24.6 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 6 spalio, 2022
Reklama
PradžiaKanarų SalosKanarų salos laikosi protokolo ir išjungia šviesas

Kanarų salos laikosi protokolo ir išjungia šviesas

- Advertisement 3-


Praėjusią naktį Kanarų salos išjungė šviesas, nes įsigaliojo centrinės valdžios patvirtintas naujas energijos taupymo ir efektyvumo priemonių planas, kuriuo siekiama sumažinti energijos suvartojimą ir laikytis Europos įsipareigojimų, prisiimtų dėl karo Ukrainoje.

Nusileidus saulei, 22.00 val. visame salyne užgeso šviesos parduotuvių vitrinose, iškabose, negyvenamuose pastatuose ir pastatų bei kultūros objektų išorėje, todėl, ypač didmiesčių rajonuose, jausmas buvo labai šiurpus ir gana panašus į tą, koks buvo gatvėse, kai buvo uždarytos visos įmonės.

Vakar buvo duotas nurodymas laikytis naujų gairių dėl apšvietimo ir oro kondicionavimo, kuris dabar negali būti žemesnis nei 27 °C viešose ir komercinėse vietose, pavyzdžiui, parduotuvėse, universalinėse parduotuvėse, transporto infrastruktūros objektuose, kultūros erdvėse, viešose viešbučių, barų ir restoranų patalpose

Vis dėlto prekybos ir viešbučių sektoriai nori daugiau paaiškinimų, kaip šios priemonės turi būti įgyvendinamos jų objektuose. Taip yra todėl, kad daugelis jų yra labai atviros, todėl jie nėra tikri dėl automatinių durų užraktų, taip pat jie nori, kad būtų paaiškinta dėl oro kondicionierių nustatymų, kurie turėtų būti išaiškinti, kai bus atliekamas patikrinimas, kad gautų atitinkamą sertifikatą.

Aišku tik tai, kad už priemonių nesilaikymą ir tinkamo sertifikato negavimą numatytos baudos.

Ispanijoje visada yra trys sankcijų (baudų), susijusių su bet kokia situacija, lygiai: nedidelis pažeidimas, sunkus pažeidimas ir labai sunkus pažeidimas, ir trys baudų dydžiai, susiję su kiekvienu iš jų, kurie yra didžiausia bauda, kurią galima skirti atsižvelgiant į pažeidimo sunkumą.

Šiuo atveju jie yra tokie:

– Mažareikšmis nusižengimas: iki 60 000 eurų

– Sunkus nusižengimas: nuo 60 001 euro iki 6 mln. eurų.

– Labai sunkus nusižengimas: nuo 6 000 001 iki 100 mln. eurų.

Pramonės ir prekybos ministerija paaiškino, kad sankcijos, kurios bus taikomos, yra tos, kurios numatytos Pastatų šiluminių įrenginių reglamente (RITE), nuo 30 iki 38 straipsnių liepos 16 d. Pramonės įstatymo 21/1992 dėl administracinių nusižengimų.

Taigi, ministrė Teresa Ribera nurodė: Ji pabrėžė, kad „ji nėra skirta sankcijoms taikyti, ji skirta nukreipti ir šviesti. Nemanau, kad kas nors greitai skirs baudas, tačiau turės būti išankstinė proporcinga procedūra priemonėms priimti“.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai