24.6 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 6 spalio, 2022
Reklama
PradžiaKanarų SalosKanarų salose prognozuojamas nekilnojamojo turto kainų kritimas

Kanarų salose prognozuojamas nekilnojamojo turto kainų kritimas

- Advertisement 3-

Prognozuojama, kad Kanarų salos yra vienas iš Ispanijos regionų, kuris dėl Covid-19 sveikatos krizės patirs vieną didžiausių nekilnojamojo turto kainų kritimą. Tokia BBVA tyrimų tarnybos išvada buvo padaryta apie būstą Ispanijoje, naujausiame žurnale „Economic Observatory“. Straipsnis buvo išleistas šią savaitę, jame analizuojamas Ispanijos nekilnojamojo turto sektorius pagal regionus ir provincijas.

Anot pranešimo, ateinančiais ekonominiais ketvirčiais kainos sumažės visoje Ispanijoje dėl sumažėjusio turistų skaičiaus, mažesnės paklausos užsieniečių tarpe, ir padidėjęs neapibrėžtumas. Kaip teigiama, kainos kris intensyviau tuose regionuose, kurie labiau priklauso nuo turizmo, pavyzdžiui, Kanarų salose.

Ypač nukentės regionai, kuriuose nekilnojamojo turto kainos per pastaruosius penkerius metus (2014 – 2019m.) kilo sparčiausiai. Į šią kategoriją patenka ir provincija Las Palmas de Gran Kanarija, kuriai priklauso Lanzarotė ir Fuerteventura. Pagal naujausią „Tinsa“ kainų ataskaitą būstas Las Palme jau pinga. Per pastaruosius metus jis sumažėjo 1.2%, atsižvelgiant į krizę, o iš tikrųjų tarp pirmojo ir trečiojo šių metų ketvirčių kritimas buvo beveik 3%.

BBVA Research sukūrė kainų modelį, leidžiantį įvertinti disbalanso laipsnį nekilnojamojo turto rinkoje, atsižvelgiant į ekonominius rodiklius, bei daryti prielaidas ateičiai. Prieš pandemiją Kanarų salos buvo regionas, kuriame, pagal BBVA apskaičiavimus, būsto kainos buvo aukščiausios nuo „pusiausvyros taško“. Apskaičiavimai buvo padaryti remiantis tokiais parametrais, kaip užimtumo norma, paskolos palūkanų norma, būsto prieinamumas, bei 25-44 metų amžiaus gyventojų (pagrindinės amžiaus grupės, kuriai reikia naujų namų) skaičius.

Nekilnojamojo turto kainos Kanarų salose 2017 m. viršijo pusiausvyros lygį ir toliau didėjo iki 2020 m. pirmojo ketvirčio ​tol, kol prasidėjo koronaviruso pandemija. Didžiausias kainų disbalansas buvo užfiksuotas Las Palmaso provincijoje, Gran Kanarijoje.

Dėl dinamiškos Kanarų salų ekonomikos ir palningo turizmo sektoriaus ji tapo viena iš provincijų, kur kainos labiausiai išaugo 2014-2019 m., o tai gerokai viršijo visos šalies vidutinį 8.5% pabrangimą. Kartu su Kanarų ir Balearų salomis buvo Madrido ir Katalonijos regionai, kiek mažiau – Alikantė ir Valensija, sakoma BBVA pranešime.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai