24.6 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 6 spalio, 2022
Reklama
PradžiaTenerifėKanarų salos yra tvirtas kandidatas į Ispanijos kosmoso agentūros būstinę

Kanarų salos yra tvirtas kandidatas į Ispanijos kosmoso agentūros būstinę

- Advertisement 3-


Kanarų salos įtrauktos į kandidatų į būsimos Ispanijos kosmoso agentūros būstinės vietą sąrašą, kuris per vieną naktį tapo įvairių šalies regionų ir miestų varžybomis. Iš pradžių atrodė, kad tai bus kova tarp vienintelių dviejų oficialiai paskelbtų kandidatų (Teruelio ir Sevilijos), tačiau dabar pretendentų atsirado daugiau

Paskutinė kandidatė į sąrašą pateko Kanarų salos, o tai reiškia, kad yra penki Ispanijos regionai, norintys savo teritorijoje įkurdinti „Ispanijos NASA“, nes paraiškas taip pat pateikė Kastilija ir Leonas (su dviem pasiūlymais) ir Kastilija-La Manča.

Be jų, du pasiūlymus pateikė Madridas, kuris pasiūlė Tres Cantos miestelį kaip galimą agentūros būstinę, taip pat Robledo de Chavela – nedidelį Madrido miestelį, esantį netoli komunikacijų komplekso, kurį NASA jau turi šiame regione.

Tačiau Madrido problema yra ta, kad vyriausybė praktiškai nusprendė, jog ši agentūra bus decentralizuota tarnyba, todėl kiti regionai pateikė savo kandidatūras: „Mes norime konkuruoti. Žinome, kad tai nebus lengva, bet tai, ko siekiama, yra pasiekiama.“

Vis dėlto Kanarų saloms palankios kelios aplinkybės, įskaitant jų vietą, kuri yra toje pačioje platumoje kaip Kanaveralo kyšulys Floridoje, ir santykius su Europos kosmoso agentūra (EKA), kuri Fuerteventūroje įrengs stratoportą.

Stratoportas, kurį ketinama įrengti Fuerteventūroje

Kanaru salos yra tvirtas kandidatas i Ispanijos kosmoso agenturos bustine
Kanarų salos turės konkuruoti su Ispanijos rytuose esančiu Terueliu, kuris savo pasiūlymą grindžia savo oro uostu, kuriame jau anksčiau buvo atliekami kosminiai bandymai ir vykdomi Kosmoso fizikos studijų centro (CEFCA) paleidimai.Stratoportas – tai apibrėžta teritorija, skirta dideliame aukštyje esančių pseudopalydovų platformų ir bepiločių orlaivių (UAV4) integracijai, bandymams ir eksploatavimui (pakilimui, nusileidimui, sertifikavimui, bandymams, techninei priežiūrai, taikomųjų programų pakrovimui ir t. t.).

2019 m. kovo mėn. buvo įformintas EKA ir Fuerteventuros technologijų parko ketinimų protokolas, kuriuo siekiama plėtoti stebėjimo, inovacijų ir išmaniojo valdymo programą „Canarias Geo Innovation 2030“ aplinkoje ir įgyvendinti Kanarų salose didelio aukščio pseudopalydovų (HAPS) stratoportą.

KITAI KANDIDATAI:

Taip pat yra pasiūlymas iš Sevilijos, kuri jau turi galingą aerokosminę pramonę, kurios apyvarta viršija 2 mlrd. eurų, kurioje tiesiogiai dirba daugiau kaip 12 000 darbuotojų, daugiau kaip 140 įmonių ir kurios indėlis į Andalūzijos BVP sudaro 1,41 %, ir prie kurios reikėtų pridėti vienintelį tik šiam sektoriui skirtą technologijų parką.

Kastilija ir Leonas pateikė du pasiūlymus: vieną – Leono provincijoje, kur Europos kosmoso agentūra ketina įkurdinti kosmoso projektų inkubatorių, kuris galėtų papildyti hipotetinę Ispanijos kosmoso agentūros būstinę, o kitą – nedidelėje Cebreros (Avilos) savivaldybėje, esančioje šalia minėtų NASA objektų.

Galiausiai yra pasiūlymas iš Puertollano (Kastilija-La Manča), kuriame taip pat veikia specializuotos šio sektoriaus įmonės, pavyzdžiui, „Elecnor-Deimos“, kurianti kosminės transporto priemonės prototipą.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai