28.3 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 9 gruodžio, 2021
Reklama
PradžiaGyvenimasKanarų salos: Pusė nelegalių migrantų perkelti į žemyninę Ispanijos dalį

Kanarų salos: Pusė nelegalių migrantų perkelti į žemyninę Ispanijos dalį

- Advertisement 3-

Maždaug pusė iš visų 6 081 nelegaliai valtimis ir kajakais iki rugsėjo 30-osios atvykusių migrantų pervežami į žemyninę Ispanijos dalį, apie 3 000 žmonių jau yra perkelti. Pervežimai, už kuriuos atsakinga Vidaus reikalų ministerija, padėjo sušvelninti salų patiriamą migracijos problemą, kuri šiais metais kaip niekada opi. Nelegalių migrantų skaičius saloje pakilo 523%, palyginus su tuo pačiu praeitų metų laikotarpiu.

Žymus nelegalios migracijos padidėjimas tapo tikru smūgiu Ispanijos vyriausybei, kuri buvo nepasiruošusi tokiam gausiam atvykėlių skaičiui. Tai vakar pareiškė Migracijos ministras José Luisas Escriva, kuris pripažino, kad salyno galimybės priimti migrantus yra „akivaizdžiai nepakankamos“.

Dabartinis tikslas – sumažinti migrantų grūstis prieplaukose, kaip antai Arguineguín Gran Kanarijoje, bei elgtis su jais žmoniškai, ypač šiuo sunkiu koronaviruso pandemijos laikotarpiu. Viena vertus, Fernando Grande-Marlaska vadovaujama ministerija spartina kreipimąsi į Ispaniją, kad atsakomybė už migrantų priežiūrą gultų ne ant vieno regiono pečių. Tačiau Migracijos ministras bendradarbiaudamas su Gynybos ministerija jau pradėjo laikino apgyvendinimo imigrantams paieškas.

Kartu su J.L. Escrivá vizitu Kanarų salose, kuris prasidėjo vakar Tenerifėje ir tęsis šiandien ir rytoj Gran Kanarijoje ir Fuerteventuroje, Gynybos ministerija paskelbė, kad ji laikinai migrantų apgyvendinimui suteikia Las Canteras kareivines La Lagunoje. Toks ministerijos gestas reiškia ne tik migracijos krizės sušvelninimą. Vyriausybė pakeitė savo sprendimą nepadėti saloms su migrantų antplūdžiu ir dabar noriai bendradarbiauja sprendžiant šią krizę.

Iš 3 000 migrantų, kurie vis dar lieka Kanarų salose, dauguma apsistojo viešbučiuose, kuriuos įmonės suteikė valstybei. J.L Escrivá po susitikimo su regiono vyriausybės prezidentu Ángel Víctor Torres pabrėžė, kad viešbučių savininkų pagalba suteiktos 2 500 lovų, kurių dauguma jau yra užimtos. ,,Jos yra nepilnai užimtos“, – teigė ministras.

Kanarų salų vyriausybė ypatingai neigiamai reagavo į migracijos krizių valdymą, ypač dėl to, kad J.L Escrivá prireikė trijų mėnesių atvykti į probleminę zoną. Tačiau aistros nurimo po valstybės įsikišimo į problemos sprendimą ir migrantų perkėlimo į žemyninę Ispanijos dalį.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai