30.4 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 30 birželio, 2022
Reklama
PradžiaGyvenimasKanarų salos: Prekybos centrai baiminasi netekti visų savo nuomininkų metų pabaigoje

Kanarų salos: Prekybos centrai baiminasi netekti visų savo nuomininkų metų pabaigoje

- Advertisement 3-

Koronaviruso krizė, ištikusi Gran Kanariją stipriai smogė prekybos centrams salyne. Vartojimo ir paklausos sumažėjimas užregistruotas visuose prekybos centruose. Tiek užsieniečių, tiek vietinių gyventojų perkamoji galia nukrito. Daugelis vietinių gyventojų vis dar įtraukti į ERTE, o tai reiškia, kad jie turi mažiau pajamų, kurias galėtų išleisti prekybos vietose.

Po izoliacijos įvedimo klientų antplūdis sumažėjo 40%, pardavimų skaičius smuko dar labiau. Pasak verslininkų, paskutiniais mėnesiais nuosmukis prekybos centruose siekė 50%, kai kuriuose turistiniuose rajonuose skaičiai dar labiau gąsdinantys.

Pasak kompanijų, valdančių prekybos centrus, jeigu situacija ir toliau negerės, o turistai negrįš, jie bus priversti atlikti ,,raktų perdavimus“. ,,Karantino metu mes sudarėme sandorius su įmonėmis, tačiau tai negali trukti amžinai, nes visi turime apmokėti savo sąskaitas“, – teigia kompanijos. ,,Nieko neparduodi, bet turi mokėti nuomą patalpų savininkams. Visi bandymai susitarti neįmanomi, mūsų išlaidos yra labai didelės“, – atsako verslininkai.

Verslininkų asociacija teigia, kad rugsėjis buvo pats blogiausias mėnuo mažmeninės prekybos istorijoje. Deja didžiulis skaičius nuomininkų negali mokėti savininkams bei nevykdo savo įsipareigojimų. ,, Raktų perdavimas dažniausiai įvyksta tada, kai žinote, kad prarasite ieškinį, tačiau šiuo metu vis dar yra obligacijų ir indėlių, kuriuos galima atsiimti. Raktų perdavimas įvyksta kritiniu atveju, kai nelieka galimybių arba šeimininkas priverstas juos iškeldinti. Šis procesas gali užtrukti keletą mėnesių“, – teigia kompanijų, valdančių prakybos centrus, atstovai.

Bet kokiu atveju, turistų grįžimas artėjančiais mėnesiais neplanuojamas. ,,Ši situacija lydi mus link tuščių paviljonų prekybos centruose ateinančiais mėnesiais. Anksčiau buvo sunku rasti tuščią vietą nuomai centruose, tačiau visa tai liko praeityje“, – teigia vadybininkai.

Dalis prekybos centrų savininkų tikisi, kad su nuomininkais
pasiekti susitarimai dėl patalpų nuomos mažinimo padės išvengti masinio paviljonų uždarymo. ,,Mes esame lankstūs ir bandome susitarti su nuomininkais bei prieiti prie bendro sprendimo šiuo nelengvu, pasaulinės pandemijos laikotarpiu“, – teigia prekybos centrų savininkai.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai