30.4 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 30 birželio, 2022
Reklama
PradžiaIspanijaKanarų salos reikalauja, kad valstybė skatintų susisiekimo atkūrimą oro transportu

Kanarų salos reikalauja, kad valstybė skatintų susisiekimo atkūrimą oro transportu

- Advertisement 3-

Liaudies partija (Partido Popular) kreipėsi į Kongresą, prašydama sukurti skatinamąją programą, kuri leistų Kanarų saloms atkurti iki pandemijos buvusį susisiekimo oro transportu lygį. Partija laukia centrinės vyriausybės paaiškinimų, ar ji yra numačiusi konkrečius veiksmus salos ekonomikos atgaivinimui.

Bendroje iniciatyvoje keturi Kanarų Liaudies partijos nariai – Guillermo Mariscal, Ana Zurita, Auxiliadora Pérez ir Sebastián Ledesma atkreipia dėmesį į tai, kad salos turizmo sektorius po ilgų pandemijos metų sunaikintas, ir reikalauja, kad valstybė konkrečiomis priemonėmis prisidėtų prie atsigavimo skatinimo.

„2021 m. pirmojo ketvirčio turistų išlaidos Kanarų salose, palyginti su praėjusių metų pirmuoju ketvirčiu, sumažėjo 86%“, – pabrėžiama dokumente. „Būtina atkurti pagrindinį salyno ekonomikos variklį, šiam tikslui pasiekti, turime atkurti susisiekimą oru transportu. Jei atsižvelgsime į daugiau nei keturiasdešimt oro linijų bendrovių, kurios vykdė skrydžius į salas iki Covid-19, ir į tas, kurios šiuo metu jų nevykdo, maršrutų sumažėjo 64%, t. y. nuo 732 iki 262“, – teigiama oficialiame dokumente.

Kanarų liaudies partijos atstovai žemuosiuose rūmuose taip pat pabrėžia, kad Kanarų salos jau turi Skrydžių vystymo fondą, kurį Turizmo ministerija įsteigė siekdama sumažinti pandemijos poveikį. Tačiau pabrėžiama, kad šio mechanizmo nepakanka, kad būtų galima atgauti prarastas pozicijas, dėl kurių turizmas salose sveikatos krizės laikotarpiu tapo nulinis.

„Norint atkurti susisiekimą, reikalingas specialus paskatų planas. Apie tai kalba ir kelionių organizatoriai bei oro linijų bendrovės. Tačiau būtina, kad į šį procesą įsitrauktų vyriausybė“, – teigia Liaudies Partijos nariai. Iniciatyvoje jie įspėja, kad saloms gresia konkurencingumo praradimas, jei šios paskatos nebus aktyvuotos artimiausiu metu. „Turkija, Egiptas ir kitos konkuruojančios šalys jau priimė reikalingus sprendimus. Jei Kanarų salose nieko nebus padaryta, mes atsidursime labai nepalankioje padėtyje“.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai