24.5 C
Tenerife
Šeštadienis, 22 birželio, 2024
Reklama
PradžiaKanarų SalosKanarų salose pirmadienį nedirbs mokyklos

Kanarų salose pirmadienį nedirbs mokyklos

- Advertisement 3-


Regiono vyriausybė nusprendė pirmadienį uždaryti mokyklas ir sustabdyti pamokas Kanarų salose dėl tarp Žaliojo Kyšulio ir Afrikos pakrantės susiformavusio tropinio ciklono, kuris, pasak regiono prezidento Angel Victor Torres, atneš intensyviausias liūtis per pastarąjį dešimtmetį.

Kanarų salų vyriausybės vadovas po pietų surengė susitikimą su salų tarybomis po to, kai šį rytą paskelbė aukščiausią pavojaus lygį dėl stiprių kritulių, vėjo ir potvynių nuo šio vakaro iki pirmadienio.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

V. Torresas sakė, kad kol kas ciklono trajektorija rodo, jog atogrąžų depresijos „branduolys” nepasieks Kanarų salų, nors saloms, ypač La Gomerai, El Hierro, La Palmai, Tenerifei ir Gran Kanarijai, jis turės didelį poveikį, tačiau liūtys bus plataus masto.

„Tai kažkas nežinomo”, – sakė prezidentas, kuris prisiminė 2005 m. tropinę audrą „Delta”, kuriai buvo būdingas daugiau vėjas nei lietus, skirtingai nuo ciklono „Ten”, kuris atneš nemažai lietaus ir audrų.

Meteorologai šios popietės spaudos konferencijoje sakė, kad sekmadienis bus „sudėtinga diena” orų požiūriu, ir rekomendavo atšaukti renginius lauke bei nesiimti būtinų kelionių.

Aemet nuomone, tikėtina, kad kai kuriose vakarinių salų ir Gran Kanarijos vietose vos per 12 valandų gali iškristi iki 150 litrų lietaus į kvadratinį metrą.

Nors vėtros ar jūrinės audros nenumatoma, vakarinėse salose gali kilti stiprūs arba labai stiprūs pietinių krypčių vėjo gūsiai, taip pat vėjuota jūra su iki dviejų metrų aukščio bangomis.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos