Velykas, kaip ir 2022 m., poilsio namai bus visiškai užpildyti.

Šiuo klausimu Borrego gina poilsio namų nuomos rinką nuo išpuolių, kurių ji sulaukia iš kai kurių politinių atstovų, pavyzdžiui, turizmo ministro Reyeso Maroto, kuris trečiadienį viešame renginyje pasisakė už „griežtesnę sistemą” turistinių apartamentų platformoms.

R. Maroto teigė norinti, kad antrąjį šių metų pusmetį, kuris sutampa su Ispanijos pirmininkavimu ES, Ispanijoje būtų įvesti pokyčiai, numatantys daugiau taisyklių, kurios užtikrintų didesnį šio sektoriaus skaidrumą.

Atsakydamas į tai, R. Borrego teigia, kad poilsio namai yra „vienas iš labiausiai prižiūrimų sektorių Ispanijoje”. Kaip ji aiškina, AEAT turi privalomą modelo 179, per kurį užsakymų platformos pateikia duomenis apie savininkams atliktus mokėjimus pagal išnuomoto nekilnojamojo turto kadastrinę nuorodą.

Tą patį modelį turi užpildyti savininkas, apskaitydamas platformos gautas pajamas, arba naudotojas, jei tarpininkavimo nebuvo, ir tada naudotojas turi pateikti informaciją savo gyventojų pajamų mokesčio deklaracijoje. Tai reiškia, kad nuomoti privatų nekilnojamąjį turtą ir atitinkamai nemokėti mokesčių jau dabar darosi vis sunkiau ir labiau kontroliuojama.

HOTELIŲ KAINOS TOLIAU DIDĖJA IR DABAR SIEKIA VIDUTINIAI 129 EURUODUS UŽ NAKTĮ:

Viešbučių kainos Kanarų salose toliau didėja, o tai atitinka kainų didėjimo tendenciją visoje šalyje. Kanarų salose viešbučių kainos vasario mėnesį viršijo naują rekordą, pasiektą sausio mėnesį, kai jos viršijo 123 eurus už naktį, o tai yra iki šiol nematytas lygis.

Praėjusį mėnesį kainos pakilo dar beveik šešiais eurais ir vidutiniškai siekė 129 eurus, o tai yra didžiausia kaina visoje Ispanijoje, rodo Nacionalinio statistikos instituto (INE) Viešbučių skyriaus duomenys. Po Kanarų salų rikiuojasi Katalonija, kurioje vidutinė nakvynės kaina siekia 120 eurų, o po jos seka Madridas – 106,20 euro.

Pagal nakvynių skaičių ir užimtumą pagal turistines vietoves, Gran Kanarijos pietuose pasiektas didžiausias lovų vietų užimtumas (79,4 %), o Tenerifės pietuose – didžiausias užimtumas savaitgaliais (79,3 %). Daugiausia nakvynių vasario mėn. užregistruota Tenerifės saloje – 2 064 727.

- Advertisement 4-

Naujausi