30.4 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 30 birželio, 2022
Reklama
PradžiaKanarų SalosKanarų salos liepos mėnesį nesulauks britų turistų, Tenerifė vėl gali pereiti į...

Kanarų salos liepos mėnesį nesulauks britų turistų, Tenerifė vėl gali pereiti į trečiąjį pavojaus lygį

- Advertisement 3-

Kanarų salų vyriausybė parodė neigiamą reakciją į Jungtinės Karalystės sprendimą atidėti „laisvės dieną“ iki liepos 19 dienos. Pagrindinis Jungtinės Karalystės kelionių organizatorius „TUI“ atidėjo savo veiklos atnaujinimą, nes, kaip pranešama, situacija yra ypač neaiški: prognozuojama itin maža paklausa. Tenerifės miesto tarybos pirmininko teigimu, „derybos su Didžiosios Britanijos vyriausybe neteikia vilčių“. Tenerifė šią savaitę turėtų pereiti į trečiąjį pavojaus lygį – susirgimų Covid-19 skaičius ir vėl kyla.

„Jet2“ paskelbė apie kelionių atnaujinimą nuo liepos 1 dienos, tačiau šis pranešimas buvo išplatintas iki Boris Johnson pareiškimo. Šiuo metu nėra aišku, kokį galutinį sprendimą priims „Jet2“ vadovybė. Kasmet tarp Jungtinės Karalystės ir Kanarų salų ši bendrovė perveža milijonus žmonių ir jau kelis mėnesius atidėlioja veiklos pradžią, laukdami, kol Didžiosios Britanijos vyriausybė paskelbs leidimą kelionėms. B. Johnson spėja, kad leidimas gali būti nukeltas į liepos mėnesio pabaigą, arba rugpjūčio pradžią.

Pirmadienį paskelbtas Jungtinės Karalystės pareiškimas ir „TUI“ sprendimas sužlugdė Kanarų salų turizmo sektoriaus lūkesčius ir ypač pakenkė Tenerifės ir Lanzarote saloms, kurioms tenka didžiausia britų turistų dalis.

Jungtinės Karalystės vyriausybė nenumato jokių pokyčių artimiausiomis dienomis – birželio 24-28-ąją. Nėra numatomas ir naujų krypčių įtraukimas į žaliąjį sąrašą. Pagal naujausius epidemiologijos duomenis galima manyti, kad Tenerifė bus įtraukta į 3 lygio pavojaus zoną.

Las Palmas svetingumo ir turizmo verslininkų federacijos (FEHT) prezidentas José María Mañaricua, kuris visuomet skeptiškai vertino kai kurių politinių atstovų pranešimus apie „greitą britų turistų sugrįžimą“, tiesiai šviesiai pasakė, kad liepos mėnesį svečių iš Jungtinės Karalystės tikrai nebus.

„Nebus visuotinio kelionių atnaujinimo. Didžiosios Britanijos rinkos atsigavimas – tai ilgas ir sudėtingas procesas“, – sakė J. M. Mañaricua, kuris visada teigė, kad turizmas iš Jungtinės Karalystės į Kanarų salas sugrįš tik tada, kai Europos Sąjunga ir Boris Johnson susitars dėl skaitmeninio sertifikato, leidžiančio laisvą judėjimą.

Kanarų salų turizmo ministrė Yaiza Castilla, sužinojusi apie Didžiosios Britanijos vyriausybės sprendimą atidėti keliones iki liepos 19 dienos, socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad salynas „ir toliau lauks“ pagrindinių savo klientų. „Tuo pat metu mes sutelksime dėmesį į kitas šalis, kuriose yra potencialių keliautojų į Kanarų salas“, – sakė ji.

Savo ruožtu Tenerifės tarybos pirmininkas Pedro Martín vakar pripažino, kad derybos su Didžiosios Britanijos vyriausybe „nėra itin džiuginančios“. Pareiškimuose žiniasklaidai jis tikisi naujo pokalbio su Didžiosios Britanijos ambasadoriumi, kuriame bus bandoma patvirtinti bent keletą tikslių datų. „Tikimės, kad liepa bus tas mėnuo, kai nebebus jokių priežasčių, dėl kurių derybos su Jungtine Karalyste negalėtų būti atnaujintos“, – sakė jis.

Didžiosios Britanijos turizmo rinka yra viena iš labiausiai nukentėjusių nuo pandemijos, kuri užsitęsė ilgiau, nei tikėtasi.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai